Pradžia Naujienos Gyvenimas Darbai Gedimino kalne atsilieka nuo grafiko

Darbai Gedimino kalne atsilieka nuo grafiko

5 minutė(s) skaitymo
0
Gedimino kalno nuošliauža

Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius sako, kad kol kas darbai Gedimino kalne atsiliekama nuo grafiko, bet iki gruodžio 1-osios kalno viršus bus izoliuotas, kad kritulių vanduo nesisunktų į žemę ir neskatintų nuošliaužų.

„Šiandien klausimas kilo, ar ne per lėtai dirbame. Tai turiu atkreipti labai dėmesį, kad šiek tiek atsiliekame nuo grafiko, tai yra nepilną savaitę, nes nuo spalio 13 dienos, kaip ir informavome visuomenę, mes tiesiog į pietrytinį šlaitą dėl purvo, susiformavusios pliurzos negalėjome įlipti. Mes praktiškai pradėjome į jį įlipinėti nuo lapkričio 5-6 dienos, kai nustojo krituliai“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė viceministras, ministrų kabinetui pristatęs kalno būklę.

Anot jo, rengiantis žiemai prevenciškai svarbu izoliuoti nuo vandens Gedimino kalno viršų ir nudrenuoti besiformuojančias nuošliaužas. Dėl kalno viršutinės dalies uždengimo izoliacinėmis medžiagomis apsispręsta dar liepą, bet darbus apsunkino lietus.

„Norėčiau priminti, kad liepos mėnesį buvo baisios liūtys, ne kartą teko uždarinėti ir patį Gedimino kalno lankymą, tai principas galioja labai paprastas: pirma gesiname gaisrą, o tada likviduojame gaisro padarinius. Kadangi šie metai yra baisiai nedėkingi, tai teko labai daug kovoti su ugnimi, tiksliau su lietumi, su vandeniu, ir darbai negalėjo tiesiog įsibėgėti. Bet iki gruodžio 1 dienos, galiu patikinti tikrai, laikina stoginė bus (…), ir tikrai Kunigaikščio rūmai bus izoliuoti“, – aiškino viceministras.

Jis pasakojo, kad iki gruodžio 1 dienos taip pat tikimasi nudrenuoti pagrindinį pietrytinės nuošliaužos kūną, vėliau bus drenuojamos kitos nuošliaužos.

Premjeras Saulius Skvernelis savo ruožtu po Vyriausybės pasitarimo trečiadienį žurnalistams sakė, kad dabar svarbiausia suvaldyti nuošliaužas, o kapitaliniai darbai prasidės kitąmet.

„Mes nekalbame apie lėšų kiekį. Galioja pasakymas – kiek reikia, tiek lėšų bus skirta“, – žadėjo jis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę paragino Vyriausybę peržiūrėti Gedimino kalno tvarkymo planus, atsižvelgiant į gausius kritulius.

Lietuvos geologijos tarnyba teigia, kad Gedimino kalne esamos deformacijos plečiasi, be to, nuošliaužos galimos ir kitose vietose.

„Pagal požymius šlaituose galima tikėtis ir naujų nuošliaužų dar nesudarkytose vietose“, – teigiama trečiadienį išplatintame tarnybos pranešime.

Jame sakoma, kad grunto poslinkiai ir įtrūkimai stebimi beveik visose kalno pusėse. Kartu pažymima, kad deformaciniai procesai lygina ir griauna tiek dirbtinius, tiek ir natūralius gruntus, požeminis vanduo kritiškai įmerkęs kalno gruntus, išplauna smėlingas smulkiąsias daleles.

„Gedimino bokštas ir Aukštutinė pilis šios dienos duomenimis yra stabilūs“, – pažymima geologų pranešime.

Naujausia didelė nuošliauža rytiniame Gedimino kalno šlaite įvyko šeštadienio rytą. Nuslinkus velėnai, atsidengė pagrindinio tako poliai, įgriuvo dalis pagrindinio tako.

Kultūros ministerija teigia, kad per pastaruoju metu vykusias nuošliaužas pagrindiniai kalno sluoksniai nepažeisti. Anot ekspertų, nuošliaužas skatina gausus lietus.

Autorė: Donata Majauskienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Gyvenimas

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …