Lietuvos keliuose didėja „švarių vairuotojų“ gretos. Tai vairuotojai, kurie buvo pastebėti ir apdovanoti policijos pareigūnų už tai, kad kelyje elgiasi atsakingai ir rodo pavyzdį kitiems.

Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su socialiniu partneriu – bendrove „Švaros broliai“ vykdo socialinę saugaus eismo iniciatyvą „Švarus vairuotojas“.

„Dažnai vairuotojai sutrinka pamatę, kad yra stabdomi pareigūnų. Kai kurie vis dar mano, kad norime tik bausti, nors mūsų tikslas – užtikrinti saugumą keliuose.

Todėl kiekvieną kartą džiaugiamės pamatę laimingus ir maloniai nustebintus vairuotojus.

Ši iniciatyva pozityviai nuteikia ne tik vairuotojus, bet ir mus, pareigūnus“, – sakė viename iš reidų dalyvavęs Lietuvos kelių policijos tarnybos specialistas Linas Dubokas.

Nori užtikrinti vaiko saugumą

Viename iš reidų, kuriame buvo vykdoma ši iniciatyva, „švaraus vairuotojo“ vardą pelnė Deimantė, kuri su savo sūnumi buvo pakeliui į vaikų darželį. Iš pradžių moteris nustebo, teigė nesupratusi, kodėl stabdoma būtent ji.

Pareigūnai paaiškino, kad tai įvyko ne dėl kokių nors nusižengimų, o atvirkščiai – dėl pavyzdingo elgesio kelyje. Už tai Deimantei buvo įteiktas „Švaraus vairuotojo“ rinkinys – specialus iniciatyvos lipdukas ir kuponas nemokamam automobilio plovimui.

„Tai labai šauni iniciatyva, smagu matyti, kad pavyzdingi vairuotojai yra pastebimi ir skatinami. Pati vairuodama stengiuosi būti kuo atidesnė, nes dažnai važiuoju su vaiku, todėl noriu užtikrinti jo saugumą.

Pavyzdžiui, jei sulaukiu kokių nors telefoninių skambučių, renkuosi sustoti ir tuomet perskambinti“, – pasakojo Deimantė.

Blogų įpročių atsikratyti gali būti sunku

Kasdien automobiliu važinėjantis Jonas teigė, kad jį sustabdo retai, tačiau vyras džiaugiasi, jog tvarka keliuose yra palaikoma vis geriau. „Anksčiau keliuose situacija buvo prastesnė, vairuotojai buvo mažiau atidūs.

Vairuotojų edukavimas ir skatinimas – tikrai puiki priemonė situacijai keliuose gerinti, tačiau kai kurių blogi įpročiai yra tokie įsisenėję, kad jų atsikratyti gali būti sunku.

Todėl manau, kad geriau iš viso nepradėti pažeidinėti taisyklių, net jei atrodo, kad galbūt žalos nepadarysi“, – kalbėjo Jonas.

Pats Jonas teigia visada pasirūpinantis saugumu: „Esu atsakingas už tai, kad mano vaikas būtų saugus, todėl visada keliaujame su specialia kėdute.

Užsegtas saugos diržas  man yra savaime suprantamas dalykas, o apie skambučių priėmimą vairuojant man net nėra kalbos. Visada perskambinu tik sustojęs.“

Tikrino pirmą kartą

Vilma per visą savo vairavimo stažą specialiame policijos reide buvo sustabdyta pirmą kartą gyvenime. Kadangi važiavo ne su savo automobiliu, iš pradžių ji šiek tiek sutriko pagalvojusi, kad galbūt ko nors nepastebėjo.

Vis dėlto pareigūnai moterį sustabdė dėl visai kitos priežasties – įtarė, kad tai gali būti „švari vairuotoja“.

„Labai keistas jausmas, niekada nepagalvojau, kad policija gali taip nustebinti. Vairuoju palyginti retai, manau, kad dėl šios priežasties ir nebuvau anksčiau stabdoma panašiuose reiduose.

Tokios pozityvios pareigūnų pastangos labai džiugina, tikiuosi, kad ne mane vieną“, – emocijomis dalijosi Vilma.

Iš viso 500 „švarių vairuotojų“

Rugsėjį prasidėjusi socialinė iniciatyva „Švarus vairuotojas“ jau įpusėjo. Pirmąjį mėnesį dėmesys buvo kreipiamas į vairuotojus, kurie išsiskyrė drausmingu vairavimu, saugiu vaikų vežimu, dėmesiu pėstiesiems.

Spalio mėnuo skirtas mobiliojo ryšio priemonių ir su vairavimu nesusijusiems veiksmams kontroliuoti.

„Švaraus vairuotojo“ vardą jau pelnė 150 vairuotojų, iki metų pabaigos planuojama iš viso apdovanoti 500.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist