MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
šiaudinis sodas
Nuotr.: Organizatorių
Gyvenimas

Verslo centrą „Green Hall 2“ papuošė naujas Lietuvos rekordas – didžiausias šiaudinis sodas

Tautodailininkas Arvydas Baranauskas pagerino Lietuvos rekordą – surišo didžiausią šiaudinį sodą. Darbuotis jis pradėjo simbolinę dieną – liepos 6-ąją, kai minima Lietuvos Valstybės diena. O kadangi šiemet švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, savo rekordinį kūrinį pavadino “Laisve” ir papuošė šimtu šiaudinių paukščių. Menininaks sodą surišo iš savo išaugintų rugių šiaudų. Darbas užtruko kelis mėnesius.

Verslo centre „Green Hall 2“ eksponuojamas Arvydo Baranausko sukurtas šiaudinis sodas „Laisvė“ bus įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Jo išmatavimai: aukštis – 2,28 m,  plotis – 1,61 m,  svoris – 4,6 kg. Ankstesnis Lietuvos ir Pasaulio rekordas buvo fiksuotas 2015m. Šį sodą ketinama registruoti ir Guinnesso Pasaulio rekordų knygoje kaip didžiausią šiaudinį sodą pasaulyje.

Šiaudiniai sodai – vieni iš nuostabiausių ir paslaptingiausių tautodailės dirbinių. Jie – tarsi mažas pasaulis, kuris įkūnija žemę ir dangų.

Žmonės tikėjo, kad sodai paima energiją iš kosmoso ir jos virpesius skleidžia namuose, kuriuos jie puošia. Šie dirbiniai buvo dovanojami krikštynų, vestuvių, šv. Kalėdų, gimtadienio ir kitomis progomis. Kurį laiką šiaudiniai sodai buvo primiršti. Dabar jie grįžta į mūsų namus.

Vilniaus etninės kultūros centro iniciatyva siekiama, kad Lietuvos sodų rišimo tradicija būtų įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Rekordinį šiaudinį sodą “Laisvė” visi vilniečiai galės apžiūrėti verslo centre “Green Hall 2” (Upės g. 21, Vilnius) darbo dienomis nuo 7 – 19 val. iki šventinio laikotarpio pabaigos.

„Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje valdo vienos didžiausių šalyje lietuviško kapitalo verslo grupių – SBA – nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ .  „Green Hall 2“ Aplinkos ministerijos konkurse šiemet pripažintas Metų architektūriniu kūriniu, o pernai konkurse „Už darnią plėtrą“ jis tapo geriausiu Ateities projektu.  Iš viso slėnyje pagal žaliųjų pastatų filosofiją pastatyti verslo centrai „Green Hall 1“, „Green Hall 2“ ir šiuo metu statomas „Green Hall 3“. SBA grupės investicijos į „Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje sieks apie 42 mln. Eur. Plėtojant verslo centrus SBA grupės nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ diegia pažangiausias ir aplinką tausojančias technologijas.

šiaudinis sodas

Panašūs pranešimai

Maltiečiams talkinęs M. Katleris prakalbo apie savo ateitį: galbūt sulaukęs 40-ies jau būsiu niekam nebeįdomus

Evaldas Činga

„Maltiečių sriuba“ kviečia vaišintis ir dalintis gerumu

Evaldas Činga

Pragyvenimas Baltijos šalių sostinėse – pigiausia Vilniuje

Evaldas Činga

Kai sienos padeda sveikti. Kalėdinė dovana Santaros vaikų ligoninei

Evaldas Činga

Minint Palaimintojo Jurgio Matulaičio ganytojo jubiliejų – Vilniaus Katedroje atveriama relikvijų koplyčia

Evaldas Činga

Iki 2030 metų vėl turėtume tapti 3 milijonų gyventojų šalimi

ELTA

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika