Pradžia Naujienos Gyvenimas Vilniečiai Turizmo dienos proga – staigmenos turistams ir miestiečiams

Turizmo dienos proga – staigmenos turistams ir miestiečiams

5 minutė(s) skaitymo
0
Turizmo diena
Turizmo diena
Turizmo diena

Šiandien į Vilnių atvykusių turistų oro uoste laukė siurprizai: šventiniai balionai, galimybė viešbutį pasiekti nemokamai „Uber“ automobiliais, o kelionė į miesto centrą 88 maršruto autobusu virto turistine ekskursija su profesionaliu gidu. Šios ir kitos staigmenos – rugsėjo 27-ąją švenčiamos Pasaulinės turizmo dienos programos dalis.

Daugiau nei septyni šimtai vilniečių ir miesto svečių užsiregistravo dalyvauti šiandien prasidedančiose nemokamose teminėse ekskursijose po Vilnių ir jo apylinkes. Vaišės ir staigmenos lankytojų šiandien laukia Vilniaus turizmo informacijos centruose: vyksta loterija, kurioje galima laimėti Vilniaus suvenyrus arba nemokamus bilietus į Valdovų rūmų, Žaislų, „VILNIL“ iliuzijų muziejus bei į „Telia Nemuziejų“.

Iš Vilniaus oro uosto į miesto centrą kursuojančiame maršrutiniame 88 numerio autobuse šiandien keleivius pasitiko profesionalus turistų gidas, kuris paprastą kelionę iki viešbučio ar miesto centro turistams ir vilniečiams pavertė įdomia ekskursija po Vilnių.

Pasaulio turizmo organizacija paskelbė šių metų Turizmo dienos temą: „Darnusis turizmas vystymuisi“, kurios šūkis – „Keliauk. Mėgaukis. Gerbk“. Temos esmė – skatinti keliauti atsakingai: gerbti vietos tradicijas, kultūrą, tausoti aplinką, padėti vystytis vietos bendruomenėms ir verslui. Sparčiai didėjant keliautojų srautams pasaulyje svarbu rūpintis, kad turizmas neigiamai nepaveiktų populiariuose maršrutuose atsiduriančių miestų, kultūros ir gamtos objektų. Vienas iš darnaus turizmo aspektų – geresnis savo miesto ir regiono pažinimas ir vertinimas.

„Jaučiame didžiulį vilniečių norą keliauti ir pažinti savo pačių miestą ir jo apylinkes. Į temines ekskursijas po Vilnių užsiregistravo rekordinis kiekis žmonių. Tai nestebina, nes Vilnius – daugiasluoksnis miestas, kurį galima pažinti kaskart iš naujo, ir Turizmo diena yra puiki proga tai padaryti“, – sakė Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Turizmo ir konferencijų biuro vadovė Jolanta Beniulienė.

Daugiau nei dvidešimties nemokamų teminių ekskursijų po Vilnių ir jo apylinkes ciklas vyks rugsėjo 27 – 30 dienomis. Miesto gidai vilniečius ir miesto svečius vedžios ne tik po miesto centrą ir kitus istorinius rajonus, bet ir po Halės turgų, amatininkų dirbtuves bei garsių filmų filmavimo vietas. Už simbolinę vieno euro kainą vilniečiai galės pakeliauti atvirais turistiniais autobusais. Mėgstantys gamtą šeštadienį, rugsėjo 30 dieną, kviečiami keliauti po Vilniaus apylinkes – prisijungti prie pėsčiųjų žygių Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, kurių metu galės susipažinti su juose gyvenančiais paukščiais. Aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami į Ozo (keturių tvenkinių) parką, kur vyks nemokamos irklenčių pamokos.

Turizmo dienos renginių Vilniuje organizatoriai „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius dėkoja prisidėjusiems partneriams: miesto gidams, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijai, Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Žaislų muziejui, „VILNIL“ iliuzijų muziejui, „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejui“, „Senamiesčio gidui“, „Valandėlei“, „Uber“, „Supcentrui“, SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Visa informacija apie turizmo dienos renginius Vilniuje – turizmo informacijos svetainėje.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas Andrijauskas
Rodyti daugiau Vilniečiai

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …