MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Svarstoma įamžinti sušaudytų tarpukario Ministrų kabineto narius

Spalio 18 d. Seimo Laisvės kovų komisija, dalyvaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovams, svarstė sušaudytų, mirusių tremtyje, kalinimo vietose tarpukario Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių įamžinimo klausimą.

Skulptorius Jonas Jagėla supažindino su projektiniu siūlymu – ant grindinio išrašyti žuvusiųjų pavardes. Taip iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo būtų įamžinti represuoti ir sušaudyti 1918–1940 metų Vyriausybės Ministrų kabineto nariai.

Idėjos įgyvendinimui reikalingas Vilniaus miesto savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos sprendimas dėl vietos skyrimo ir skulptūrinės kompozicijos išraiškos. Iki šiol Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui buvo siūlyta tobulinti idėjos vizualinę išraišką ir ieškoti kitos alternatyvios vietos memorialinio ženklo įrengimui.

Po diskusijų, išsakytų posėdžių dalyvių nuomonių ir siūlymų Laisvės kovų komisija planuoja kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, kad klausimas dėl sušaudytų, mirusių tremtyje, kalinimo vietose tarpukario Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių įamžinimo būtų pakartotinai svarstomas, projekto autoriams parengus projekto maketą.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Užfiksuotas šimtmečio šilumos rekordas

Evaldas Činga

Stulbinami Gedimino kalno archeologinių tyrimų radiniai

Made in Vilnius

Išvykų į miškus metu užfiksuotas riaumojantis Lietuvos miškų karalius

Made in Vilnius

Saulėtas sekmadienis Vilniuje (nuotraukų galerija)

Evaldas Činga

Maisto ekspertė pataria, kaip sėkmingai pasigaminti Benedikto kiaušinį

Donatas Andrijauskas

Į Lietuvą atvyks futbolo superžvaigždė Ricardinho

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika