Pradžia Maistas Sostinės geriausieji 7 vietos Vilniuje, kuriose atrasite ne tik kokybišką kavą, bet ir jaukumą

7 vietos Vilniuje, kuriose atrasite ne tik kokybišką kavą, bet ir jaukumą

7 minutė(s) skaitymo
0

Koks kvapas jums siejasi su jaukumu? Knygų? Obuolių pyrago? Rudens ryto? O gal… kavos?

Kava neabejotinai užima tvirčiausią poziciją “mano jaukiausių dalykų” sąraše. Dar ir dabar užuodžiu jos kvapą mamos virtuvėje – ten ir prasidėjo mano neišskiriama draugystė su šiuo aromatingu ir įdomiu, sakyčiau netgi – solidžiu gėrimu, dėl kurio ryte lengviau keliuosi iš lovos.

Tikra tiesa, jog kavą šiandien geriame visur – vaikštinėdami parke, lūkuriuodami draugų autobusų stotelėje, keliaudami į darbą… Tačiau atėjus šaltajam metų sezonui, kavos vietų sąrašas negailestingai sutrumpėja – tamsesni vakarai ir žvarbesni rytai, šaukte šaukiasi vietų, kuriose gera sušilti gurkšnojant puodelį tobulo cappuccino arba pagaliau prabusti mėgaujantis nepriekaištingu espresso.

Dažnai sulaukiu klausimo, kur gi aš randu tą harmoningą jaukumo ir gero kavos skonio kombinaciją. Turiu jus pradžiuginti, jog tokių vietų Vilniuje – tikrai ne viena. Būtent todėl ir nusprendžiau su jumis pasidalinti savo mėgstamiausių kavos vietų sostinėje sąrašu.

Žemiau paminėtas vietas išvardinau atsitiktine tvarka.

Strange Love

Įdomu, tačiau pirmas pavadinimas, prabėgantis mano mintyse kuomet galvoju apie gerą kavą yra “Strange Love”. Ši stilinga vieta – kavos parduotuvė įsikūrusi prie pat Bernardinų sodo Vilniuje mane kaskart atgaivina ne tik puodeliu puikiai paruoštos kavos, bet ir vaizdais pro langus bei stilinga, kiek kitokia negu įprasta kavos vietoms, aplinka. Rekomenduoju apsilankyti ryte, kai natūrali dienos šviesa “Keistai meilei” suteikia dar daugiau gyvybės.

Strange Love

Elska coffee

Viena jauniausių kavinių šiame sąraše – “Elska coffee” mano simpatijas pelnė ne tik už skanią kavą, bet ir neįpareigojančią aplinką – čia malonu ne tik šnekučiuotis su draugais, bet ir padirbėti kompiuteriu, ramiai paskaityti knygą ar tiesiog pro didelius langus stebėti gatve skubančius praeivius.

Neprašausite paragavę jų siūlomo chia pudingo – sveika ir skanu.

Elska coffee

Backstage cafe

“Backstage cafe” tituluočiau tikra stiliaus ikona – madinga, solidžia ir.. sunkiai prieinama. Nesupraskite klaidingai – šioje kavinėje aptarnauti būsite tikrai maloniai, tačiau tam, kad sėkmingai pasiektumėte šią kavos vietą – teks pasitelkti automobilį arba apsišarvuoti kantrybe – “Backstage cafe” įsikūrusi loftų ir įvairiausių dirbtuvių apsuptyje T.Ševčenkos gatvėje. Ne centre, tačiau pamatyti savo akimis – labai verta.

Backstage cafe

16 i kava

Tęsiant nuo centro nutolusių kavinių temą, turiu paminėti ir už kelių žingsnių nuo “Backstage” įsikūrusią kavinę – “16 i kava”. Labai maža, tačiau be galo miela erdvė, kuri papirks kokybiška kava ir maloniu personalu. Atskleisiu nedidelę paslaptį – rytais ši jauki kavinukė kvepia ne tik kava, bet ir cinamonu. Tiksliau – šviežiomis cinamoninėmis bandelėmis. Atrodo, aplink besidarbuojantys verslininkai nepraleidžia progos į “16 i kava” užsukti šių skanėstų. Barista patikino – išperka akimirksniu!

16 i kava

Huracan coffee

Vokiečių gatvėję įsikūrusią “Huracan coffee” jau praminiau savo darbo vieta – čia keliauju ne tik į susitikimus, bet ir pati mėgstu įsikurti su kompiuteriu ant kelių. Kiek romantiškesnį “Huracan coffee” variantą rasite prekybos centro “GO9” knygyne trečiajame aukšte – ten jus pasitiks ne tik jaukus kavos bei knygų kvapas, bet ir gražiausi Vilniaus stogų vaizdai pro langus.

Huracan coffee

Taste Map

Kavos mylėtojų malda galėtų prasidėti dviem žodžiais – “Taste Map”. Tai ne tik puiki vieta tobulai paruoštai kavai, bet ir didelę Vilniaus kavinių bei restoranų dalį “užvaldžiusi” šviežiai skrudinta kava. Be viso to, “Taste Map” įkūrėjai – Domas Ivonis ir Ieva Ivonė skatina kavos kultūros augimą Lietuvoje – pora 2016m. suorganizavo pirmąjį “Aeropess” čempionatą mūsų šalyje. Nuostabu, kai darbas, kurį dirbi sutampa su pomėgiu.

Taste Map

Kavos virėjai

Puikiu kavos skoniu mane kaskart džiugina ir “Kavos virėjai”. Tiesa, pastaruoju metu, kavos mylėtojų kasdienybę šį vieta paįvairina skirtingais renginiais ir kolaboracijomis – su “Ice Dunes” keptais ledais ar “Waffle LAB” ruoštais belgiškais vafliais. Visa tai, kaip ir pridera, vyksta sekmadieniais, kuomet geriant kavą tiesiog būtina pasilepinti desertu.

Kavos virėjai

Kalbant apie kavos gėrimo ritualą kavinėje – dažniausiai renkuosi stiprų espresso su pienu arba dvigubą espresso papuoštą glotniu pieno kremu – flat white.

O kokią kavą ir kur Vilniuje pamėgote jūs?

Straipsnio autorė: Greta Gumuliauskytė, gazuota.blogspot.lt

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Greta Gumuliauskytė
Rodyti daugiau Sostinės geriausieji

Karščiausios naujienos

„Lietuvos geležinkeliai“ už 22 mln. eurų įdarbins dirbtinį intelektą (1)

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ savo technologijų valdymą ketina sujungti į bendrą sistemą, kuri būtų patikėta dirbtiniam intelektui. Investicijos į šį projektą gali siekti iki 22 mln. eurų, o jo įgyvendinimas užtruks iki 2022 metų. Susisiekimo ministerija pranešė, kad projekto finansinis efektas sieks beveik 7 mln. eurų per metus ir leis jam atsipirkti per trejus metus. „Sumanių transporto sistemų, sukurtų naudojant pažangias informacines ir ryšių technologijas, taikymas …

Trys kryžiai

Trys kryžiai vėl tapo akinamai baltais

Vienas sostinės simbolių, ant Trijų kryžių kalno esantis 12 metrų aukščio tautinės tapatybės ir pasipriešinimo okupacijai simbolis vos per 4 savaites tapo vėl akinamai baltu. Dar 1916 metais pastatyti, sovietmečiu nugriauti ir beveik prieš 30 metų atstatyti Trys kryžiai buvo perdažyti keletą kartų. „Paskutinį kartą Trijų kryžių paminklas buvo atnaujintas prieš beveik 5 metus, tačiau besikeičiančios oro sąlygos jau buvo …

Atnaujinama dar viena Geležinio Vilko gatvės dalis (1)

Vilniuje pradėta remontuoti vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Ateities gatvės. Iki vasaros pabaigos šioje atkarpoje bus paklota 1,3 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, atnaujintas ženklinimas. Geležinio Vilko gatvės remontui sostinės savivaldybė skyrė apie 150 tūkst. eurų. Dar šiemet planuojama sutvarkyti ir kitą Geležinio Vilko gatvės dalį – nuo Ateities iki …

Kinų turistai

Užsieniečiai pernai Lietuvoje išleido 6,8 proc. daugiau – 1,2 mlrd. eurų

Užsienio turistai ir kiti užsienio keliautojai Lietuvoje pernai išleido 1,169 mlrd. eurų – 6,8 proc. daugiau nei 2016 metais, kai šios išlaidos buvo 1,095 mlrd. eurų. Užsienio keliautojų su nakvyne išlaidos Lietuvoje pernai padidėjo 8,1 proc. iki 871,5 mln. eurų, vienadienių užsienio turistų išlaidos – 2,9 proc. iki 297,1 mln. eurų, pranešė Statistikos departamentas. Pernai užsieniečių kelionių su nakvyne skaičius padidėjo 9,9 proc. iki 2,523 milijono. Užsienio …

Trafi

Mobiliojoje programėlėje „Trafi“ jau galima apmokėti viešojo transporto bilietus banko kortele

Nuo šiol Vilniaus viešojo transporto bilietus galima pirkti banko kortele. Pamirškite apie prisijungimo kodus ir generatorius. Įvedus savo kortelės duomenis kartą, mobiliuosius bilietus galėsite pirkti vos vienu paspaudimu. Trafi skiltyje „Mano bilietai“ spauskite mygtuką „Pirkti bilietą“, pasirinkite nuolaidos ir bilieto tipą bei prijunkite savo mokėjimo kortelę. Tą patį galėsite padaryti ir skiltyje Nustatymai – Mano profilis – Mokėjimo būdai. Nerandate …