Pradžia Vilniaus istorija Vilniaus miesto studija Kas slypi sidabriniame Šv. Kazimiero karste Vilniaus arkikatedroje?

Kas slypi sidabriniame Šv. Kazimiero karste Vilniaus arkikatedroje?

2 minutė(s) skaitymo
0
0
807

Vilniaus arkikatedros altoriuje matomas sidabrinis Šv. Kazimiero karstas savyje slepia du medinius karstus su Šv. Kazimiero relikvijomis. Laikas nuo laiko šie karstai atidaromi ir relikvijos kruopščiai apžiūrimos. Taip sako Bažnytinio paveldo muziejaus vadovė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

LRT RADIJO klausytojas Eduardas iš Kauno domisi bažnytiniu paveldu. „Vilniaus arkikatedroje yra sidabrinis Lietuvos globėjo Kazimiero karstas. Gal prieš šimtą metų ar dar anksčiau kažkuris Vilniaus vyskupas atidarė karstą ir padarė ten esančių relikvijų apskaitą. Greičiausiai surašė kokį dokumentą. Ar gali kas nors apie tai papasakoti?“ – klausia Eduardas.

„Sidabriniame karste, kurį matome altoriuje, yra medinis karstas, o tame mediniame karste – dar vienas karstelis, kuriame ir yra Šventojo Kazimiero relikvijos“, – teigia S. Maslauskaitė-Mažylienė.

Kaip rodo Vilniaus katedros kapitulos dokumentai, paskutinį kartą Šv. Kazimiero karstas buvo atidarytas 1922 m. gegužės 30 d., ir tai įvyko dabar jau palaimintojo tuometinio vyskupo Jurgio Matulaičio iniciatyva.

„Tos relikvijos buvo kruopščiai apžiūrėtos, surašytos. Kauleliai pervynioti į naujas medžiagas, o senosios medžiagos, kurios greičiausiai buvo iš Mikalojaus Stepono Paco laikų, išdalintos kaip Šventojo Kazimiero antrinės relikvijos Vilniaus arkivyskupijos bažnyčioms“, – pasakoja specialistė.

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  LRT.lt
Rodyti daugiau Vilniaus miesto studija

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz

Tap pat skaitykite

Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai. Šnipiškės

Išsamiai apie Vilniaus istoriją, architektūros ir kitus lankytinus objektus galite paskait…