2 savaitės, prabėgusios Igarkoje, susiliejo į 1 ilgą poliarinę dieną, kuomet saulė nenusileido, nuolatos vyko darbas, kapinės, pilnos asiūklių, beržų ir, svarbiausia, lietuviškų kryžių, tapo 16 jaunų žmonių namais Sibire. Namais, kuriuose kiekvienas susidūrė su skirtingais iššūkiais, išgyveno skirtingus jausmus ir parsivežė namo vieną bendrą misiją – skleisti pilietiškumo idėją Lietuvos bendruomenėms, mokykloms bei lietuviams, gyvenantiems visame pasaulyje.

Kovo 5 d. kino teatre „Pasaka“ šios 2 savaitės arba 1 ilga poliarinė diena buvo sutalpinta į valandos trukmės režisieriaus Martyno Grašio dokumentinį filmą „Misija Sibiras’16. 2 savaitės, trukusios 1 poliarinę dieną“. Tam, kad būtų atskleista, kaip atrodė ekspedicija už poliarinio rato Igarkoje, į kameros objektyvą dalyviai Martynui interviu metu po darbų ne vien pasakojo savo emocijas ir jausmus, bet ir iš Igarkos beržų sumontavo net televizinę gervę.

„Man gera matyti su kiekviena ekspedicija, su kiekvienu pristatymu, su kiekviena naujai įgyvendinta iniciatyva vis didėjančią projekto „Misija Sibiras“ bendruomenę. Tai, kad vietos į dokumentinio filmo premjerą užsipildė akimirksniu, mums yra didžiausias įvertinimas ir ženklas, kad pilietiškumas yra įdomus ir svarbus, o misija, kurią skleidžiame grįžę – vertinga“, – sakė Labdaros-paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas.

ES ambasadorius Rusijoje, vienas iš projekto iniciatorių bei Patarėjų tarybos pirmininkas Vygaudas Ušackas, sveikindamas premjeroje susirinkusius žiūrovus, teigė, jog šiandieniniame pasaulyje dažnai pamirštame, kad laisvė mūsų tautai nėra duotybė. Būtent todėl kasmet į lietuvių tremties vietas išvykstantys jauni žmonės, kurie susipažįsta su gyvąją istorija ir skleidžia ją kitiems yra gyvybiškai svarbūs Lietuvai. Projekto kasmet įgyvendinamos veiklos leidžia prisiminti skaudžią mūsų šalies istoriją, pažvelgti į ją kitaip, bet niekuomet jos neužmiršti.

„Mūsų ekspedicija skyrėsi nuo kitų tuo, kad sąlyginai daug laiko praleidome vienoje vietoje, tvarkydami vienas didžiausių lietuvių kapines buvusios SSRS teritorijoje, todėl filme visos dienos ir naktys iš tiesų susiliejo į vieną nenutrūkstamą komandinį darbą. Tuo filmas ir yra kitoks – jame siužetinė linija paremta dalyvių vidine būsena ir vienu didžiuliu noru padaryti kiek galima daugiau per visą laiką, kurį praleidome Igarkoje”, – sakė filmo režisierius M. Grašys.

UAB „Vilniaus prekyba“ grupės Korporatyvinių ryšių vadovas Arvydas Žilinskas, džiaugdamasis verslu, kuris palaiko projekto idėją ir yra kasmetinis pastiprinimas ekspedicijose sakė, kad svarbiausias momentas yra ne vien pati ekspedicija. Tai, kad ekspedicijų dalyviai ir organizatoriai skleidžia projekto idėjas Lietuvoje ir pasaulyje yra svarbu visuomenei, o ypač jaunajai kartai, kuri dažnai yra tapatybės ieškojimuose. „Lygiai taip pat, kaip visa šalis serga už savo krepšinio rinktinę čempionatuose, ekspedicijų metu visa Lietuva seka, kaip jauniems žmonėms sekasi Sibire ir juos palaiko – tai parodo mūsų didžiulį susitelkimą“, – sakė A. Žilinskas.

Nors 2016 m. ekspedicija buvo sėsli, tačiau filme netrūko įsimintinų emocijų ir istorijų, kurias patyrė ekspedicijos dalyviai. Nuo jautrių akimirkų, suradus pirmuosius lietuviškus kryžius iki įtampos, laukiant vėluojančios atkeliauti medienos 9 naujiems kryžiams – dokumentiniame „Misija Sibiras’16“ ekspedicijos filme sutilpo viskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist