Lietuvoje lankęsi Vokietijos kelionių organizatoriai: „Kaimo turizmas yra tai, dėl ko pas jus važiuotų vokiečiai“

Balandžio 21-24 dienomis Lietuvoje lankėsi vokiečių kelionių agentūrų atstovai, dalyvavę infoture, kurio tikslas – susipažinti su Lietuva kaip turistine kryptimi. Anykščius, Birštoną, Druskininkus, Kauną ir Kėdainius aplankę vokiečiai turėjo progą ne tik pamatyti turistines vietas, bet ir patirti visiškai naują dalyką – sodinti mišką.

Būtent tai – neįprastos patirtys ramioje aplinkoje (gamtoje, miške ir panašiai) – turo dalyvių nuomone yra dalykai, kurie galėtų privilioti Vokietijos turistus į Lietuvą.

Net ir vokiečiams esame inkognito

Nors įprasta manyti, kad Vokietijos turistai apie mūsų šalį žino ir įtraukia į savo kelionių maršrutus, tiesa kitokia. Bendrovės „DFDS Seaways“ Vokietijoje atlikta apklausa parodė, kad apie mūsų kraštą net 70 proc. vokiečių nežino nieko. Kitų žinios – irgi minimalios.

Tai, jog nemažai daliai Vokietijos turistų Lietuva tebėra nežinoma žemė, patvirtino ir savaitgalį čia praleidę Vokietijos kelionių agentūrų atstovai.

Į Lietuvą atvykstantys vokiečiai paprastai renkasi sveikatingumo ir medicinos turizmo paslaugas, taip pat dalis įsikuria Kuršių Nerijoje, aplanko Klaipėdą, Šilutę, kurioje iki šiol puoselėjamos Lietuvos vokiečių tradicijos. Savarankiški keliautojai renkasi sostinę Vilnių.

Nustebino viešbučių kokybė, sužavėjo – kaimo sodybos

Siekiant parodyti, kad Lietuva – ne tik anksčiau minėtos vietos, infoturą Vokietijos kelionių agentūroms organizavęs Udrius Armalis sudarė neįprastą programą.

„Šiuo metu turizmo pasaulyje vyrauja kelionės mažomis grupėmis, taip pat ekologinis ir sveikatingumo turizmas, pažintys su vietiniais žmonėmis. Todėl ir nusprendėme vokiečiams parodyti visiškai kitą Lietuvą“, – sakė kelionių agentūros „Superkeliones.lt“ vadovas U.Armalis.

Svečiai iš Vokietijos aplankė Totorių muziejų Subartonyse, kur jie turėjo progos paragauti tradicinių totoriškų patiekalų, tokių kaip „arbūznikas“ ir šimtalapis. Druskininkuose vokiečiai išvydo ne tik turistinius objektus, apžiūrėjo viešbučius. O šią kelionės dalį užbaigė sodindami mišką Dzūkijoje. Vėliau visi prisipažino, kad tai darė pirmą kartą gyvenime, tad įspūdis buvo didžiulis.

Viešnagės Kaune metu Vokietijos kelionių agentūrų atstovai susipažino su vienu iš stipriausių šio miesto kozirių – tarpukario architektūra. Birštone atsipalaidavo išbandę gydomąsias SPA procedūras. Kadangi turas organizuotas per Atvelykio savaitgalį, svečiuodamiesi Anykščiuose, Arklio muziejuje visi senoviniu būdu (vašku) margino kiaušinius.

Visiems dalyviams tai buvo pirmoji kelionė į Lietuvą

Thomas Tausend iš kelionių agentūros „2000 Reisen“ pastebėjo, kad nesitikėjo tokios geros viešbučių kokybės. Jam ypač patiko nakvynė viešbutyje „SPA Vilnius“. Pasak Vokietijos kelionių agentūros atstovo, šis viešbutis tikrai gali būti priskirtas boutique klasės viešbučiams ir priimti aukščiausio lygio turistus.

„Daliai svečių Lietuva priminė… Švediją! Tačiau kaip stipriausią dalyką, kuris galėtų sudominti vokiečių turistus, jie nurodė kaimo turizmą. Pasak vokiečių, ši sritis turi itin didelę perspektyvą, nes Vokietijoje situacija tokia, kad net ir užsisakęs poilsį kaimo turizmo sodyboje neturėsi galimybės pajusti ramybės. Kaimynas (dažniausiai taip pat kaimo turizmu užsiimantis) yra 5 metrai nuo tavęs. O Lietuvoje poilsiaujantis „kaimynas“ yra kažkur toli“, – sakė U.Armalis.

Grupę po kelionę per Lietuvą visas dienas lydėjęs pašnekovas sakė, jog neigiamų komentarų neišgirdo. Vis dėlto jį patį nustebino, jog savaitgalį Kėdainiuose jautėsi lyg darbo dieną – miestas buvo tuščias.

„Nors tai ir labai gražus miestas, deja, visada tuščias“, – apgailestavo jis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist