Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė.

„Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti ant stabdžių ir nuspręs perskirstyti europinius pinigus“, – prieš Vilniaus tarybos posėdį žurnalistams sakė R. Šimašius.

Jo teigimu, stadionas turėtų būti baigtas, kaip numatyta grafike.

„Šiai dienai viskas vyksta gana sklandžiai. Jeigu teismas laiku išnagrinės skundus, kaip ir buvo numatyta, tai galbūt greičiau negu pagal grafiką galime projektą realizuoti“, – teigė meras.

„Vyriausybė galbūt yra pagrindinis akcentas ir europinių pinigų skyrimas priklauso nuo Vyriausybės agentūrų. Čia viskas atsiremia į Vyriausybės veiksmus“, – pridūrė R. Šimašius.

Jis trečiadienį susitiko su S. Skverneliu. Po susitikimo išplatintame Vyriausybės pranešime buvo išreikštas susirūpinimas dėl grėsmės prarasti ES finansavimą stadionui.

„Akivaizdu, kad šiam projektui iškilo labai reali grėsmė ir, matyt, jau ruošiami pasiteisinimai, kodėl miestiečiai ir toliau matys ne nacionalinį stadioną, o styrančius jo griaučius, į kuriuos investuoti milijonai. Kalbėti, kodėl Vilniuje nepavyksta laiku sutvarkyti įvairių procedūrų, galima ilgai, bet valdžia yra ne tam, kad aiškintų nesėkmių priežastis o tam, kad laiku rastų sprendimus ir tinkamai atliktų savo darbą“, – pranešime spaudai sakė S. Skvernelis.

Pasak pranešimo, projektui skirtų ES lėšų gali būti nespėta panaudoti dėl stringančio jo įgyvendinimo.

„Itin didelis pavojus kyla prarasti ES rezervines lėšas. Viso objekto vertė be papildomos infrastruktūros siekia 79 mln. eurų. Iš jų rezervuota 34 mln. eurų“, – rašoma Vyriausybės pranešime.

Pernai rugpjūtį skelbta, jog 88,5 mln. eurų vertės projektui iš ES fondų tikimasi gauti 33,6 mln. eurų. Sutartys dėl ES finansavimo turi būti pasirašytos iki 2020 metų pabaigos, o pinigai turi būti išmokėti ir panaudoti iki 2022 metų rugsėjo.

Teismas kovo pradžioje sustabdė Nacionalinio stadiono rangos konkurso procedūras. Bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ teismui skundžia konkurso komisijos sprendimą nenagrinėti jos pasiūlymo.

Bendrovė BNS trečiadienį atsiuntė komentarą, kuriame teigia, jog į teismą buvo priversta kreiptis siekdama skaidrumo konkurse.

„Į teismą buvome priversti kreiptis, siekdami, kad būtų užtikrintas sklandus, sąžiningas ir teisingas konkurso vykdymas, kad jame nebūtų dirbtinai apribota konkurencija bei galimybė rinktis ne iš vieno, bet iš kelių stadiono pasiūlymų. Taip pat, kad ES, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšos būtų panaudotos efektyviai bei racionaliai“, – teigia „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas Renatas Načajus.

Pasak jo, bendrovė yra pasirengusi diskusijai ir sutiktų sudaryti taikos sutartį „abipusių nuolaidų būdu“.

Konkurso komisija derybas toliau tęsia su vieninteliu likusiu jo dalyviu – koncerno „Icor“ valdoma inžinerinių produktų ir sprendimų bendrove „Axis Industries“ bei jos partneriais. Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymas buvo atmestas, nes įmonė jį pateikė ne per informacinę viešųjų pirkimų sistemą, kaip to reikalavo konkurso sąlygos, o užklijuotame voke.

„Axis Industries“ kartu su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų bendrovėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“ kompleksą siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Konsorciumui pateikus detalizuotą stadiono urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą, pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos.

25 metų trukmės koncesijos sutarties pasirašymas numatytas 2019 metų vasarą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist