Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18 d.) renginius. Nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią įsijungė ir Lietuvos muziejai. Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

Šių metų muziejų naktis tradiciškai sutaps su Gatvės Muzikos Diena. Todėl gegužės 20 dieną galite paskirti muzikai, o vakarą pažinimui.

Programoje paskaitos, ekskursijos, parodos, kontrabandininkų išdaigos, pažintis su Vilniaus rotušės požemiais ir dar daug įvairiausių renginių.

Daugiau informacijos: http://www.muziejunaktis.lt/

 

Muziejų nakties programa

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 24.00)

Pavadinimas „IŠSKLEISK MUZIEJŲ PATS“

Istoriniai personažai atgyja: valdovų batuose

Improvizacinis žaidimas vaidmenimis – LARP (iš angl.LiveAction Role-PlayingGame – „gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas“). Kviesime lankytojus tapti vienu iš keturių su Valdovų rūmais susijusių svarbių personažų (Vytautu Didžiuoju, Bona Sforca, Žygimantu Augustu ar Vladislovu Vaza) ir iš tos istorinės asmenybės perspektyvos apžiūrėti Valdovų rūmų eksponatus, atlikti įvairias užduotis, gyvai patirti jų istoriją. Tai galimybė vieną naktį pasimatuoti Valdovų rūmų šeimininkų batus!

Gyvieji paveikslai: aš Jūsų Didenybė

Valdovų rūmuose eksponuojamų paveikslų bei gobelenų inscenizuotos vaizdinės kompozicijos padės Jums pasijusti valdovais bei valdovėmis, sužinoti istorinių paslapčių ir patiems įsiamžinti istorijoje – tik nepamirškite atsinešti fotoaparatų ar išmaniųjų telefonų.

Garsai iš praeities: rūmuose skamba senoji muzika

Apžiūrėkime Valdovų rūmų muziejaus turimą klavesiną, pagamintą pagal žymaus XVII a. meistro HansoRiukerso II (HansRückers II) 1624 m. instrumento, daug metų naudoto garsiojo Markizo deSado (MarquisdeSade) šeimos dvare, pavyzdį, išgirskime, kaip pripildytos skambesio atgyja rūmų erdvės ir sužinokime, kokia muzika istoriniais laikais mėgavosi rezidencijos gyventojai bei svečiai.

Apšviesta istorija: šviesų žaismas rezidencijoje

Naktį muziejuje pamatysime, kaip seni eksponatai nušvis naujomis šviesomis.

Žinia apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį

19.18 – žinią skelbia trimitininkas Laurynas LAPĖir jo vadovaujamų studentų grupė, atlikdama kompoziciją „Lietuva brangi“.

Projektą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Go Vilnius“ ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Katedros aikštė prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų

TARPTAUTINĖS PARODOS

Šią naktį turime išskirtinę galimybę apžiūrėti net tris muziejuje veikiančias tarptautines parodas:

Slanime atgijusi Antika. Lietuvos etmono Mykolo Kazimiero Oginskio gobelenai

Tarptautinė paroda skiriama vienos žymiausių XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei visos Abiejų Tautų Respublikos valstybės ir kultūros asmenybių – Mykolo Kazimiero Oginskio – gobelenų kolekcijai, atskleidžiančiai tiek išlavintą skonį turėjusio užsakovo mecenatystės užmojus, tiek senosios Lietuvos kultūrinio paveldo tradicijas bei to meto Europos meninius ryšius.

Parodos svarbiausi akcentai – tai septyni per stebuklą išsaugoti aukšto meninio lygio, subtilių spalvų dirbiniai iš buvusios 12 gobelenų serijos. Apie 1784–1790 m. vietinių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meistrų Slanime, M. K. Oginskio įsteigtoje manufaktūroje, sukurti audiniai vaizduoja antikines dievybes ir kitus personažus.

Pranciškaus Skorinos palikimas. Pirmoji Lietuvoje išspausdinta knyga

Tarptautinė paroda skiriama mąstytojo, rašytojo, publicisto ir vertėjo, dailininko ir knygų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje spausdinimo pradininko, švietėjo humanisto, medicinos daktaro Pranciškaus Skorinos paveldui, minint jo išleistos Rusėniškosios Biblijos (1517) 500 metų sukaktį. Senąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygų leidybos paveldo vertybes pristatančios ir jas į istorinę atmintį grąžinančios parodos akcentai – dvi P. Skorinos spaustuvėje išleistos knygos. Pirmoji – 1517 m. Prahoje išleista Jobo knyga. Tai viena iš Senojo Testamento dalių, taip pat viena iš Rusėniškosios Biblijosknygų.Antrasis parodoje pristatomas leidinys yra Mažoji kelionių knygelė – pirmoji Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje išspausdinta knyga, dienos šviesą išvydusi P. Skorinos dirbtuvėse Vilniuje (1522).

Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos

Tarptautinės muziejų dienos ir Muziejų nakties išvakarėse Valdovų rūmų muziejuje atidaryta tarptautinė paroda yra puiki galimybė susipažinti su bendromis europinėmis pasaulietinės auksakalystės tradicijomis, pasigrožėti subtiliomis sidabro dirbinių formomis ir išraiškingais ornamentais, artimiau pažinti kaimyninės šalies – Latvijos – istorinį paveldą, taip pat jį palyginti su Lietuvoje išsaugotu palikimu, permąstyti Lietuvos auksakalystės paveldo raidos kontekstus ir vertę.

SVARBI INFORMACIJA

Paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00.

Renginiai ir įėjimas į muziejų nuo 18.00 iki 23.00 NEMOKAMI

 

Lietuvos nacionalinis muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 24.00)

18.00–24.00 – nemokamas ekspozicijų ir parodų lankymas (paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val.).

18.00–23.00 – demonstruojami trumpi filmai apie Vasario 16-osios signatarus: Aleksandrą Stulginskį, Joną Smilgevičių, Vladą Mironą, Joną Basanavičių.

18.00 – pasimatymas-ekskursija po parodą „Istorija ir dailininkas: Julija Daniliauskienė“ su grafike Viktorija Daniliauskaite. Daugiau apie parodą sužinoti galima adresu: http://www.lnm.lt/j-daniliauskienes-karpiniai-uz-ispudingu-meno-kuriniu-slypi-nepaprasta- seimos-istorija/. Būtina išankstinė registracija el.p.: [email protected]. Grupės dydis iki 35 žmonių.

 

Senasis arsenalas

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 24.00)

18.00–24.00 – nemokamas ekspozicijų ir parodų lankymas (paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val.).

18.00,20.00,22.00 – ekskursijos su muziejaus archeologais po Lietuvos proistorės ekspoziciją. Dalyviai turės proga sužinoti daugiau apie Lietuvą nuo seniausių laikų, kai tik šalies teritorijoje ėmė gyventi žmonės, iki Lietuvos, kaip valstybės, susidarymo. Ekskursijas veda Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologai. Būtina išankstinė registracija el.p.: [email protected]. Grupės dydis iki 35 žmonių.

 

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

PROGRAMA (nuo 18.00iki 24.00)

18.00–24.00 – nemokamas ekspozicijos lankymas (paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val.).

Lankytojai galės pabendrauti ir padiskutuoti su Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologais.

 

Kazio Varnelio namai-muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 24.00)

18.00-24.00 – 100-osioms profesoriaus Kazio Varnelio gimimo metinėms paminėti Muziejų nakties renginio metu bus eksponuojamas Valstybės premijos laureato, nusipelniusio meno veikėjo, apdovanotu LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi (1997), Vyriausybės meno premijos laureato (2003) tapytojo Vytauto Ciplijausko tapytas Kazio Varnelio portretas, sukurtas 1988–1990 m. Paskutinį kartą paveikslas eksponuotas 2003 m. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val.

 

Gedimino pilies bokštas

21.00, 22.00 – paskaita „Naujausi archeologiniai kasinėjami Gedimino pilies kalne“ su galimybe pamatyti vakarinę miesto panoramą nuo Gedimino pilies bokšto. Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologas Valdas Steponaitis plačiau papasakos apie šių metų sausio 2–25 d. atliktus archeologinius kasinėjimus, kai buvo rasti, kaip manoma, 1863-1864 m.

sukilimo dalyvių palaikai. Muziejų nakties dalyviai turės išskirtinę galimybę pamatyti archeologų radinius, tarp kurių – du medaliukai ir kiti – viešai dar nerodyti – eksponatai. Paskaitos trukmė 30 min.

Būtina išankstinė registracija el.p.: [email protected]. Grupės dydis iki 35 žmonių.

 

Lietuvos aklųjų biblioteka

PROGRAMA (nuo 17.30 iki 21:00)

ATEIK, PALIESK, PAJUSK, IŠGIRSK, PAŽINK!

17.30–19.00 – INTERAKTYVI EKSKURSIJA PO LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKĄ SU UŽDUOTIMIS

Ekskursija po biblioteką užrištomis akimis ir įvairių mus supančių kvapų atpažinimo užduotis; susipažinimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skaityklos ekspozicija ir liečiamųjų (taktilinių) knygų kolekcija vaikams; supažindinimas su bibliotekos leidiniais; video fragmentų peržiūra. Dalyvius pakviesime į animacinio filmo ištraukos, pritaikytos neregiams, peržiūrą užrištomis akimis.

19.00–20.00 – Kaip aklieji skaito, rašo, mokosi arba NUO BRAILIO RAŠTO IKI VIRTUALIOS BIBLIOTEKOS

Šioje programos dalyje susipažinsite su Brailio raštu ir Brailio rašymo priemonėmis. Turėsite galimybę išbandyti Brailio raštą rašydami grifeliu ir lentele! Taip pat sužinosite apie šiuolaikiškus akliesiems pritaikytus leidinius ir kaip jie skaitomi: garsinius leidinius ir Virtualią aklųjų biblioteką ELVIS, DAISY formato leidinius.

20.00–21.00 – IŠBANDYK DIKTORIAUS PROFESIJĄ LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKOS GARSO ĮRAŠŲ STUDIJOJE

Turėsite unikalią galimybę apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos Garso įrašų studijoje ir susipažinti su garsinių knygų leidybos „virtuve“ . Norintys galės „pasimatuoti“ diktoriaus profesiją ir įgarsinti organizatorių arba pačių pasirinktos knygos teksto ištrauką.

Į renginius reikalinga registracijael. paštu: [email protected]

Registruojantis elektroniniu paštu prašome nurodyti – atsakingo asmens už registraciją vardą ir pavardę, žmonių skaičių, į kurią renginio dalį registruojamasi.

 

Pinigų muziejus

PROGRAMA (nuo 12.00 iki 24.00)

„Pinigų muziejus: nenutylėtos istorijos“

Pinigų muziejus atskleis paslaptis ne tik apie pinigus ir bankus, bet ir Lietuvos istoriją. Lankytojai galės dalyvauti paskaitose – viktorinose, kuriose galės laimėti vertingų prizų, žiūrėti filmus, susipažinti su interaktyvia ir modernia Pinigų muziejaus ekspozicija, gauti smagių Pinigų muziejaus suvenyrų. Renginys vyks visą dieną, todėl nuobodžiauti neteks.

12.00–18.00 – Pinigų muziejaus kinoteatras. Bus rodomi filmai apie Lietuvos pinigų istoriją, kuriuos pažiūrėję susipažinsite su lietuviškų pinigų istorija nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Sužinosite: kuris kunigaikštis pirmasis ėmė kaldinti lietuviškas monetas, kaip buvo nuspręsta, ką reikėtų vaizduoti ant lietuviškų banknotų, kodėl žymių Lietuvos asmenų portretai yra dešinėje pusėje, o ne per vidurį… ir dar daug negirdėtų ir be galo įdomių dalykų! Filmai:

„Lietuvos pinigai 1914 – 1945 m.“.

„Iš lito istorijos. Banknotai“ (rež. R. Šilinis, 2000.)

18.00 – paskaita – viktorina „Atskleistos Lietuvos bankininkystės paslaptys“. Paskaitoje ne tik atrasite daug įdomių dalykų, apie bankus Lietuvoje, Lietuvos banko istoriją ir veiklą, bet ir atrasite daug įdomių istorinių paslapčių iš praeities kasdienybės ir garsių Lietuvos žmonių gyvenimo. Paskaitos metu taip bus užduodami sukti klausimai, kuriuos atsakę, laimėsite vertingų prizų.

20.00 –paskaita – viktorina „Lietuviškų pinigų kelias“. Paskaitoje bus atskleista daug negirdėtų faktų iš lietuviškų pinigų istorijos, nuo tada, kai pinigai dar buvo prekės iki šiandien kasdieną naudojamų eurų. Kuris lietuviškas pinigas pats brangiausias? Kaip galėjo vadintis lietuviški pinigai? Kokia yra banknotų atvaizdų istorija? Kaip galėjo atrodyti litai? Ir dar daug netikėtų paslapčių ir atradimų sužinosite išklausę paskaitą. Jos metu vyks ir viktorina. Protingiausieji bus apdovanoti vertingais prizais.

