Šiandien įvykusiame „Profsąjungų rūmų” kreditorių susirinkime nuspręsta pripažinti juos valdančią įmonę „VIPC Vilnius” bankrutavusia ir visą bendrovės turtą bendrai parduoti varžytinėse. Procedūrai vadovaujantis bankroto administratorius Stasys Poškus susirinkusius kreditorius taip pat informavo, kad jau kreipėsi į teismą dėl neteisėtais veiksmais įmonei padarytos žalos atlyginimo.

„Kreditoriai vienbalsiai sutarė dėl bankroto ir bendrovės turto pardavimo. „VIPC Vilnius” dar praėjusiais metais viešai paskelbė nebegalinti užtikrinti, kad kreditorių investicijos bus apsaugotos nuo tolimesnių nuostolių, todėl šioje situacijoje bankrotas buvo vienintelis logiškas žingsnis”, – sako S. Poškus.

Anot bankroto administratoriaus, visą bendrovės turtą bus siekiama atiduoti į vienas rankas, o pradinė varžytinių suma bus kiek didesnė nei 11,5 mln. eurų.

Pareiškime dėl žalos atlyginimo, kuris Vilniaus administraciniam teismui buvo pateiktas šią savaitę, teigiama, kad Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublika nesąžiningai vykdė ir vilkino derybas bei priėmė administracinius sprendimus dėl „Profsąjungų rūmų” ir dėl to bendrovė „VIPC Vilnius” patyrė 302996,45 eurų žalą.

„Profsąjungų rūmus” įsigiję investuotojai kartu su sostinės savivaldybe ir Lietuvos architektų sąjunga dar 2008 metais paskelbė tarptautinio lygio architektūros konkursą dėl rūmų pritaikymo šiuolaikiniams poreikiams. Jo metu buvo išrinktas geriausias projektas, pagal kurį rūmai ir turėjo būti tvarkomi.

Tačiau per beveik dešimt metų „VIPC Vilnius” taip ir nepavyko gauti leidimų, būtinų pastato sutvarkymui ir pritaikymui šiuolaikiniams poreikiams.

Per šį laikotarpį Vilniaus miesto administracija nuolat delsė suteikti dokumentus, būtinus pastato tvarkymui. Pasak S. Poškaus, savivaldybė bendrovei taip pat siuntė vienas kitam prieštaraujančius raštus. Pavyzdžiui, raštiškai reikalavo prižiūrėti rūmus ir nedelsiant imtis priemonių, kad jie būtų rekonstruoti, tačiau tuo pačiu metu draudė rekonstruoti ar kapitaliai remontuoti pastatą, motyvuodama tuo, kad jis turėtų būti pripažintas išskirtine valstybės nuosavybe.

Miesto administracija „Profsąjungų rūmus” taip pat bandė iškeisti į kitą nekilnojamą turtą, tačiau to taip ir nepadarė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist