Pradžia Naujienos Gyvenimas Vilniečiai Vilnius laimingiausias Europos miestas

Vilnius laimingiausias Europos miestas

2 minutė(s) skaitymo

Britų laikraštis „The Independent“ paskelbė Europos komisijos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenis, pagal kuriuos paaiškėjo, kuriuose Europos miestuose gyvenantys žmonės yra laimingiausi. Laimingiausiu miestu Vilnius buvo pripažintas jau trečius metus iš eilės.

Reitingas buvo sudarytas atsižvelgiant į tai, kiek gyventojų yra patenkinti gyvenimu mieste, jo viešosiomis erdvėmis, sveikatos apsaugos bei švietimo sistema, ekologine būkle.

Pirmoje vietoje pagal patenkintų gyvenimu savo mieste skaičių buvo Lietuvos sostinė Vilnius (98 proc.), antroje – Kopenhaga ir Stokholmas (po 97 proc.). Trečią vietą užėmė Viena ir Liuksemburgas (po 96 proc.).

Buvo išnagrinėti ir atskiri miestų gyventojų laimės indeksai. Pagal labiausiai patenkintus savo miestų viešosiomis erdvėmis, pirmavo Liuksemburgas ir Viena (88 proc.). Antroje ir trečioje vietoje, atitinkamai – Stokholmas (87 proc.) ir Liubliana (86 proc.)

Savo miesto ekologine būkle patenkintų gyventojų daugiausiai yra Liuksemburge (95 proc.), Vienoje (90 proc.) ir Liublianoje (88 proc.).

Sveikatos sistema labiausiai patenkinti yra Amsterdamo gyventojai (91 proc.), Briuselio (89 proc.) ir Vienos (88 proc.). Švietimo sistema labiausiai džiugina Dublino (83 proc.), Liublianos ir Helsinkio (po 79 proc.) bei Liuksemburgo (78 proc.) gyventojus.

Europos sąjungos gyvenimo kokybės „Eurobarometer“ rodikliai spartų Vilniaus vystymąsį fiksuoja jau nuo 2012 metų.

Šaltinis:

http://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/EDN-20170913-1?inheritRedirect=true&redirect=%2Feurostat%2Fnews%2Fwhats-new

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Vilniečiai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar