Pradžia Naujienos Miestas 100 Eur kompensacijos tvarkos pakeitimus siūloma atidėti iki rugsėjo

100 Eur kompensacijos tvarkos pakeitimus siūloma atidėti iki rugsėjo

3 minutė(s) skaitymo
0
0
1,248

Išklausius privačių sostinės vaikų darželių atstovus, šiandien savivaldybėje nuspręsta artimiausiame Tarybos posėdyje siūlyti tikslinti nuo sausio 1-osios įsigaliojusius 100 eurų kompensacijų mokėjimo pakeitimus – atsižvelgus į teisėtus tėvų lūkesčius ir tai, kad sutartys su įstaigomis metams buvo sudarytos nuo rugsėjo 1-osios, bus siūloma atidėti sprendimą kompensacijas mokėti ne 12, o 11 mėnesių iki šių metų rugsėjo 1-osios. O iki tol savivaldybė organizuos susitikimus su tėvų ir darželių atstovais ir drauge apsvarstys pakeitimų įgyvendinimo klausimus.

Taip pat Tarybos nariams bus siūloma patikslinti formuluotę dėl faktinio vaikų lankomumo. Siūloma 100 Eur kompensacijos nemokėti tik tuo atveju, jei vaikas nelankys darželio visą kalendorinį mėnesį be pateisinamos priežasties. Jei vaikas darželio mėnesį ar daugiau nelankys dėl ligos, kompensacija bus mokama. Pavyzdžiui, jei vaikas neatėjo  į darželį nuo sausio 16 dienos ir sugrįš į darželį vasario 17 dieną, kompensacijas už abu mėnesius jis vis tiek gaus.

Šiandien popiet Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas dar kartą susitiks ir su tėvų forumo, ir privačių darželių išsirinktais atstovais aptarti konkrečius siūlymus, kad būtų tinkamai pasirengta įgyvendinti pokyčius.

Didesnė lankomumo kontrolė įvesta tam, kad būtų išvengta tokių atvejų, kai vaikas neina į darželį 2-3 mėnesius, tačiau 100 eurų kompensaciją privati įstaiga iš savivaldybės vis tiek gaudavo. Jeigu vaikas darželio nelankys dėl ligos – už pateisintas dienas kompensaciją tikrai gaus.

Praėjusiais metais 115 privačius darželius lankė 5079 vaikai, pagal trišales sutartis tarp savivaldybės, įstaigų ir tėvelių buvo  išmokėta  5 622,5 tūkst. Eur kompensacijų.

Galutinį  sprendimą priims miesto Taryba, sausio 11 dieną.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas
Rodyti daugiau Miestas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz

Tap pat skaitykite

Aplinkos ministerija: Belmonto užtvanką siūlome griauti

Avarinės būklės Belmonto (Pūčkorių) užtvanka, Aplinkos ministerijos nuomone, turėtų būti n…