Pradžia Naujienos Gyvenimas „Susitikim, mieli senjorai” lektorė Dalia Michelevičiūtė: skatinkime susitikimų kultūrą

„Susitikim, mieli senjorai” lektorė Dalia Michelevičiūtė: skatinkime susitikimų kultūrą

7 minutė(s) skaitymo
0

Vilniuje vykstantis projektas „Susitikim, mieli senjorai”, pakvietęs 300 sostinės senjorų į nemokamus sveikatos stiprinimo, dailės terapijos ir kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus, sužavėjo ne tik projekto dalyvius, bet ir žinomus projekto lektorius.

Viena jų – Dalia Michelevičiūtė. Nuo vaikystės besižavinti ir jau ne vienerių metų šokio meno patirtį sukaupusi scenos profesionalė prie projekto prisijungė pakviesta idėjos autoriaus Edgaro Stanišausko. Prisijungusi prie menininkų Lino Liandzbergio ir Kristinos Račkauskaitės komandos, Dalia su senjorais dalinasi šokių ir sveikos gyvensenos patirtimi bei džiaugiasi, jog idėja kilo jaunų, kūrybingų žmonių galvose.

„Prisijungiau pirmiausia, dėl to kad tai labai kilni idėja ir labai gerbiu brandaus amžiaus žmones. Mano manymu, žmogaus orumas metams bėgant nesumažėja. Daugybė žmonių baigia savo profesinį intensyvų gyvenimą, daugeliui atsiveria tam tikra tuštuma ir norisi ją kuo nors užpildyti”, – teigė D. Michelevičiūtė.

Menininkės nuomone, mūsų kasdienine gyvenime labai gausu atskirties ir mes turime tai pakeisti. „Projekte skatiname susitikimo kultūrą, ji yra svarbiausia. Susitikimo džiaugsmas, kai žmogus žengia žingsnį iš namų, iš savo įprastinės aplinkos, yra labai svarbus. Žinoma, nereikėtų atmesti ir judėjimo faktoriaus – veiklomis laviname ritmikos pojūčius, kūno plastiką – labai daug gebėjimų”.

Pačios menininkės gyvenime šokis visada vaidino svarbų vaidmenį. „Nuo pat vaikystės labai norėjau šokti. Mano mamytė buvo gimnastė, šokėja, dainininkė, nors pagal profesiją – medikė. Iš tiesų, nuo vaikystės šokau, 10 metų šokau pramoginius šokius ir netgi savo gyvenimą norėjau sieti su šokiais. Tačiau taip pat ir rašiau, todėl pasukau daugiau literatūros ir aktorinio meno keliu”, – prisimena ji.

Dirbdama Nacionaliniame dramos teatre D. Michelevičiūtė šoko Andželikos Cholinos spektakliuose, vėliau įsiliejo į Kristinos šokių namus, kurie ilgainiui tapo Kristinos ir Eglės baleto mokykla. Taigi aktorė pradėjo šokti linijinius šokius, jai teko dalyvauti ir televizijos šokių projekte. Būtent jis tapo impulsu šokti profesionaliai.

„Nuolat tobulinu šokio įgūdžius, man yra labai smagu šokti. Kaip mokytoja, dalyvauju tarptautinėse linijinių šokių varžybose Europoje ir pasaulyje. Poroje šokti taip pat nuostabu, tačiau yra pakankamai sunku prikalbinti šokti partnerius vyrus. Taigi linijiniai šokiai yra išeitis moterims, kurios mėgsta šokti ir gali tai daryti po vieną”, – drąsindama moteris judėti teigė Dalia.

„Susitikim, mieli senjorai” D. Michelevičiūtės užsiėmimų dalyvės tapo ne tik aktorės mokinėmis, bet ir mokytojomis. ,,Labiausiai džiugina šypsenos ir dalyvių atsiliepimai, o tas šypsenas ir džiugią nuotaiką jos nešasi visą dieną, ir visą savaitę laukia kito susitikimo”, – pasakojo D. Michelevičiūtė.

Pasak jos, projekto dalyvės veiklas priima, kaip dovaną. „Senjorai priima tą dovaną visa širdimi, atvažiuoja iš tolimiausių rajonų visuomeniniu transportu. Mes galime čia būti savimi, mums nereikia dirbtinų šypsenų, mes esame tokios, kokios esam, ir jeigu šypsenos natūraliai atsiranda, mums džiugu, jeigu ne – mes verkiam kartu”.

D. Michelevičiūtė teigė, jog užsiėmimuose tenka bendrauti su karta, išgyvenusia nuožmaus sovietmečio režimą. „Mes esame kupini baimės, aš jaučiu ir savyje tų savybių – baimės, drovumo. Tačiau tai, kad žmogus išdrįsta žengti žingsnį, man atrodo, yra labai svarbu,” – kalbėjo D. Michelevičiūtė.

Jos teigimu, judesys link kito mus atveria bendravimui, džiaugsmui, meilei. Žmogus jaučiasi nelaimingas, kai jis užsidaro savyje, dėl to reikia dalintis tiek džiaugsmu, tiek sielvartu, svarbu bendrauti ir plėsti savo interesų, pažinčių ratą.

Paklausta, kaip paragintų senjorus, kurie neišdrįsta jungtis prie tokio pobūdžio veiklų, Dalia Michelevičiūtė turėjo paprastą patarimą. ,,Nebijokite, ateikite, niekas nevers daryti to, ko jūs nenorite, mes tiesiog pabūsime kartu. Leiskitės į kelionę, tiesiog išdrįskite ir ateikite tokie, kokie jūs esate, kupini drovumo ar nuoskaudos. Tiesiog ateikite, priimkite šią dovaną”, – kalbėjo D. Michelevičiūtė.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Gyvenimas

Karščiausios naujienos

fechtavimas

Sostinėje atidaromas naujas klubas „Fechtavimo akademija“

Nuo rugsėjo 4 dienos Vilniuje, Geležinio vilko g. 23, duris atvers naujas fechtavimo klubas „Fechtavimo akademija“. Norinčius susipažinti su fechtavimo sportu, klubo įkūrėjai kviečia išbandyti špagą nemokamose fechtavimo treniruotėse „Vasara su špaga“ ketvirtadienį Vingio parke prie estrados. „Fechtavimo akademija“ žada kitokią veiklą, nei iki šiol Lietuvoje veikiantys klubai. Naujojo klubo treneriai rengia treniruočių programas vaikams ir suaugusiems paremtas akademiniais principais. …

abiturientai

Sostinės abiturientai vėl lyderiauja Lietuvoje – 629 šimtukininkai

Greičiausiai augantis miestas regione ir antras jauniausias miestas tarp šiaurės šalių Europoje – Vilnius – gali didžiuotis vėl išleidžiantis daugiausiai šimtukininkų abiturientų Lietuvoje – vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti net 629 mokiniams, o 125 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų! „Šimtas yra Jūsų pergalės skaičius. Jūsų tikėjimo savimi, o kartu ir pasitikėjimo savo ateitimi išsipildymas. …

prekybos centras PUPA

Vilniečius kviečia atsinaujinęs prekybos centras PUPA, Pilaitėje

2008 m. Pilaitės rajone duris atvėręs 6300 kv. m. prekybos centras PUPA šiemet mini savo veiklos jubiliejų. Per dešimtmetį jau spėjęs tapti Pilaitės ir aplinkinių rajonų gyventojų traukos centru, šiemet prekybos centras atsinaujina. Čia duris atvėrė 3 nauji nuomininkai: picerija „Express Pizza“, azijietiško maisto restoranas „Asia Express“ ir parduotuvė augintiniams „Pet24“. Pokyčius diktuoja rajono plėtra ir lankytojų poreikiai Pilaitė jau …

Pirmąjį pusmetį Lietuvos oro uostuose augo ir keleivių, ir skrydžių skaičius

Pirmąjį šių metų pusmetį keliones per Lietuvos oro uostus rinkosi beveik 3 mln. keleivių – tai yra 15 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Sparčiai augo ir skrydžių bei perskraidintų krovinių rodikliai, tad tikimasi, kad metų pabaigoje bus galima pranešti net kelis šalies oro uostų rekordus. Lietuvos oro uostų vykdomosios direktorės Lauros Joffė teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį …

TransferGo

„TransferGo“ startuolis gavo Lietuvos banko elektroninių pinigų licenciją

Lietuvių įkurtai tarptautinių finansinių perlaidų kompanijai „TranferGo“ Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų licenciją. Naujoji licencija įmonei suteiks naujas plėtros galimybes ir leis dar labiau supaprastinti bei pagreitinti tarptautinius pinigų pervedimus – pasiūlyti elektroninių pinigų saugojimo, pervedimo realiu laiku ir kitas finansines paslaugas visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. „Mūsų komanda yra įsitikinusi, kad šiandien žmonės turi turėti visas galimybes paprastai ir …