Vilniaus miesto savivaldybė nuo kitų metų planuoja įvesti rinkliavos už atliekas pakeitimą. Dėl to gali būti, kad gyventojams, kurių daugiabučiuose yra neuždaryti vadinamieji šiukšlių vamzdžiai, o šalia – priskirti konteineriai, gali tekti mokėti du kartus.

„Nuo 2019 metų sausio numatomas rinkliavos pakeitimas ir tokiu atveju, kai neuždarytos šachtos ir kieme stovi priskirti namui konteineriai, gyventojai mokės už atliekų svorį du kartus – už šachtą ir už konteinerį“, – Eltą informavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis.

Pasak jo, savivaldybė dėl šachtinės sistemos neretai sulaukdavo gyventojų skundų dėl antisanitarinių sąlygų šachtose, blogo kvapo ar besiveisiančių graužikų.

Tuo metu Eltai atkreipus dėmesį, kad kai kuriuose miesto mikrorajonuose prie daugiabučių galima rasti požeminius konteinerius, tačiau jie aptverti ir kol kas negali būti naudojami, V. Juodis atsakė, kad paprastai konteineriai per savaitę paruošiami naudojimui.

„Konteineriai laikomi aptverti, kol bus nustatyta tvarka perduoti. Jie įtraukiami į apskaitą, pažymimi, priskiriami tam tikriems namams, pakabinami apie tai informuojantys skelbimai, įspėjamas vežėjas ir t. t. Tai paprastai trunka apie savaitę ar kiek ilgiau“, – atsiųstame komentare sako specialistas.

Anksčiau V. Juodis yra sakęs, kad savivaldybė nuolat ragina daugiabučių valdytojus atsisakyti šiukšlių šalintuvų, tačiau galutinį sprendimą turėtų priimti butų savininkai.

Tuo metu atliekų tvarkymo įmonės „Ecoservice“ generalinė direktorė Daiva Skrupskelienė Eltai yra sakiusi, kad Vilniuje yra mikrorajonų, kur didžioji dalis atliekų metama naudojantis atliekų šachtomis.

„Šiandien turime mikrorajonų, kur yra 100 proc. (šachtų. – ELTA), tai – Fabijoniškės, Šeškinė, Justiniškės, Pašilaičiai. Jei paimsime senesnius mikrorajonus – tai Antakalnis, Žirmūnai, Lazdynai dar, galima sakyti, tai jų yra turbūt 45-50 proc.

ELTA primena, kad liepos pabaigoje savivaldybė pristatė gilesnius, nei įprasta, požeminius konteinerius – planuojama, kad per 2 metus mieste jų turėtų atsirasti apie 3 tūkst. Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Tomas Vaitkevičius anksčiau teigė, kad vienas toks konteineris per mėnesį leis sutaupyti apie 700 eurų.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist