Pradžia Naujienos Gyvenimas Lukiškių aikštėje pastatytas Vyčio paminklo maketas

Lukiškių aikštėje pastatytas Vyčio paminklo maketas

2 minutė(s) skaitymo

Nesibaigiant kalboms dėl to koks memorialas Lukiškių aikštėje turi stovėti, Lukiškių aikštėje pastatytas Laisvės kovų memorialo maketas. Šio maketo pastatymą aikštėje organizavo naujai įkurtas Vyčio su laisvės kovotojų memorialu fondas, kuris galutinai įteisintas tik vakar.

„Visi fondo steigėjai ir anksčiau prisidėjo prie Vyčio paramos fondo veiklos, deja kai ši veikla sulėtėjo buvo priimtas sprendimas kurti naują fondą, vienijantį daugelį patriotinių Lietuvos organizacijų“ – sakė vienas iš naujojo fondo steigėjų, bei buvęs Vyčio paramos fondo valdybos narys, taip pat Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas Kęstutis Akelaitis.

Fondo lėšomis buvo surengtas „Vyčio“ skulptūros konkursas, kuriuo tapo Nacionalinės premijos laureatas, skulptorius Arūnas Sakalauskas. Su Arūnu Sakalausku Vyčio paramos fondas pasirašė sutartį dėl skulptūros sukūrimo, pagaminimo ir sumontavimo Lukiškių aikštėje, Vilniuje 2018 metų vasario 16 dienai. Šiuo metu Vyčio skulptūra jau kuriama Ukrainoje, padedant šios šalies skulptoriams.

Galutinai skulptūros likimas dar nėra aiškus, nes Kultūros ministerija nusprendė surengti kūrybines dirbtuves, kuriose turėtų būti kuriama nauja skulptūra.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Gyvenimas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

avatar
  Subscribe  
Pranešti apie