Vilniaus mieste iki šios dienos nuosavybės teisės atkurtos tik į 54 proc. prašymuose nurodyto ploto. Vilnius yra vienintelis miestas, kuriame nuosavybė atkurta tik į kiek daugiau nei pusę piliečių pageidaujamo ploto.

Kai, pavyzdžiui, Kauno mieste žemės grąžinimo procesas baigtas 90 proc., Klaipėdos mieste nuosavybės atkūrimo procesas baigtas 100 proc. Panaši padėtis yra daugelyje kitų Lietuvos miestų.

Teisinis pagrindas Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) priimti sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo miestuose yra savivaldybių rengiami miestų žemės sklypų detalieji planai arba žemės valdos projektai ir patvirtintos žemės sklypų kadastro duomenų bylos. Jeigu minėtų dokumentų savivaldybė nepateikia NŽT, ši neturi teisės formuoti atkūrimui žemės sklypų ir atkurti nuosavybės teisių į žemę.

Nepaisant Vilniaus miesto savivaldybės neveiklumo ir viešų pareiškimų, kad mieste trūksta žemės, kuri galėtų būti grąžinta piliečiams, siekiant paspartinti nuosavybės teisių atkūrimą Nacionalinėje žemės tarnyboje parengtos 59 schemos, kuriose pažymėti 178 laisvos valstybinės žemės plotai, apimantys 455,0674 ha ploto teritoriją, kurioje būtų galima piliečiams atkurti nuosavybės teises į žemę

Pažymėtos laisvų valstybinės žemės plotų schemos kovo pabaigoje perduotos Vilniaus miesto savivaldybei, kad pastaroji įvertintų, ar pateiktuose laisvos valstybinės žemės plotuose pagal vietovės lygmens bendrojo plano sprendimus nėra numatyta veiklos, susijusios su visuomenės poreikių ir miesto reikmių tenkinimu.

Deja, iki šiol atsakymas iš Vilniaus miesto savivaldybės nėra gautas.

Jei šios žemės nereikės visuomenės poreikiams ir savivaldybė imsis veiksmų formuoti žemės sklypus nuosavybės teisių atkūrimui, NŽT specialistų vertinimu, šio beveik 500 ha ploto užtektų kone visiems Vilniaus mieste prašantiems atkurti nuosavybės teises į žemę.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist