MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Byloje dėl Vilniaus šilumos ūkio svarstoma pasitelkti finansinius išorės partnerius

Vilniaus miesto taryba svarsto leisti miesto bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT) Stokholmo arbitražo byloje dėl miesto šilumos ūkio pasitelkti finansinius išorės partnerius bylos išlaidų finansavimui. 

VŠT kartu su savivaldybe dalyvauja byloje prieš buvusią Vilniaus šilumos ūkio nuomininkę  „Vilniaus energiją“ (VE) ir ją valdančią Prancūzijos kapitalo įmonę „Veolia“, ir reikalauja daugiau kaip 350 mln. eurų žalos atlyginimo. 

„Tai vienas didžiausių nepriklausomos Lietuvos istorijoje vykstančių ginčų (…) Bylos apimtis yra itin didelė ir ginčo nagrinėjimas truks dar bent kelis metus. Todėl nusprendėme pasinaudoti tarptautine praktika ir arbitražo bylų išlaidas finansuoti išorės partnerių pagalba, pavyzdžiui, rizikos kapitalo fondų“, – pranešime teigė VŠT generalinis direktorius Mantas Burokas.

Pasak savivaldybės, priėmus galutinį sprendimą, po arbitražo bylos gautos lėšos būtų panaudotos gyventojų permokoms grąžinti, investicijoms į šilumos ūkio modernizavimą bei plėtrą. Savivaldybės ir VŠT interesams arbitraže atstovauja advokatų kontora „TGS Baltic“ ir tarptautinė advokatų kontora „Shearman & Sterling LLP“.

„Veolia“ savo ruožtu teigia, kad jos investicijos nukentėjo dėl nesąžiningo Lietuvos politikų ir reguliavimo institucijų elgesio. Bendrovė yra pateikusi Vašingtono arbitražui 120 mln. eurų ieškinį Lietuvos Vyriausybei, o pastaroji – 130 mln. eurų priešieškinį „Veoliai“.

„Vilniaus energija“ iš sostinės šilumos ūkio pasitraukė 2017 balandį.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Kultūros ministras norėtų Vilniuje įkurti literatūros klubą

BNS

Sausio mėnesį tęsiasi gatvių apšvietimo atnaujinimo darbai (Gatvių sąrašas)

Donatas Andrijauskas

Savivaldybė nutraukia sutartį su „Litcon“ dėl 4 modulinių darželių

BNS

APKLAUSA: Ar Vilniui reikalingas sostinės įstatymas?

Made in Vilnius

„Vilniaus vandenys“ ir šiais metais finansuos tinklų plėtrą

Donatas Andrijauskas

Vilniui siūlomas atskiras Sostinės įstatymas

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika