Pradžia Maistas Vilniečiai rekomenduoja Vilniečiai rekomenduoja: „Dîner en Blanc“ organizatorės įvardija sostinės geriausius

Vilniečiai rekomenduoja: „Dîner en Blanc“ organizatorės įvardija sostinės geriausius

6 minutė(s) skaitymo
0
Balta vakarienė

Prieš kurį laiką apklausėme Rimvydą Širvinską – Makalių ir sužinojome, kokie, jo manymu, restoranai geriausi sostinėje. Sulaukėme nemažai prašymų ir toliau tęsti panašaus principu apklausas. Šį sykį sugalvojome pakalbinti „Vakarienės baltai“ (pranc. Dîner en Blanc) organizatores – Valdą Lukošiūtę ir Dovilę Butkienę. Mums tikrai įdomu, kokia nuomonė, bus šiuo atveju.

Kuriuos 5 sostinės restoranus rekomenduotumėte aplankyti ir kodėl?

Valda: Jau ilgą laiką mėgstama vieta – St.Germain restoranas, čia apsilankyti visada verta ir niekada nenuvilia, maistas, vynas, atmosfera  – viskas idealiai dera. Naujas vietas bandyti taip pat smagu – Gaspar’s, Dublis, Sweet Root, Stebuklai dažniausiai maloniai nustebina

Dovilė: Labai smagu,kad Vilnius tampa tikru Europos didmiesčiu ir čia niekad nenuobodu, čia nuolat atsidaro vis naujų gurmaniškų vietų. Labai vertinu harmoniją, tad man itin svarbu ne tik skanus maistas bet ir jauki aplinka. Atėjusi į restoraną, noriu ne tik skaniai pavalgyti, bet jaustis patogiai ir gerai. Tam didžiausią turbūt įtaką turi dirbantys žmonės, jų nuoširdumas, lankstumas ir pagarba klientui. Mano pasirinkimas būtų toks:

  1. „Astorija Brasserie“ – klasika su nuostabiais sostinės senamiesčio vaizdais. Čia jaučiuosi itin jaukiai. Niekad nenuvils nei maistas nei aptarnavimas.
  2. „Tilto 12“ – viena iš naujausiai aplankytų mano vietų. Labai jauki vieta, gardūs patiekalai ir gražus interjeras. Yra net mažas žaidimo kampelis vaikams, bei vaikiškas stalelis. Tad dėmesys kiekvienam.
  3. Vyno restoranas „Saint Germain“ – jei nori šiek tiek pabėgti nuo miesto šurmulio, bet kartu jausti senamiesčio dvasią, būti užtikrintam,kad pavalgysi itin skaniai – ši vieta būtent tokia.
  4. „Galo do Porto“ –  Nuostabus maistas ir puiki atmosfera istoriniame Vilniaus senamiestyje. Tvyranti portugališka dvasia tik priduoda šiai vietai papildomo šarmo.
  5. „Pranciškonai“ todėl,kad teikiu pirmenybę jaukumui. Itin maža, bet ir itin jauki ir gurmaniška vieta

Sakoma, jog lietuviai mėgsta pigiai ir gerai. Ar įmanoma rasti tokį restoraną, kuris atitiktų šią „pigus ir geras restoranas“ kategoriją, ar mieste apskritai toks egzistuoja?

Valda: Bijau, kad bent  jau kol kas tokio neatradau. Gal tokiais atvejais geriau kokybišką ir su meile vakarienę gaminti namuose?

Dovilė: Kokybiškas ir su meile gaminamas maistas turbūt negali labai pigiai kainuoti… „Galo do Porto“ ar „Pranciškonai“ turbūt būtų tie restoranai, kuriuose kaina kiek mažesnė, o maisto kokybė išskirtinai gera.

Pati skaniausia kava mieste? Kas tą vietą daro išskirtine?
Valda:
Kavą geriu rytais, todėl vietas renkuosi netoli namų  – St.Valentino ir Astorija Brasserie. Ryto kavai mėgstu ramias ir neskubančias vietas.

Dovilė: Kavos mūsų sostinėje tikrai galime rasti skanios ir turbūt galėčiau paminėti ne vieną vietą. Dievinu Vilniaus senamiestį, parkus, todėl išskirsiu “Strange love”. Čia tikras kavos restoranas. Užsisakius skanios, su meile paruoštos kavos, visada turėsite šalia vandens, o antro aukšto terasoje gurkšnojant kavą galima pasimėgauti nuostabiu Bernardinų sodu. 

Kuris baras geriausias mieste? Kodėl?

Valda: Kažkaip neturiu vieno mėgstamiausio baro mieste.

Dovilė: Distilerija. Gal todėl, kad nors ir ne dažnai ten apsilankau, bet visada sutinku seniai matytų bičiulių. Profesionalūs barmenai ruošia skanius kokteilius, o interjeras leidžia mėgautis baro šurmuliu, ar rasti ramesnį kampelį pašnekesiams.

Dėkojame už atsakymus.

Priminsime, jog tai mūsų pašnekovų nuomonė ir tikslas padėti susiorientuoti restoranų, kavinių gausoje. Jei ši apklausa palengvins jums gyvenimą renkantis, kur nueiti pavalgyti tam tikromis progomis ar šiaip ištrūkti iš namų, vadinasi mūsų tikslas buvo pasiektas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas Pelenis
Rodyti daugiau Vilniečiai rekomenduoja

Karščiausios naujienos

Savivaldybė nori 4 kartus sumažinti „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „Statyk ir važiuok“ („Park & Ride“) aikštelėmis Vilniuje kainą. Svarstoma nuo gegužės 1 d. keturis kartus mažinti šiuo metu galiojantį 2 eurų už dienos bilietą mokestį iki 50 euro centų. Į mokestį įeitų parkavimas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Įrengę pirmąsias „Statyk ir važiuok“ aikšteles iš karto skelbėme, jog tai …

Vilniečiai už atliekų tvarkymą mokės trečdaliu mažiau

Nuo gegužės mėnesio atliekų tvarkymas gyventojams vidutiniškai kainuos trečdaliu mažiau, o kai kurioms gyventojų grupėms ši paslauga atpigs kone perpus. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vilniaus miesto savivaldybės taryba. „Rinkliavos tarifai mažinami įvertinus faktinius praėjusių metų komunalinių atliekų kiekius, po savivaldybės organizuoto viešo atliekų vežėjų konkurso būdu nustačius naują mažesnę atliekų surinkimo ir vežimo  kainą, įvertinus pasikeitusius NT registro duomenis“, – …

R. Šimašius: Nacionalinio stadiono projektą gali sugadinti tik Vyriausybė

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė. „Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti …

Potvynis Vilniuje

Pristatytas Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektas

Pilaitės bendruomenei UAB „Grinda“ pristatė Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą. Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimas yra viena iš ES finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ dalių. Valykla yra prie Sudervės upelio, kuris įteka į Nerį ties Gariūnais. Ji aptarnauja didelį kritulių surinkimo baseiną, apimantį Karoliniškių, Pilaitės, Justiniškių ir Viršuliškių mikrorajonus bei dalį Vilniaus pietinio aplinkkelio. Valykla pastatyta …