MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Karveliškių kapinėse įrengiama paviršinių nuotekų infiltracijos sistema

Karveliškių kapinių žemumoje, kur pavasario polaidžio ar gausių liūčių metu būdavo užtvindomi kai kurie kapai, UAB „Grinda“ įrengė paviršinių nuotekų infiltracijos sistemą ir atnaujino asfalto takų dangas.
Karveliškių kapinės – pagrindinės veikiančios Vilniaus miesto kapinės, jų teritorija apima apie 80 ha plotą. Kai kurie laidojimo sektoriai yra molingoje vietovėje, kur polaidžio ir lietaus vanduo negali greitai susigerti į gilesnius grunto sluoksnius – dėl to vanduo kaupiasi ir apsemia apie 20 kapaviečių. Vilniaus mieste paviršines nuotekas tvarkančios UAB „Grinda“ bei kapines administruojančios įmonės duomenimis, po stipraus lietaus iš šios teritorijos išsiurbiama ir išvežama 100 kub. m paviršinių nuotekų.
Tokia kasmet pasikartojanti situacija kelia pagrįstą asmenų, kurių artimieji palaidoti šioje vietoje, nepasitenkinimą. Prieš dvejus metus Vilniaus miesto savivaldybės rūpesčiu Karveliškių kapinėse buvo įrengta 11 paviršinių vandens surinkimo šulinių, o šiemet nuspręsta įrengti papildomus infiltracinius šulinius, kad surinktas polaidžio ir lietaus vanduo palaipsniui susigertų į giliau esančius, vandeniui laidžius smėlingus grunto sluoksnius.
Atlikus nuodugnius tyrimus, vandeniui laidus gruntas rastas gretimame kapinių sektoriuje, laisvame sklype maždaug už 150 m nuo užtvindomos vietos. Toje vietoje, kur kaupiasi vanduo, įrengtas surinkimo šulinys, iš kurio vanduo vamzdynu patenka į filtravimo talpas. Iš jų vanduo nukreipiamas į 2 m diametro ir 4 m aukščio infiltracinius šulinius, po kuriais paklotas 1 m betono skaldos sluoksnis. Atitekantis vanduo susigers į skaldą, o po to į smėlį ir žvyrą.
„4 metrų gylyje sumontuoti ir į bendrą sistemą sujungti 8 tokie šuliniai, jų bendra infiltracinė geba yra daugiau nei 100 kubinių metrų,“ – pasakoja šiuos darbus atliekančios bendrovės Paviršinių nuotekų tinklų eksploatavimo skyriaus vadovas Raimondas Zaborovskis.
„Puikiai suprantame, kad kasimo darbai kapinėse kelia didžiulį visuomenės susirūpinimą, tačiau norime užtikrinti, kad darbai buvo atliekami su derama pagarba, netrikdant amžinojo poilsio atgulusiųjų rimties. Dėl vykdomų darbų nereikėjo perkelti nė vieno kapo – vamzdynas nutiestas šalia asfaltuoto takelio, o infiltraciniai šuliniai įrengti tuščiame kapinių plote,“ – pasakoja bendrovės „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
Užbaigusi vamzdyno ir infiltracinių šulinių įrengimą, „Grinda“ išlygins gruntą, atnaujins augalinį dirvožemio sluoksnį ir atsės veją. Be to, iki Vėlinių bus sutvarkytos ir remonto metu perkastos asfalto dangos.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Rinkimams besirengiantys A. Zuokas ir R. Šimašius nesėstų į vienas kito laivus

ELTA

Kandidatai į merus susitiks diskusijoje „Vizijos Vilniaus ateičiai“

Evaldas Činga

Savivaldybė rengiasi statyti naują ir įspūdingą pėsčiųjų tiltą per Nerį

Donatas Andrijauskas

Lukiškių aikštės fontane – vandens, šviesos ir stiklo instaliacija

Donatas Andrijauskas

Vilniaus aplinką tvarkys ir apsiginklavę elektromobiliais

Evaldas Činga

Šių metų lapkritį sulauksime didesnių sąskaitų už šildymą

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika