MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nauja vietelė

Dabar arba niekada. Apie barą, kuriam liko trys dienos

Rugsėjo penkioliktąją Vokiečių gatvėje sublizgo nauja vitrina, o praeiviai žvalgėsi nesuprasdami, kas dabar supa kelis restoranus mačiusį medį, įsikūrusį pastato viduje. Skaičiai ant mindomo šaligatvio šaukė 11.11, tad erdvės adrese esantis aštuonetas painiojo dar labiau. Kol ryškus ir išskirtinis interjeras, kiek primenantis futuristinę drabužių parduotuvę ar folija išklotą kepimo skardą, stebino ne vieno, neišdrįsusio užeiti vidun, akis, švieslentė, kybanti šalia baro, ėmė mažėjančia tvarka skaičiuoti  kiekvieną sekundę, kurią buvote ar nebuvote 11.11. Apie pirmąją laikino baro idėją Lietuvoje kalbėjomės su vienu iš 11.11 įkūrusios draugų komandos narių – Ryčiu Čekausku:

Kam ir kaip kilo mintis atidaryti laikiną barą?

Galima sakyti, kad visiems, kurie bent piršteliu prisidėjo prie baro atsiradimo. Tai nebuvo investicija į seną kažkieno vystytą idėją bei nemokėjome komunikacijos gudruoliams už geros idėjos sukūrimą. Tai buvo galimybės, noro, šimtų idėjų kratinys.

Kuriame idėjos etape pasirinkote vietą? Ar ji padiktavo tam tikrus sprendimus, ar lokacija atsirado vėliau ir tokį kontrastingą atotrūkį nuo pradinės erdvės paskirties įvedėte visai netyčia?

Vieta atsirado pirma, po ją vaikštant gimė konceptas, tačiau, nerimaudami dėl užtrukusių teisinių aspektų, idėją kūrėme tokią, kad nesėkmės atveju ją būtų nesunku realizuoti kitur, perkelti.

Kodėl pasirinkote 11.11 pavadinimą bei šią mistišką datą?

Pasirinkimą lėmė daug priežasčių, tačiau pagrindinės jų buvo paprastos: gražus skaičius ir du mėnesiai po baro atidarymo.

Atsidarėte rugsėjo 15 d., apie tai paskelbę tik kelis žodžius baro Facebook paskyroje sukurtame renginyje. Ar reklamos saikas buvo sąmoningas žingsnis?

Na, nedaugžodžiavimas ir nereklamavimas nėra tas pats. Lakoniški mes, nes nėra čia ko blevyzgot. Lankytojui lengviau ir suprasti trumpą ir aiškų tekstą.

Kuo išskirtinis, be laikinos gyvavimo trukmės, yra jūsų baras?

11.11 iš esmės net ne baras, tai tokia savotiška „vieta“. Nuo pat pradžių gvildenom šitą mintį – tai vieta, kuri savaitgalį išpildo visus poreikius. Valgykla, kokteilių baras, šokių rūsys ir dar kartas nuo karto įvairių kultūrinių renginių erdvė.

Bare prekiaujate ne tik gėrimais, bet ir šiltu maistu. Kaip nusprendėte kolaboruotis su „Take eat easy“ maisto tiekėjais?

11.11 idėja plito tarp draugų, tad pasiūlius prisijungti bičiuliams „Take eat easy“, jie sutiko. Siekėm sujungti panašius, linksmus žmones – nuo barmenų iki maisto tiekėjų – į darnų kolektyvą. Be to, kadangi pagrindinė baro idėja buvo sukurti savaitgalio poreikių meką, be maisto to neįsivaizdavome.

Barą nežinant galima sumaišyti su drabužių parduotuvės vitrinomis. Kaip nusprendėte manekenus ir visą erdvę įvilkti į blizgius paviršius ir auksinio „lietučio“ užuolaidas?

Čia pagyros merginoms. Kaip viskas vyko iš mano perspektyvos: jos užėjo, pasitarė, išėjo. Grįžo, atsinešė daug daiktų ir sukūrė mūsų baro įvaizdį. Paslaptinga, bet tai, ką matau – mėgstu. Taip pat girdėjome gerų aplinkinių atsiliepimų, o tai yra viskas, ko reikia.

Ar 11.11 iš tiesų „ekonominis“ baro įkūrimo variantas, ar, vis dėlto, po šiuo įvaizdžiu slepiasi kur kas daugiau investicijų?

Pasirinkome, manyčiau, optimaliausią variantą – nestatėme rūmų, tačiau atsinaujinome, kad būtų patrauklu ir jauku. Tad iš „ekonominis“, „optimalus“ ir „maksimalus“ planų, apsistojome ties viduriniu.

Ar įgyvendinote visas turėtas 11.11 koncepto idėjas?

Daugmaž. Norėjom suteikti Vokiečių gatvei daugiau kultūros. Ne visas vizijas spėjome įgyvendinti, bet davėm tiek, kiek pajėgėm.

Ar esate numatę ypatingą staigmeną publikai, švieslentėje įsižiebus nuliams?

Šiokių tokių staigmenų sumąstę esame.

Kas nutiks šiai vietai po to, kai užges jūsų švieslentė?

Paskutinį kartą išeidami pasižiūrėsim ilgesingai į blizgančias sienas, užrakinsime duris ir atiduosime raktą savininkui.

Kokie buvo jūsų komandos lūkesčiai, kuriant šią vietą? Ar juos įvykdėte?

Tikslas buvo gerai praleist laiką. Pavyko.

Paklaustas, ar tikrai po lapkričio vienuoliktosios baras pilnai užsidarys, Rytis linksi galva, tik ties žodžiais „visam laikui“ stabteli ir palinki kantrybės, užmindamas mįslę apie kitas modernias idėjas bei ateities projektus. Iki 11.11 gyvavimo liko trys dienos, tad DA-BAR užeikite, klausykite, ragaukite, stebėkite, neatidėliokite.

Now or never.

Autorė: Gabrielė Snieganaitė

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Aušros vartų g. – naujas tautinių valgių restoranas

Evaldas Činga

Restorano atidarymo Pacų rūmuose proga – nemokamų renginių savaitė Vilniaus gurmanams

Evaldas Činga

VU duris atvėrė moderni kavinė – studentai turės erdvę darbui ir poilsiui

Made in Vilnius

Sostinėje atidaryta pirmoji spragėsių laboratorija

Donatas Andrijauskas

Senamiestyje atidaromas savitarnos turgelis

Donatas Andrijauskas

Nauji Azijos skoniai Vilniuje: ir greitiems pietums, ir romantiškai vakarienei

Growingaura

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika