Pradžia Naujienos Miestas Siūloma atlikti karšto vandens sistemų dezinfekciją visuose Vilniaus daugiabučiuose

Siūloma atlikti karšto vandens sistemų dezinfekciją visuose Vilniaus daugiabučiuose

2 minutė(s) skaitymo
0
0
323

Vakar, kovo 13 d. Vilniaus savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro  (Operacijų centras) posėdyje aptarti veiksmai, vykdyti trijuose Vilniaus daugiabučiuose namuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3, Architektų g. 79), siekiant panaikinti karšto vandens sistemų taršą Legionella bakterijomis.

Daugiabučių namų administratoriai pateikė informaciją apie vykdytos terminės dezinfekcijos rezultatus. Dviejuose namuose tris dienas trukusi terminė dezinfekcija užbaigta (Tuskulėnų g. 5 ir Ladygos g. 3), o viename name (Architektų g. 79) planuojama baigti rytoj, kovo 14 d. Pagal preliminarius duomenis, terminė dezinfekcija atlikta tinkamai, t. y. karšto vandens temperatūra vartotojų čiaupuose buvo pakelta iki 65 laipsnių, t. y. tokios temperatūros, kurioje žūva Legionella bakterijos.

Kad įsitikintume, ar terminė dezinfekcija buvo efektyvi ir jos pasekmės bus ilgalaikės, minėtuose trijuose daugiabučiuose namuose karšto vandens tyrimai turi būti atliekami keletą kartų. Siūloma pirmą kartą juos atlikti praėjus parai po dezinfekcijos, antrą kartą – po 10 dienų ir vėliau tris mėnesius kas dvi savaites. Tik atlikus šiuos tyrimus ir vandenyje neradus Legionella bakterijų  galima bus užtikrintai teigti, kad karšto vandens sistemos yra tinkamai dezinfekuotos.

Valstybinė energetikos inspekcija savo ruožtu posėdžio narius informavo, kad šiuo metu atlieka patikrinimus visuose trijuose namuose, t. y. tikrinamos karšto vandens sistemos, pasiekta vandens temperatūra ir kt.

Taip pat nuspręsta, kad Operacijų centras siūlys Vilniaus miesto ekstremalių situacijų komisijai atlikti terminę dezinfekciją ir kituose Vilniaus daugiabučiuose, kuriems karštas vanduo tiekiamas centralizuotai, kad būtų išvengta ir kitų sistemų taršos. Sprendimus, kada ir kaip bus atliekama dezinfekcija, priims Ekstremalių situacijų komisija, apie juos bus pranešta papildomai.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas
Rodyti daugiau Miestas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz

Tap pat skaitykite

Aplinkos ministerija: Belmonto užtvanką siūlome griauti

Avarinės būklės Belmonto (Pūčkorių) užtvanka, Aplinkos ministerijos nuomone, turėtų būti n…