Pradžia Naujienos Gyvenimas Svarstoma įamžinti sušaudytų tarpukario Ministrų kabineto narius

Svarstoma įamžinti sušaudytų tarpukario Ministrų kabineto narius

2 minutė(s) skaitymo

Spalio 18 d. Seimo Laisvės kovų komisija, dalyvaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovams, svarstė sušaudytų, mirusių tremtyje, kalinimo vietose tarpukario Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių įamžinimo klausimą.

Skulptorius Jonas Jagėla supažindino su projektiniu siūlymu – ant grindinio išrašyti žuvusiųjų pavardes. Taip iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo būtų įamžinti represuoti ir sušaudyti 1918–1940 metų Vyriausybės Ministrų kabineto nariai.

Idėjos įgyvendinimui reikalingas Vilniaus miesto savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos sprendimas dėl vietos skyrimo ir skulptūrinės kompozicijos išraiškos. Iki šiol Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui buvo siūlyta tobulinti idėjos vizualinę išraišką ir ieškoti kitos alternatyvios vietos memorialinio ženklo įrengimui.

Po diskusijų, išsakytų posėdžių dalyvių nuomonių ir siūlymų Laisvės kovų komisija planuoja kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, kad klausimas dėl sušaudytų, mirusių tremtyje, kalinimo vietose tarpukario Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių įamžinimo būtų pakartotinai svarstomas, projekto autoriams parengus projekto maketą.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Made in Vilnius
Rodyti daugiau Gyvenimas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar