MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotraukos: Sauliaus Žiūros
Gyvenimas

Suomijos Nepriklausomybei 100 metų – šventiškai apšviesti Trys kryžiai

Vilniečiai ypatingai sveikina suomius, gruodžio 6 dieną švenčiančius jau 100-ąsias nepriklausomybės metines – Trijų Kryžių paminklas Vilniuje nušvito Suomijos vėliavos spalvomis. Mėlyna spalva – tai Suomijos ežerai ir dangus, balta – sniegas.  Vilniui ir Suomijai balta mėlyna  simbolizuoja įvairiopą Suomijos pagalbą mūsų modernėjimo ir naujų iššūkių kelyje. Trys kryžiai šiomis spalvomis švies  iki gruodžio 7-osios.

„Suomiai pirmieji iš Baltijos regiono valstybių švenčia savo šimtmetį. Tegu šis šviesus Vilniaus sveikinimas atkakliajai Suomijai įprasmins abiejų valstybių draugystę ir paskatins svečius iš Suomijos aplankyti Lietuvą, Vilnių ir gerai pažinti mūsų miestą, kraštą, tradicijas ir žmones“,  – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prieš pora metų Viršuliškių skersgatvyje Vilniuje buvo atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas. Verslo komplekso „Grand office” aikštėje stovinti skulptūra  atsirado Suomijos ambasados ir garsaus lietuvių architekto Gintaro Čaikausko biuro iniciatyva,  skulptorius – Tadas Gutauskas.

Vilnius taip pat yra susigiminiavęs su Suomijos miestu Joensū  jau beveik penkis dešimtmečius. Tai buvo pirmasis Vilniaus miestas-partneris.  Su Joensū labai aktyviai bendradarbiauja Karoliniškių seniūnijos bendruomenė.

Hyvää itsenäisyyspäivää kaikille Vilnasta! (Geros Nepriklausomybes dienos visiems iš Vilniaus!)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Užfiksuotas šimtmečio šilumos rekordas

Evaldas Činga

Stulbinami Gedimino kalno archeologinių tyrimų radiniai

Made in Vilnius

Išvykų į miškus metu užfiksuotas riaumojantis Lietuvos miškų karalius

Made in Vilnius

Saulėtas sekmadienis Vilniuje (nuotraukų galerija)

Evaldas Činga

Maisto ekspertė pataria, kaip sėkmingai pasigaminti Benedikto kiaušinį

Donatas Andrijauskas

Į Lietuvą atvyks futbolo superžvaigždė Ricardinho

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika