Pradžia Naujienos Gyvenimas Vilniečiai Turizmo dienos proga – staigmenos turistams ir miestiečiams

Turizmo dienos proga – staigmenos turistams ir miestiečiams

5 minutė(s) skaitymo
Turizmo diena
Turizmo diena
Turizmo diena

Šiandien į Vilnių atvykusių turistų oro uoste laukė siurprizai: šventiniai balionai, galimybė viešbutį pasiekti nemokamai „Uber“ automobiliais, o kelionė į miesto centrą 88 maršruto autobusu virto turistine ekskursija su profesionaliu gidu. Šios ir kitos staigmenos – rugsėjo 27-ąją švenčiamos Pasaulinės turizmo dienos programos dalis.

Daugiau nei septyni šimtai vilniečių ir miesto svečių užsiregistravo dalyvauti šiandien prasidedančiose nemokamose teminėse ekskursijose po Vilnių ir jo apylinkes. Vaišės ir staigmenos lankytojų šiandien laukia Vilniaus turizmo informacijos centruose: vyksta loterija, kurioje galima laimėti Vilniaus suvenyrus arba nemokamus bilietus į Valdovų rūmų, Žaislų, „VILNIL“ iliuzijų muziejus bei į „Telia Nemuziejų“.

Iš Vilniaus oro uosto į miesto centrą kursuojančiame maršrutiniame 88 numerio autobuse šiandien keleivius pasitiko profesionalus turistų gidas, kuris paprastą kelionę iki viešbučio ar miesto centro turistams ir vilniečiams pavertė įdomia ekskursija po Vilnių.

Pasaulio turizmo organizacija paskelbė šių metų Turizmo dienos temą: „Darnusis turizmas vystymuisi“, kurios šūkis – „Keliauk. Mėgaukis. Gerbk“. Temos esmė – skatinti keliauti atsakingai: gerbti vietos tradicijas, kultūrą, tausoti aplinką, padėti vystytis vietos bendruomenėms ir verslui. Sparčiai didėjant keliautojų srautams pasaulyje svarbu rūpintis, kad turizmas neigiamai nepaveiktų populiariuose maršrutuose atsiduriančių miestų, kultūros ir gamtos objektų. Vienas iš darnaus turizmo aspektų – geresnis savo miesto ir regiono pažinimas ir vertinimas.

„Jaučiame didžiulį vilniečių norą keliauti ir pažinti savo pačių miestą ir jo apylinkes. Į temines ekskursijas po Vilnių užsiregistravo rekordinis kiekis žmonių. Tai nestebina, nes Vilnius – daugiasluoksnis miestas, kurį galima pažinti kaskart iš naujo, ir Turizmo diena yra puiki proga tai padaryti“, – sakė Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Turizmo ir konferencijų biuro vadovė Jolanta Beniulienė.

Daugiau nei dvidešimties nemokamų teminių ekskursijų po Vilnių ir jo apylinkes ciklas vyks rugsėjo 27 – 30 dienomis. Miesto gidai vilniečius ir miesto svečius vedžios ne tik po miesto centrą ir kitus istorinius rajonus, bet ir po Halės turgų, amatininkų dirbtuves bei garsių filmų filmavimo vietas. Už simbolinę vieno euro kainą vilniečiai galės pakeliauti atvirais turistiniais autobusais. Mėgstantys gamtą šeštadienį, rugsėjo 30 dieną, kviečiami keliauti po Vilniaus apylinkes – prisijungti prie pėsčiųjų žygių Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, kurių metu galės susipažinti su juose gyvenančiais paukščiais. Aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami į Ozo (keturių tvenkinių) parką, kur vyks nemokamos irklenčių pamokos.

Turizmo dienos renginių Vilniuje organizatoriai „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius dėkoja prisidėjusiems partneriams: miesto gidams, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijai, Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Žaislų muziejui, „VILNIL“ iliuzijų muziejui, „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejui“, „Senamiesčio gidui“, „Valandėlei“, „Uber“, „Supcentrui“, SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Visa informacija apie turizmo dienos renginius Vilniuje – turizmo informacijos svetainėje.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas Andrijauskas
Rodyti daugiau Vilniečiai

Karščiausios naujienos

Sinoptikas: pavasaris dar labai nedrąsus

Pavasaris dar labai nedrąsus, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas, tačiau jau kitos savaitės pradžioje dienomis temperatūra bus teigiama. Šeštadienį Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Kai kur truputį pasnigs. Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 7–12 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–5 laipsniai šalčio. Sekmadienį – mažai debesuota. Sniego nenumatoma. Vėjas  nurims. Naktis bus pakankamai šalta: 9–14 laipsnių, kai kur iki 15–16 laipsnių …

Sostinės transporto istorija: pirmasis autobusų maršrutas ir pirmoji avarija

Po Pirmojo pasaulinio karo arklinis tramvajus Vilniuje veikė iki 1925 metų, ir nors arklinis transportas sėkmingai nukonkuravo omnibusus ir diližanus (išstūmė šiuos į miesto pakraščius), nuo pat amžiaus pradžios juos ėmė keisti kita, gerokai patogesnė ir greitesnė transporto priemonė – autobusai. 1905 m. Vilniuje atidarytas pirmasis autobusų maršrutas Gedimino aikštė – Verkiai. Dauguma autobusų tais laikais buvo nedideli ir vienu metu galėjo vežti 14-16 žmonių. …

Mokytojų lenkiškoms mokykloms rengimas koncentruosis Vilniuje

Su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos Senato pirmininku Stanislawu Karczewskiu (Stanislavu Karčevskiu) penktadienį susitikęs premjeras Saulius Skvernelis išsakė lūkesčių plėtoti šalių verslo ryšius, pristatė planus dėl mokytojų lenkiškoms mokyklos rengimo. Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, susitikime Lietuvos atstovai patikino Lenkijos delegaciją, kad Lietuvoje išliks ir polonistikos studijos, ir lenkų kalba dėstančių mokytojų rengimo studijos. Pastarosios iš Edukologijos universiteto nuo naujųjų mokslo metų pradžios bus …