22.00– 24.00 – Pinigų muziejaus kinoteatras.
Informacija apie registraciją: Pinigų muziejaus facebook‘e (https://www.facebook.com/pinigumuziejus) ir puslapyje (www.pinigumuziejus.lt).

 

Geležinkelių muziejus

PROGRAMA (nuo 12.00 iki 19.00)
(Geležinkelio g. 16, Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmų II-as aukštas):

12.00-19.00 – „Susipažinkite Cosplay“. Cosplayeriai muziejaus ekspozicijoje; Paskaita apie Cosplay;

Fotosesija ir fotoparoda.

15.00-16.00 – Poezijos pavasario skaitymai.
Dalyvauja jaunieji poetai – Dovilė Bagdonaitė, Ieva Gudmonaitė, Paulius Norvila, Tomas Petrulis, dainų autorė ir atlikėja Raminta Naujanytė (Bjelle).
Renginio vedėja – Birutė Grašytė.

(Vilniaus geležinkelio stoties pirmajame perone):

12.00-18.00 – dailės paroda „Sąstato galerijoje“ ir parodos inkliuzai muziejaus lauko ekspozicijoje.
Dalyviai: 19 Vilniaus viduriniosios bei jaunesniosios kartos įvairių sričių menininkų (tapytojų, grafikų, keramikų, vitražistų, skulptorių, tarpdisciplininio meno atstovų) – Dovydas Alčauskis, Rasa Brazauskaitė, Lida Dubauskienė, Zita Filimonovienė, Eglė Gineitytė,Viltė Gridasova, Robertas Gritėnas, Jurgita Jasinskaitė, Gražina Jurgelevičiūtė,Aušra Jasiukevičiūtė, Aušra Kiudulaitė, Agnė Kulbytė, Kristina Mažeikaitė, Simona Merijauskaitė, Artūras Mitinas, Rasa Noreikaitė-Miliūnienė, Ieva Paltanavičiūtė, Eglė Petrošiūtė, Eglė Vertelkaitė.

12.00-15.00 – kūrybinės dirbtuvės visai šeimai tarnybiniame vagone „Kokios spalvos yra tavo laimė“.
Dirbtuves veda: vaikų rašytoja Evelina Daciūtė, iliustratorė, 2017 m. Bolonijos(Italija) knygų mugės iliustruotojų parodos finalistė Aušra Kiudulaitė, aktorė Daiva Rudytė.

15.00-18.00 – „Anglų kalba plius žaidimai su dažais“ (anglų kalbos mokėjimo lygis neturi reikšmės).
Dirbtuves veda LMTA anglų kalbos dėstytoja, dailininkė, VŠĮ „Pelės galerija“ steigėja ir direktorė Viltė Gridasova.

15.30-16.30 – „Sąstato galerijos“ pristatymas bei „Laimės valanda“ vagone restorane. 17.00-18.00 – Perono muzikos pavakarys (gitara groja Artūras Mitinas).
Renginiai NEMOKAMI.

 

Genocido aukų muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 23.00)

18.00-23.00 –LGGRTC Genocido aukų muziejaus NEMOKAMAS lankymas.

 

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 23.00)

18.00–23.00 – muziejinėsekspozicijos „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ (Baltasis dvarelis, Žirmūnų g. 1N), koplyčios-kolumbariumo, Vytauto Didžiojo karo muziejaus kilnojamosios parodos „Tas laisvės nevertas, kas negina jos“ lankymas (Konferencijų salė, Žirmūnų g. 1F) 19.30–21.20 – vaidybinio filmo „Ekskursantė“ (rež. Audrius Juzėnas, 2013 m.) rodymas (Konferencijų salė, Žirmūnų g. 1F)

21.30–22.30 – naktinė ekskursija (išankstinė registracija tel.: (8 5) 275 1223, (8 5) 275 2547) po Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą ir muziejinęekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ (rinktis Dvaro rūmų kieme, Žirmūnų g. 1F)

18.00-23.00 – lankytojai kviečiami dalyvauti bendrame Genocido aukų muziejaus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso projekte „Pasmerktųjų kelias 1944– 1947 m.“

LGGRTC Genocido aukų muziejaus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso lankymo laikas nuo 18.00 iki 23.00.

Renginiai NEMOKAMI.

 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

PROGRAMA (nuo 17.00 iki 23.00)

LIETUVOS PANTONIMA. PO 50 METŲ

17.00, 3 a. salėje

Modrio Tenisono (Ryga) kūrybos vakaras „Modris Tenisonas ir…”

Renginyje dalyvaus: legendinis pantomimos trupės vadovas M. Tenisonas,jo trupės aktoriai mimai Elena Savukynaitė, Vytautas Petruškevičius, kiti.

Vyks pokalbis apie V. Luckus ir pantomimos trupės mimų bendravimą irbendradarbiavimą, apie XX a. 7-8 deš. Lietuvą, žmonių ir menininkų nuotaikas.Savo įžvalgomis apie pantomimos sąsajas su kitais menaisįtaką asmeninei kūrybai kalbės violončelininkė, griežusi Kauno muzikiniame teatreDanguolė Belazaraitė, poetas Edmondas Kelmickas,Klaipėdos dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė.

Bus rodomas Vidmanto Bačiulio dokumentinis filmas „EcceHomo” (1972).

19.00, 3 a. salėje

Spektaklis „Tik sodas…” («Пошлимнесад…»)pagal Marinos Cvetajevos kūrybąpaskutinis G.

Mackevičiaus režisuotas (2006 m.)

Vienos dalies spektaklį 2017-aisiais, prieš viešnagę Vilniuje,atnaujino G. Mackevičiaus studijų draugas Michailas Ali-Huseinas (Maskva),kuris kartu su G. Mackevičiumi mokėsi garsios režisierės irpedagogės M. Knebel kurse (GITIS)

Spektaklyje vaidins:G. Mackevičiaus aktoriai Vera Smolianickaja ir Sergejus Lobankovas.

Po spektaklio vyks pokalbis su režisieriumi ir aktoriais apie šį pastatymą bei apie G. Mackevičiaus kūrybą; bus rodomi unikalūs dokumentiniai kadrai,įamžinę išskirtinį lietuvių menininką.

REGISTRACIJA Į SPEKTAKLĮ BŪTINA

21.00, 1 a. Foje

Šv. Genezijaus trupės improvizuotas pasirodymas – atvira repeticija

Šv. Genezijaus trupės artistai papasakos apie savo keliones po Europą,ir naują šalį savo kelionių žemėlapyje – Ispaniją.Viskas, ką pasakoja artistai programoje yra jų fantazijos ir išmyslai,kuriami Teatro, muzikos, kino muziejaus salėje.
Pasirodymas privers žiūrovą patikėti, kad jie iš tiesų…moka ispaniškai šokti ir dainuoti!!!

Į repeticiją užsukęs žiūrovas galės stebėti, kaip arfa ar klavesinu bandomi išgautiispaniški gitaros garsai, taip pat – atlikėjų kūrybinius ieškojimus, ginčus,bei patys įsitraukti į kūrybinį procesą.

O būna taip, kad nematoma kūrybinė pusė kartais tampa įdomesnė už patį spektaklį…!!!

Visi renginiai NEMOKAMI.

 

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus Vilniaus miesto žydų biblioteka

19.00 – ekskursija lietuvių kalba iš anksto užsiregistravusiems elektroniniu adresu: [email protected] ir atėjusiems prie Žemaitijos g. 4, Vilniuje esančio pastato – būsimo Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinio muziejaus.

Prieš Antrąjį pasaulinį karą šiame pastate veikė Vilniaus miesto žydų biblioteka hebrajišku pavadinimu „Meficeihaskala“ (liet. „Švietimo skleidėjų“). Iki Vilniaus geto įkūrimo čia veikė pirmasis Judenratas, o bibliotekai patekus į Didžiojo Vilniaus geto teritoriją, ji veikė beveik iki pat geto likvidavimo 1943 m. rugsėjį. Geto bibliotekai vadovavo pabėgėlis iš Varšuvos, bibliografas Hermanas Krukas. Čia jis įkūrė statistikos tarnybą, geto archyvą bei muziejų, kuriems pas vadovavo; rašė geto dienoraštį, šiandien žinomą kaip „Paskutinės Lietuvos Jeruzalės dienos“.

Bibliotekos pastate buvo įsteigtas ir vadinamasis Geto universitetas. Literatų ir menininkų sąjungos, Istorijos draugijos ir kitų kultūrinių organizacijų renginiai dažnai vykdavo Vilniaus geto bibliotekos salėje. Pati biblioteka dėl aktyvios kultūrinės veiklos dažnai būdavo vadinama Kultūros centru. Pastate veikė pirtis, kuriai vadovo Vilniaus geto pasipriešinimo organizacijos lyderis Icikas Vitenbergas. Čia pasipriešinimo organizacijos nariai slėpė ginklus ir mokėsi juos naudoti, o bibliotekos skaitykloje slapčia svarstė tolimesnių veiksmų planą. Bibliotekos kieme buvo geto sporto aikštelė, priešais ją – geto kalėjimas. Holokaustą išgyvenę žydai, vadovaujami rašytojų Šmerkės Kačerginskio ir Abramo Suckeverio, šiame pastate 1945 m. įkūrė Žydų muziejų, sovietinės valdžios uždarytą 1949 m.

 

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

Holokausto ekspozicija

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 23.00)

19.00, 20.00, 21.00, 22.00– valandomis vyks ekskursijos lietuvių kalba skirtingomis temomis – žydų persekiojimas pirmosiomis karo dienomis, masinis žydų naikinimas provincijoje, Panerių masinių žudynių vieta, pasipriešinimas gete, žydų priverstinio darbo stovyklos Lietuvoje.

Ekskursija anglų kalba apie žydų persekiojimą ekspozicijoje rengiama 19.00.
Taip pat, visi Holokausto ekspozicijos lankytojai turės galimybę aplankyti interaktyvią geto slėptuvės instaliaciją.

18.30, 20.00, 21.30, 22.30– organizuojamos trumpos ekskursijos lietuvių kalba prie šalia Holokausto ekspozicijos pastato esančių paminklų Č. Sugiharai ir J. Zwartendijk.
Ekskursija prie paminklų anglų kalba vyks 20.00.

Renginiai NEMOKAMI.

 

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

Tolerancijos centras

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 23.00)

18.15 – 20.00– rengiamas jaukus „Rimtas pokalbis su Ilja Bereznicku: apie baubus ir ne tik“. Susitikimo su animatoriumi, režisieriumi, dailininku, scenarijų ir knygų autoriumi I.

Bereznicku metu vyks animacinių filmų„Baubas“, „Svajukodramblionės“, „Baubo aritmetika“, „Tik nereikia mūsų gąsdinti“ ir kitų peržiūra.

Labai laukiame visų amžiaus grupių lankytojų, kurie turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su animacinių filmukų kūrėju ir galbūt, sužinos ne tik kaip yra piešiamas Baubas, bet ir žymiai daugiau.

20.00–21.00 – „Vaikai vaikams“.
Maloniai kviečiame vaikučius ir paauglius registruotis į 2 ekskursijas.
Žydų šventes ir papročius ekspozicijoje „Dingęs pasaulis: Lietuvos žydų tradicinio meno atgarsiai“ pristatys 9 metų Emma. Šį susitikimą, kurio metu bus galimybė pamatyti tikrą Toros ritinį ir prisiliesti prie kitų objektų, rekomenduojame 5-11 metų vaikams.

Vyresnius 12-16 metų lankytojus kviečiame apsilankyti ekspozicijoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ ir kartu su 15 metų Ūla pasikalbėti apie Antro pasaulinio karo įvykius Lietuvoje ir unikalias žmonių gelbėjimo istorijas.

Registracija el. adresu: [email protected].

Registruojantis prašytume nurodyti kurioje ekskursijoje dalyvausite, dalyvio vardą ir amžių. 21.00 – nuolatinėje ekspozicijoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ekskursiją lietuvių kalba ves parodos kuratorė, Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danute Selčinskaja.
Registracija el. adresu: [email protected].

21.30– rengiama ekskursija lietuvių kalba, kurios metu lankytojai turės galimybę susipažinti su nuolatinėmis VVGŽM Tolerancijos centro ekspozicijomis.
Registracija el. adresu: [email protected].

22.00 – naujausio VVGŽM dokumentinio filmo „Seserys“(2016) peržiūra. Šis dokumentinis filmas – tai jaudinanti garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istorija. Tai pasakojimas apie kilnius, pasiaukojančius žmones, išskirtines asmenybes – aktorę Eleną Žalinkevičaitę-Petrauskienę, jos vyrą, operos dainininką Kiprą Petrauską, apie Balį Simanavičių, pirmąjį Danutės Pomerancaitės ir jos pusseserės Rūtos Lopianskaitės gelbėtoją.
Taip pat lankytojams, apsilankiusiems VVGŽM Tolerancijos centre iki 21.00 pasiūlysime užsirašyti savo vardą hebrajų kalbos rašmenimis ir kitokių malonių staigmenų. Daugiau informacijos: www.jmuseum.lt

Renginiai NEMOKAMI.

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas – muziejus „Beatričės namai“

PROGRAMA (nuo 20.00 iki 23.00)

20.00 – Viktorijos Kuodytės ir Raimondo Paškevičiauspjesės „Tolimi artimi“ skaitymai. 21.00 – Mariaus Daraškevičiaus paskaita „Dvaro valgomasis. Ilguvos dvaro kulinarinis palikimas“.
22.00 –degustacinė vakarienė „Po spektaklio“, pagal Ilguvos dvarininkės AnielosNelaRubinstein (Młynarska) (1908 – 2001) knygą „Nela‘sCookbook“ (NewYork, 1982).

Kviečiame registruotis [email protected].

 

Literatūrinis A. Puškino muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 23.00)

18.00-23.00 – Kėdės XIX amžiaus dvaro interjere
Lankytojai galės dalyvauti ekskursijoje, pasakojančioje apie nepakankamai įvertintą, bet svarbų buities daiktą – kėdę. Lankytojai sužinos nutylėtas kėdžių istorijas, ypatumus bei funkcijas. Salėse skambės XIX a. muzika, bus rodomos skaidrės.

 

Vinco Kėvės-Mickevičiaus butas – muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 23.00)

18.00 – „Tyrojo grožio liturgija. Литургия красоты“(renginys iš ciklo „Pasaulio žymieji – Vinco Krėvės bičiuliai“) – renginys, skirtas poeto ir vertėjo Konstantino Balmonto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Konstantinas Balmontas– poetas simbolistas, rašę rusų kalba ir vienas pirmųjų vertęs į ją lietuvių autorių tekstus, taip supažindindamas pasaulio rusakalbę auditoriją su moderniąja lietuvių poezija.Apie šio poeto ryšius su Lietuva muziejų nakties renginyje kalbės literatūrologė Kristina Sakalavičiūtė, knygos „Konstantinas Balmontas ir Lietuva“ autorė. Apie jo bičiulystę su Vincu Krėve pasakos muziejaus vadovas Vladas Turčinavičius. Šį renginį apvainikuos muzikinio-poetinio monospektaklio „Tyrojo grožio liturgija. Литургия красоты“ premjera, kurią lankytojams parodys aktorius ir režisierius – maestro Rimantas Vaitkevičius.

Monospektaklio pradžia 19.30 jei bus lankytojų monospektaklis bus kartojamas 21.00. Pertraukėlėse klausysimės poeto eilių iš įrašų.

Renginys NEMOKAMAS.

 

Žaislų muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 22.00)

Žaislų muziejus kviečia patyrinėti muziejų netradiciniu laiku. Jungiamės prie tarptautinės iniciatyvos ir kviečiame lankytojus atvykti į specialias dirbtuves „Gaminame eksponatą“. Kviesime šeimas ir muziejų patyrinėti, ir pasigaminti savo bendrą kūrybinį darbą, kuris galėtų

tapti asmeninių atsiminimų muziejaus eksponatu. Kas yra eksponatas? Koks jis turi ar koks jis gali būti? Jei turėsite ūpo ir apie tai padiskutuosime.

18.00, 20.00 – specialios muziejų nakties dirbtuves ,,Gaminamės eksponatą”.

Registruotis el. paštu [email protected]

 

Muitinės muziejus

PROGRAMA (nuo 18.00 iki 24.00)

Naktis Muitinės muziejuje – nepatogi tiesa apie tai, kaip jus mausto kontrabandininkai

18.00 ir 19.00 – aikštelėje priešais muziejaus pastatą vyks du muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymai. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptus narkotikus.

21.00 – Muitinės mokymo centro kinologo ir tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko paskaita apie šunų dresūrą bei kinologų darbo užkulisius. Šią paskaitą itin rekomenduojame tiems, kurie svajoja įsigyti keturkojį draugą ir nori gauti profesionalo patarimų.

22.00 – rašytojas, knygų „Apelsinų kontrabanda“ ir „Elektros boikotas“ autorius, ilgametis Lietuvos muitinės darbuotojas Gediminas Kulikauskas skaitys pranešimą „Nepatogios kontrabandininkų gyvenimo istorijos“.

18.00-24.00 – iš kontrabandininko konfiskuoto muitinės mobiliosios grupės automobilio „Audi Q7“ apžiūra.

18.00-24.00 – Medininkų žudynėms atminti skirtoje salėje galėsite pabendrauti su 1991- aisiais sovietų omonininkų nušauto muitininko Stanislovo Orlavičiaus sūnumi Justinu. Išankstinė registracija NEBŪTINA.

18.00-24.00– galimybė apsilankyti kulinarinio paveldo muziejuje naktį, gauti rūpimus atsakymus iš gido.

 

Vilniaus rotušė

Budelio keliai. Pažintis su Vilniaus rotušės požemiais

PROGRAMA (nuo 21.00 iki 24.00)

Po ilgo laiko Vilniaus rotušės požemiai vėl atidaromi lankytojams. Kviečiame juos pažinti netradiciniu būdu.

Rotušės rūsiuose viduramžiais veikė žemutinis miesto kalėjimas. Jame buvo nuolatos vykdavo kankinimai, atskirose patalpose surakinti geležinėmis grandinėmis buvo laikomi kriminaliniai nusikaltėliai. Šiuose rūsiuose tikėtina buvo taikomos labiausiai tuo metu paplitusios Viduramžių Europoje bausmės – liežuvio išplėšimas, lūpų, ausų nupjovimas, pirštų kapojimas, deginimas. Siekiant iš tiesų „paauklėti“ nusikaltėlius buvo imamasi ir žiauresnių bausmių – vykdomi ketvirčiavimai, plėšymai arkliais, įsukimas į ratą, galvos nukirtimas…

Siūlome Jums akies krašteliu žvilgtelti į erdves, kurias valdė budelis. Vėsi aplinka, kalinių aimanos ir klyksmai, grandinių žvangėjimas… Ši patirtis skirta tik stiprių nervų lankytojams, turintiems drąsos sugrįžti į Viduramžių realybę.

 

Valstybės pažinimo centras

PROGRAMA (nuo 11.00 iki 24.00)

Muziejų naktis: neatskleistos valstybingumo istorijos

11.00-24.00 – atvirame centre galėsite ne tik susipažinti su ekspozicija, tačiau ir pasinerti į trumpus pasakojimus, pristatančius svarbius, tačiau nepelnytai primirštus Lietuvos valstybingumo istorijos elementus. Keturios ekspozicijos, keturios laisvės – dalyvauti, susitarti, pažinti ir būti savimi, spręsti ir veikti – taps prisiminimų, įžvalgų, netikėtų ir intriguojančių istorijų dalinimosi erdvėmis.

Norint dalyvauti vienoje (ar keliose) ekskursijose, reikalinga išankstinė registracija užpildant šią formą: https://goo.gl/forms/KRVqUtnoeehoKOJh1.

Sekite informaciją! Jau visai netrukus atskleisime tikslias temas ir pasakotojus.

18.00 // Pristatymas ekspozicijoje „Laisvė spręsti ir veikti“

19.00 // Pristatymas ekspozicijoje „Laisvė susitarti“

20.00 // Pristatymas ekspozicijoje „Laisvė pažinti ir būti savimi“

21.00 // Pristatymas ekspozicijoje „Laisvė dalyvauti“

18.30, 19.30, 20.30 – ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai: apie gyvenimą ir patirtis Igarkoje.

Kultūros kupiną vakarą – įdomiausi pasakojimai, padėsiantys pažinti valstybę.

 

Lietuvių kalbos institutas

Kalbos muziejus “Lituanistikos židinys”

PROGRAMA (nuo 19.00)

19.00, 20.00, 21.00 – ekskursijos “Prie tamsos daugiau kalbos”.

Išankstinė registracija el. paštu [email protected].

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist