Intensyvų ir margą teatro sezoną Vilniuje simboliškai užvers – dovana žiūrovams ir profesionalams – Nyderlandų šokio teatro pasirodymai.

Nyderlandų šokio teatro trupė kuria Hagoje ir per metus pasirodo 115 tūkst. žiūrovų visoje Europoje, keliauja po didžiausias scenas JAV, Azijoje ir Australijoje. Nuo 1959 m., kai buvo įkurta, šios maištingos pirmaujančios šiuolaikinio šokio trupės repertuare yra daugiau kaip 600 baleto pasirodymų. Viena didžiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių, vadovaujama Paulo Lightfooto, į gausų savo gastrolių maršrutą įtraukė Lietuvą ir sostinėje susirinksiantiems žiūrovams, birželio 18 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatys keturių choreografų spektaklių programą.

Vakarą pradės choreografų dueto Sol León ir Paul Lightfoot darbas „SH-BOOM!”. Sujungdamas humoro jausmą ir ironiją „SH-BOOM!” atskleidžia, kaip žmonės iš skirtingų socialinių sluoksnių tarpusavyje elgiasi ir susisieja. Tai satyriškų juodai baltų Francisco de Goya eskizų įkvėptas darbas, kuriame juoda pusė (ironija) ir šviesi pusė (humoras) meistriškai susipina. Kūrybinis duetas yra sukūręs daugiau nei penkiasdešimt baleto kūrinių, laimėję prestižinius „Benois de la Danse“ ir „Herald Archangel“ apdovanojimus.

Choreografas Edward Clug į Vilnių atvyksta su pirmuoju darbu Nyderlandų šokio teatre – smulkiai detalizuotu ir ryškiai charakterizuotu kūriniu „Abipusis komfortas“. Šis, choreografui padėjęs pelnyti pripažinimą darbas, akcentuoja iš kūrybos proceso kylančias asmenines patirtis, atskleidžia žmogaus prieštaravimus, sukelia netikėtų gražių akimirkų ir spontaniškos ironijos.

Šokio Mondrianu vadinamo choreografo Hanso van Maneno baleto kūriniai reikalauja rizikos, gyvybingumo ir laisvės. Lietuvoje pristatomas spektaklis „Solo“ pagal Bacho smuiko partitūrą iš atlikėjų reikalauja išskirtinio apskaičiavimo ir koncentracijos scenoje.

Birželio 18 d. vakarą vainikuos choreografo Alexanderio Ekmano tarptautiniu hitu tapęs ir ne vieną apdovanojimą pelnęs pasirodymas „Kaktusai“. Save ritmo „fryku“ vadinantis choreografas, kurio vienas skiriamųjų ženklų yra šiuolaikinių aplinkos garsų modeliavimas, šiam darbui naudojo tik klasikinę muziką ir taip gimė nauja Šuberto kūrinio „Mirtis ir mergelė“ aranžuotė, sukurta su Olandijos simfonija. Spektaklyje šokėjai orkestrui tapo instrumentai, o žiūrovai kviečiami pamąstyti, kaip suvokiamas menas.

„Labai džiaugiamės galėdami supažindinti Lietuvos žiūrovus su aukščiausio lygio šiuolaikinio šokio menu, kurį pristato viena garsiausių pasaulyje trupių „Nyderlandų šokio teatras 2”. Be galo didžiuojamės, kad po ilgų derybų pavyko įkalbėti teatrą pirmą kartą aplankyti Lietuvą ir įsirašyti Vilnių į savo gastrolių žemėlapį. Tokio lygio kultūros projektai neabejotinai kelia miesto prestižą ir aktyvina kultūrinį gyvenimą,”- sako trupę į sostinę pakvietusio Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė. Organizatoriai priduria, jog žiūrovai nelaukų paskutinės minutės, prieš įsigydami bilietus į renginį: „Gaila, kad šį išskirtinį pasirodymą turės progą pamatyti tik nedidelis skaičius žmonių, mūsų finansinės galimybės leido pristatyti tik vieną pasirodymą Lietuvoje, tad tikimės, kad į Vilnių suskubs atvykti visi šokio meno gerbėjai.”

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist