Šiandien, Vilniaus rotušė kviečia į kultūros programos „Omano lobiai” renginius: pusę penkių prasidės paskaita apie frankinsesną, šeštą – arabiškos muzikos koncertas, o nuo vienuoliktos ryto iki penktos vakaro savo meistriškumą demonstruos kūno dekoravimo ir kaligrafijos meistrai. Visi renginiai nemokami.

„Norisi, kad apie šią tolimą, bet nepaprastai įdomią šalį Lietuvos žmonės sužinotų daugiau. Omano vyriausybės atstovai labai palankiai įvertino idėją Vilniuje surengti Omano kultūros programą“, – sakė Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė.

Paskaitą apie smilkalus, kurie Omaną garsina jau mažiausiai tris tūkstančius metų, skaitys biochemijos daktaras Fachadas Al Zadžalis (Fahad Al Zadjali). Jis atskleis frankinsenso istoriją ir svarbą anuometiniame pasaulyje bei šių laikų Omane. Frankinsensas – sudžiūvę smilkalinių bosvelijų sakai – renkamas ir Jemene bei Rytų Afrikoje, tačiau, daugumos specialistų nuomone, geriausios kokybės frankinsensą pasaulinei rinkai tiekia būtent Omanas, konkrečiai – šios šalies pietuose plytintis Dofaro regionas.

18 val. prasidedančiame koncerte Rotušės didžiojoje salėje gros šeši muzikantai – Omano ūdo gerbėjų asociacijos ansamblis. Jis atliks maždaug valandą trunkančią senosios ir šiuolaikinės arabiškos muzikos programą. Arabų muzikinėje tradicijoje itin svarbus yra ūdas – vienas seniausių muzikos instrumentų pasaulyje. Europoje jis geriau žinomas liutnios pavadinimu.

11 val. Vilniaus rotušėje startuos dar dvi pažintinės programos: savo meistrystę demonstruos arabiškos kaligrafijos meistrai ir tradicinės kūno tapybos specialistai.

Svečiai bus vaišinami omanietiška kava ir datulėmis, atsiųstomis į Vilnių iš rinktinių Omano ūkių specialiai šiems renginiams.

Visi programos „Omano lobiai” renginiai nemokami. Juos organizuoja Omano Sultonato garbės konsulatas Lietuvoje ir Omano informacijos ministerija.

OMANO LOBIAI
Pažintinė programa

Omano fotografų darbų paroda
Omano spalvos ir kontrastai: žmonės ir gamta, progresas ir tradicijos
Nuo vasario 1 iki 28 dienos

Paskaita apie omanietiškus smilkalus: istorija ir panaudojimas
Nizvos universiteto profesorius Ahmed Sulaiman Al-Harrasi
Vasario 10 dieną 16.30 val.

Senosios ir šiuolaikinės arabiškos muzikos koncertas
Groja Omano ūdo gerbėjų asociacijos ansamblis
Vasario 10 dieną 18.00 val.

Omanietiška kaligrafija: tradicija ir šiandiena
Kaligrafijos meistrai atskleidžia profesines paslaptis. Asmeniniai suvenyrai.
Vasario 10 ir 11 dieną

Tradiciniai piešiniai ant rankų
Rytietiškos kūno puošybos pamokos gyvai
Vasario 10 ir 11 dieną

Į visus renginius įėjimas laisvas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist