Pamatykite, kaip atrodys ateities biurai

Tokie biurai, kokiuose mes dirbame šiandien, skaičiuoja savo paskutines dienas – daiktų internetas (IoT), didžiųjų duomenų analizė ir sensorių technologijos jau keičia mūsų buitį ir kasdienybę darbe.

Skandinavų IT kompanija „Tieto“ sukūrė video klipų seriją, kuriuose parodė, kokie pokyčiai dirbančiųjų biuruose laukia jau netolimoje ateityje.

Kokia neįtikėtinai patogi ir efektyvi gali būti mūsų kasdienė rutina, atskleidžia septyni smagūs filmukai, kurių pagrindiniu herojumi tapo IT kompanijos darbuotojas Frankas.

Pristatydama filmukus bendrovė „Tieto Lietuva“ pradeda įgyvendinti kasmetinę IT talentų programą „Mėnuo su IT“, kurios metu informacinių technologijų studentai bei jaunieji profesionalai visą mėnesį kurs ateities sprendimus daiktų interneto srityje, kurie gali būti praktiškai panaudoti tiek namuose, tiek ir biuruose.

Pastatai, kurie žino, ko reikia žmogui

„Šie filmukai parodo, kaip technologijos gali patobulinti mūsų kasdienį gyvenimą, t.y. mūsų namai ar biuras gali iš anksto nuspėti, ko mums reikia, ir rutininį darbą daryti už mus. Tai reiškia, kad pastatai ir visa infrastruktūra, pasitelkiant naująsias technologijas, padeda žmogui, o mes galime koncentruotis į savo darbą ar tiesiog mėgautis laisva darbo aplinka“, – sako „Tieto Lietuva“ verslo plėtros vadovas Andrius Adamonis.

Įsivaizduokite, kad važiuodami į darbą autobusu gaunate pranešimą apie transporto spūstį bei akimirksniu sudėliotą maršrutą, kada ir kur reikia išlipti ir kaip važiuoti, kad išvengtumėte spūsties ir darbe atsidurtumėte laiku.

Tada atvykstate į biurą ir vos priartėjate prie požeminės parkavimosi aikštelės, sistema identifikuoja jūsų tapatybę – nereikia jokio papildomo veiksmo, kad sistema automatiškai atidarytų vartus ir iš karto nukreiptų jus į laisvą vietą, kur galite pastatyti savo dviratį ar automobilį.

O ar galite įsivaizduoti, kad jums bekylant liftu į darbinį susitikimą malonus balsas paklausia: „Latte kavos, kaip visuomet?“, jūs atsakote „Taip, kodėl gi ne“, o pakeliui nuo lifto iki jūsų pamėgtos darbo vietos prie kavos aparato jūsų jau laukia garuojančios kavos puodelis.

Naujų technologijų dėka kasdienis darbo procesas taip pat gali būti kur kas patogesnis: pavyzdžiui, susitikimo metu nusprendus susisiekti su kitu kolega vaizdo konferencijos būdu, automatiškai pritemdomi langai, kad vaizdas ekrane matytųsi geriau. Be to, įvairių sensorių dėka pats pastatas automatiškai, atsižvelgiant į patalpose esančių žmonių skaičių, reguliuoja patalpų oro temperatūrą, drėgmės lygį, apšvietimą, pagal realų poreikį nustatomas ir patalpų valymo grafikas.

Lietuvos jaunimas kurs ateities sprendimus

„Galimybių panaudoti technologinius sprendimus savo patogumui yra iš tiesų daug: kai sulaukiate lankytojo biure, užtenka vienintelio paspaudimo telefone ir apsauga apačioje praleidžia jūsų svečią, o kai darbo dienai pasibaigus jau ruošiatės išeiti, gaunate patarimą pasiimti skėtį, nes orų prognozė žada didelę lietaus tikimybę“, – sako A. Adamonis ir priduria: „Ateitis neabejotinai priklauso empatiškiems pastatams“.

Pasak pašnekovo, visa tai jau nėra lyg vaizdai iš fantastinių filmų – kai kurie sprendimai jau yra sukurti, o kiti dar tobulinami naujajame kompanijos „Tieto“ centriniame biure Keilalahti, Helsinkyje (Suomija). Pavyzdžiui, biure veikia išmaniojo pastato valdymo sistema, kurios dėka darbuotojai programėlėje ir biuruose įrengtuose ekranuose gali matyti, kokios darbo vietos ar kambariai tuo metu yra laisvi, kokia yra patalpų temperatūra ir pan.

„Taip darbuotojai yra išlaisvinami –  jie gali be pastangų susirasti vietą, kur jiems niekas netrukdytų atlikti susikaupimo reikalaujantį darbą arba kaip tik dirbti tokioje vietoje, kur bus galima tartis su kolegomis. Mėgstantys šilumą gali pasirinkti šiltesnę pastato dalį, mėgstantys vėsumą – vėsesnę. Taip pat renkami duomenys apie įvairius pagalbinių paslaugų parametrus – pasibaigusias kavos pupeles kavos aparatuose, neveikiančius įrenginius, kas leidžia iš karto informuoti paslaugų teikėjus, kad jie nedelsiant ištaisytų trūkumus“, – pasakojo „Tieto Lietuva“ verslo plėtros vadovas.

Išmaniajame biure Suomijoje daugelyje vietų yra renkami ir darbuotojų atsiliepimai apie paslaugas – ar patiko pietūs kavinėje, ar gerai išvalytos patalpos, ar jie patenkinti apšvietimu ir pan. Be to, vis drąsiau kalbama apie atsiskaitymą su pastato paslaugų teikėjais ne pagal jų išdirbtas valandas, o pagal darbuotojų pasitenkinimą jų sukuriamomis darbo sąlygomis.

Neabejojama, kad šios technologijos pamažu ateis ir į Lietuvą.

Išmaniųjų pastatų bei daiktų interneto sprendimai tapo įkvėpimo šaltiniu ir šiųmetei IT talentų programai „Mėnuo su IT“, kurią jau šeštus metus iš eilės inicijuoja „Tieto Lietuva“.

Žengdama koja kojon su naujausiomis tendencijomis IT bendrovė ketina suburti grupę talentingų jaunuolių Lietuvoje, kurie nori ne tik stebėti, kaip gimsta naujausi daiktų interneto sprendimai, bet ir trokšta patys išmokti juos kurti. „Jaunuoliai kurs išmaniuosius sprendimus turėdami aiškų tikslą – kad jie būtų praktiškai pritaikomi namų arba biurų aplinkoje“, – pridūrė A. Adamonis.

Šiųmetė IT talentų programa „Mėnuo su IT“ startuoja su šūkiu „Tu ir IoT – suprogramuok ateities sprendimus”. Ši programa suteikia galimybę kiekvienam jaunuoliui prisidėti prie išmaniųjų daiktų kūrimo bei atveria jiems naujas karjeros galimybes – kiekvienais metais „Tieto Lietuva“ įdarbina mažiausiai trečdalį visų programos dalyvių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist