MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Maistas

Maisto kultūra: kokia ji Lietuvoje?

Kokia maisto kultūra pasižymi lietuviai? Pasaulinės sveikatos organizacijos atstovai pabrėžia, kad, kaip rodo naujausi tyrimai, lietuvių mityba dar nėra visiškai subalansuota ir sveika, be to, vertėtų susirūpinti ir išmetamo maisto kiekiais.

Pasaulinės sveikatos organizacijos biuro Lietuvoje vadovės Ingridos Zurlytės teigimu, Lietuvos vartotojai išmeta apie trečdalį įsigyjamo maisto – apie 50 kg vienam asmeniui per metus. Taip nutinka, nes vartotojai neįvertina produktų galiojimo laiko ar tiesiog pagamina per daug maisto, kurio vėliau tiesiog atsikrato.

Pasak specialistės, PSO jau seniai rekomenduoja valgyti daugiau daržovių, vaisių, saikingiau vartoti gyvulinės kilmės produktus, riboti transriebalų, cukraus ir druskos kiekius. Anot jos, reikėtų atkreipti dėmesį, kad Lietuvos gyventojai suvartoja nemažus kiekius cukraus. PSO atstovė pažymi, kad cukraus galime gauti ir iš produktų, kurių galbūt visai nesiejame su saldumynais.

„Nereikia visai atsisakyti saldumynų. Bet reikia labai apgalvotai juos vartoti, atkreipti dėmesį, kad cukraus gali būti ir dalykuose, kurių visai nesiejame su saldumynais. Pavyzdžiui, kečupas ar kiti produktai, kuriuose dėl skoninių savybių ar kitų priežasčių būna cukraus“, – sako I. Zurlytė.

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“LRT.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Aromatingiausia paroda Lietuvoje trauks ir kulinarijos profesionalus, ir mėgėjus

Evaldas Činga

Sostinėje jau galima rasti autentiško graikiško maisto

Made in Vilnius

Sveiko maisto šventė 2018. Sapiegų parko grilis

Gintarė Paulauskaitė

Sostinėje duris atvers naujas restoranas „Nineteen18“

Made in Vilnius

Pasikeitęs „Forto dvaras“ tampa „Etno dvaru“

Donatas Andrijauskas

Šimtą socialinių butų perkanti Vilniaus savivaldybė nesulaukia pasiūlymų

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika