Per 2018 m. užsienio kapitalo bendrovėse dirbančių žmonių skaičius didėjo 3 tūkst. bei š. m. spalio 31 d. viršijo 100 tūkst., o tai sudaro apie trečdalį visų dirbančiųjų Vilniaus mieste, rodo „Sodros“ ir Lietuvos statistikos departamento duomenys. Vilniuje darbuotojų skaičius užsienio kapitalo bendrovėse 2017 m. pabaigoje buvo 97,5 tūkst.Panašus augimas fiksuotas ir užpernai.

Tarp intensyviausiai komandą šiemet plėtusių užsienio kapitalo bendrovių – „Swedbank“, „Danske Bank“, „Booking.com“, „Thermo Fisher Scientific Baltics“.Tuo tarpu,  šiemetVilniuje įsikūrę investuotojai,  kurie planuoja samdytidaugiausiai darbuotojų – norvegų kapitalo „Yara“ (250), Šveicarijos „Mera“ (200), islandų kapitalo „Arctic Adventures“ (75), JAV kapitalo „Baazarvoice“ (70).

„Tai, kad Vilnių atranda nauji investuotojai, o jau esamose užsienio kapitalo įmonėse darbuotojų skaičius auga, nėra atsitiktinumas. Intensyviai dirbame, kuriame, tvarkome miestą tam, kad jis būtų patogus ir patrauklus čia jau įsikūrusiems talentams ar dar tik svarstantiems pasirinkti Vilnių. Kuo daugiau mieste turime talentų, vietinių ir užsieniečių, tuo lengviau pritraukti naujus investuotojus bei plėsti jau esamų įmonių pajėgumus“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Vilniuje augant užsienio investuotojų bendruomenei didėja ir jų įdarbintų žmonių skaičius. Kartu mūsų mieste daugėja ir iš užsienio atvykusių specifinių kompetencijų turinčių specialistų. Labai svarbu, kad sostinėje būtų sudarytos sąlygos kuo patogiau įsikurti tiek užsieniečiams kompanijų vadovams, tiek ir čia migruojantiems talentams. Todėl džiugu, kad investuotojų bendrovės Vilniuje teigiamai įvertino šiemet startavusias „Go Vilnius“ iniciatyvas, kuriomis siekiama palengvinti įsikūrimą į Vilnių atvykusiems užsieniečiams bei parodyti Vilnių, kaip patrauklią investicinę destinaciją: skaitmeninį įrankį „Relocation  Guide“, seminarus „Welcome to Vilnius“ bei programą „Workation Vilnius“. Visas tris aktyviai tęsime ir kitais metais“, – teigia Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūros direktorė Inga Romanovskienė.

Persikėlimo gidas – besikeliantiems į Vilnių

Užsienio kapitalo bendrovės šiemet jau įvertino į sostinę gyventi ir dirbti atvykstantiems užsieniečiams skirtą skaitmeninį įrankį „Relocation Guide“, su kuriuo susipažinti siūlo naujai Vilniuje įdarbintiems užsieniečiams. „Go Vilnius“ sukurtas gidas kiekvienam pagal jo individualią situaciją pateikia visą sėkmingam ir lengvam įsikūrimui Vilniuje reikalingą informaciją. Kuriant šį įrankį, buvo glaudžiai konsultuojamasi su Vilniuje gyvenančiais skirtingų specialybių užsienio kapitalo bendrovių darbuotojais iš įvairių šalių.

Seminarų „Welcome to Vilnius“ metu – konsultacijos tiesiogiai

„Go Vilnius“ šiemet pradėjo teikti paslaugą „Welcome to Vilnius“. Informaciniais seminarais persikėlimo procesą siekiama padaryti kiek įmanoma sklandesniu. Šiemet tokių seminarų jau klausė „Western Union“, „Booking.com“, „Carggo“, „Danske“ darbuotojai.

„Welcome to Vilnius“ informacija dalinasi „Go Vilnius“ ekspertai, juose dalyvauja kvalifikuoti profesionalai iš skirtingų valstybės institucijų. Seminarų metu suteikiama išsami informacija apie sveikatos apsaugos, viešojo transporto, švietimo sistemas, patariama, kaip įsigyti vairuotojo pažymėjimą ar išmokti lietuvių kalbos.

„Workation“ Vilniuje

Sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ rugsėjį įgyvendino projektą „Workation Vilnius“. Jo esmė – pakviesti užsienio įmones išmėginti Lietuvos sostinės infrastruktūrą verslui ir laisvalaikiui. „Pavasarį paskelbėme „Workation Vilnius“ startą ir pakvietėme užsienio bendroves įsitikinti, kaip čia gera dirbti, gyventi ir leisti laisvalaikį. Padirbėti Vilniuje pareiškė norą beveik 100 bendrovių iš viso pasaulio. Tai yra tris kartus daugiau, nei planavome “, – teigia Inga Romanovskienė.

Rudens pradžioje trys užsienio įmonių 10 darbuotojų komandos – telekomunikacijų įmonė „BT Group“, kelionių planavimo platformą valdanti „Expedia“ iš Didžiosios Britanijos ir Danijos startuolis „OrderYOYO“ – dirbo ir leido laisvalaikį Vilniuje. Grįžę namo susižavėję Vilniumi svečiai viešnagės detalėmis dalijosi su kolegomis susirinkimuose, vidiniuose įmonių naujienlaiškiuose. Žinia apie Vilnių pasklido gana plačiai, – „BT Group“ dirba virš 100 tūkst., o „Expedia“ – daugiau nei 22. tūkst. darbuotojų.

Vilniuje nuosekliai auga užsienio kapitalo įmonių skaičius. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai metų pabaigoje sostinėje buvo 3340 užsienio kapitalo įmonė. Tai sudarė 83 proc. visų tarptautinio kapitalo įmonių šalyje tuo metu. Užsienio investicijos sostinėje 2017-aisiais, palyginti su užpernai, augo 5 proc. ir sudarė 10 mln. eurų bei 67 proc. visų investicijų šalyje pernai. Pagal tiesiogines užsienio investicijas vienam gyventojui Vilniuje rezultatai daugiau nei tris kartus viršijo šalies vidurkį ir 2017 m. siekė 18 tūkst. eurų vienam gyventojui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist