Pradžia Naujienos Gyvenimas Darbai Gedimino kalne atsilieka nuo grafiko

Darbai Gedimino kalne atsilieka nuo grafiko

5 minutė(s) skaitymo
0
Gedimino kalno nuošliauža

Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius sako, kad kol kas darbai Gedimino kalne atsiliekama nuo grafiko, bet iki gruodžio 1-osios kalno viršus bus izoliuotas, kad kritulių vanduo nesisunktų į žemę ir neskatintų nuošliaužų.

„Šiandien klausimas kilo, ar ne per lėtai dirbame. Tai turiu atkreipti labai dėmesį, kad šiek tiek atsiliekame nuo grafiko, tai yra nepilną savaitę, nes nuo spalio 13 dienos, kaip ir informavome visuomenę, mes tiesiog į pietrytinį šlaitą dėl purvo, susiformavusios pliurzos negalėjome įlipti. Mes praktiškai pradėjome į jį įlipinėti nuo lapkričio 5-6 dienos, kai nustojo krituliai“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė viceministras, ministrų kabinetui pristatęs kalno būklę.

Anot jo, rengiantis žiemai prevenciškai svarbu izoliuoti nuo vandens Gedimino kalno viršų ir nudrenuoti besiformuojančias nuošliaužas. Dėl kalno viršutinės dalies uždengimo izoliacinėmis medžiagomis apsispręsta dar liepą, bet darbus apsunkino lietus.

„Norėčiau priminti, kad liepos mėnesį buvo baisios liūtys, ne kartą teko uždarinėti ir patį Gedimino kalno lankymą, tai principas galioja labai paprastas: pirma gesiname gaisrą, o tada likviduojame gaisro padarinius. Kadangi šie metai yra baisiai nedėkingi, tai teko labai daug kovoti su ugnimi, tiksliau su lietumi, su vandeniu, ir darbai negalėjo tiesiog įsibėgėti. Bet iki gruodžio 1 dienos, galiu patikinti tikrai, laikina stoginė bus (…), ir tikrai Kunigaikščio rūmai bus izoliuoti“, – aiškino viceministras.

Jis pasakojo, kad iki gruodžio 1 dienos taip pat tikimasi nudrenuoti pagrindinį pietrytinės nuošliaužos kūną, vėliau bus drenuojamos kitos nuošliaužos.

Premjeras Saulius Skvernelis savo ruožtu po Vyriausybės pasitarimo trečiadienį žurnalistams sakė, kad dabar svarbiausia suvaldyti nuošliaužas, o kapitaliniai darbai prasidės kitąmet.

„Mes nekalbame apie lėšų kiekį. Galioja pasakymas – kiek reikia, tiek lėšų bus skirta“, – žadėjo jis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę paragino Vyriausybę peržiūrėti Gedimino kalno tvarkymo planus, atsižvelgiant į gausius kritulius.

Lietuvos geologijos tarnyba teigia, kad Gedimino kalne esamos deformacijos plečiasi, be to, nuošliaužos galimos ir kitose vietose.

„Pagal požymius šlaituose galima tikėtis ir naujų nuošliaužų dar nesudarkytose vietose“, – teigiama trečiadienį išplatintame tarnybos pranešime.

Jame sakoma, kad grunto poslinkiai ir įtrūkimai stebimi beveik visose kalno pusėse. Kartu pažymima, kad deformaciniai procesai lygina ir griauna tiek dirbtinius, tiek ir natūralius gruntus, požeminis vanduo kritiškai įmerkęs kalno gruntus, išplauna smėlingas smulkiąsias daleles.

„Gedimino bokštas ir Aukštutinė pilis šios dienos duomenimis yra stabilūs“, – pažymima geologų pranešime.

Naujausia didelė nuošliauža rytiniame Gedimino kalno šlaite įvyko šeštadienio rytą. Nuslinkus velėnai, atsidengė pagrindinio tako poliai, įgriuvo dalis pagrindinio tako.

Kultūros ministerija teigia, kad per pastaruoju metu vykusias nuošliaužas pagrindiniai kalno sluoksniai nepažeisti. Anot ekspertų, nuošliaužas skatina gausus lietus.

Autorė: Donata Majauskienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Gyvenimas

Karščiausios naujienos

Iki Vilniaus pietinio aplinkkelio tiesimo II etapo darbų pradžios – vienas žingsnis

Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) ir įmonė „Kelprojektas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią bus parengtas projektas privačiai žemei visuomenės reikmėms Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išpirkti. Beveik 30 ha žemės plotas yra reikalingas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A19 – Vilniaus pietinio aplinkkelio – 9,5 km (nuo 7,9 iki 17,4 km) ilgio ruožui nutiesti. „Visuomenės poreikiams …

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais” vadinami apdovanojimai

Kovo 22 d. vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė mano, kad nominuoti žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas. „Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę padaro demokratiškesnę. Ir taip, ši demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės …

Verkių parko skulptūros

Verkių parkas turi naują skulptūrą – Šikšniuką

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija (Verkių parkas) turi naują „augintinį“ šikšnosparnį, švelniai pramintą Šikšniuku. Gamtinė skulptūra pakabinta greta direkcijos pastato, ant senos liepos šakos. Šikšnosparnis yra gamtinių skulptūrų parodos dalis. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Tik žmonių sąmoningumas …

Žemės valnada

Šeštadienį sostinėje bus minima „Žemės valanda“

„Žemės valanda“ – tai viso pasaulio akcija, skatinanti valandai išjungti elektros prietaisus, kad visi žmonės prisimintų, kiek tai kainuoja žaliajai planetai. Tūkstančiai miestų ir vietovių visoje planetoje išjungia šviesas, televizorius, fenus su simboline žinute: antros Žemės neturime. Viena valanda apšviesti pasaulio visuomenei – tai daug ar mažai? Elektros energijos gamyba – tai vienas iš svarbiausių klimato kaitos veiksnių. Jį reikėtų …

Sekmadienį vyks nemokamos Velykinės dirbtuvės

„AmatAUK“ – tai įvairios edukacinės programos, skirtos šiuolaikiniam žmogui susipažinti su tradicijomis ir amatais bei atrasti ryšį su savo šaknimis. Metas pasimokyti vieno iš senųjų kiaušinių marginimo būdų – jau kovo 25 d. 12 val. kiaušinius puošime tradiciniais raštais, naudodami natūralų bičių vašką, ir kiekvienas dalyvis išsineš savąjį margutį. Visomis dirbtuvėms reikalingomis priemonėmis pasirūpins organizatoriai – tereikia Jūsų smalsumo bei …