Trečiadienį Vyriausybėje ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Greta kitų temų kalbėta ir apie tai, kodėl sostinės valdininkams prasčiausiai iš visų savivaldybių sekasi tvarkyti tėvų prašymus gauti vaiko pinigus.

Paliestas ir nacionalinio stadiono klausimas. Teismams sustabdžius konkursą darosi vis aiškiau, jog šiam projektui numatytų ES lėšų gali būti nespėta panaudoti.

Mažiau šou, daugiau rezultatų

Nors 2018 m. Vilniaus savivaldybei išmokoms vaikams administruoti skirta daugiau nei milijonas eurų, spėta patenkinti tik kiek daugiau nei pusę pateiktų prašymų. Visoje Lietuvoje per tą patį laikotarpį spėta patenkinti 83 proc. prašymų vaiko pinigams gauti.

Ministras pirmininkas atkreipė dėmesį, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikti skaičiai itin iškalbingi. Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyriuje šiuo metu dirba 119 žmonių. Tuo tarpu Kauno miesto savivaldybėje Socialinės paramos skyriuje dirba 49 darbuotojai. Statistiškai vienas darbuotojas Kauno miesto savivaldybė patenkina 528 prašymų, tuo tarpu analogišką darbą dirbantis darbuotojas Vilniaus savivaldybėje – vos 242. Kaune šiuo metu spėta patenkinti 90 proc. prašymų ir procesas netrukus bus baigtas. Tuo tarpu sostinėje jis tik įpusėjo.

Stebina ir tai, kad Vilniaus valdžia užsivertusi popieriais, nors nei Išmokų vaikams įstatymas, nei Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatai nenumato reikalavimo formuoti popierinių išmokų gavėjų bylų. Kiekviena savivaldybė savo patvirtintoje tvarkoje nustato bylų archyvavimo procedūras.

„Man teko skaityti viešą Vilniaus mero kreipimąsi į Vyriausybę, matyti kitus pareiškimus. Tai labiau šou elementai, kurie niekaip nepaaiškina, kodėl dešimtys tūkstančių vilniečių šeimų iki šiol negali gauti vaiko pinigų. Vyriausybės vardu galiu pažadėti, kad pinigai niekur nedings ir bus išmokėti. Miesto vadovai turi tinkamai atlikti savo pareigas ir pasirūpinti, kad pinigai gyventojus pasiektų kuo greičiau. Prašymai vaiko pinigams gauti pildomi vieną kartą, laiko pasiruošti buvo“,  – teigė S.Skvernelis.

Galim prarasti ES milijonus

Ministro pirmininko teigimu, sostinėje stringa ne tik vaiko pinigų išmokėjimas. Ant žlugimo ribos atsidūrė ir Vilniuje ilgus metus įstrigęs futbolo stadiono statybos projektas.

Vėluoja visi daugiafunkcinio komplekso statybų projekto etapai, o šiuo metu procesams persikėlus į teismus darosi vis aiškiau, kad sutarties pasirašyti ir darbų laiku pradėti bus tiesiog nespėta. Visos iš ES fondų lėšų finansuojamos projektų sutartys turi būti pasirašytos iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Atviras klausimas, kaip toliau klostysis pirkimo procedūros likus tik vienam dalyviui ir laukiant teismo sprendimo. Dar didesniu iššūkiu tampa spėti laiku investuoti ES fondų pinigus. Itin didelis pavojus kyla prarasti ES rezervines lėšas. Viso objekto vertė be papildomos infrastruktūros siekia 79 mln. eurų. Iš jų rezervuota 34 mln. eurų. Sutartį su koncesininku planuojama sudaryti tik 2019 m. trečiame ketvirtyje.

„Akivaizdu, kad šiam projektui iškilo labai reali grėsmė ir, matyt, jau ruošiami pasiteisinimai, kodėl miestiečiai ir toliau matys ne nacionalinį stadioną, o styrančius jo griaučius, į kuriuos investuoti milijonai. Kalbėti, kodėl Vilniuje nepavyksta laiku sutvarkyti įvairių procedūrų, galima ilgai, bet valdžia yra ne tam, kad aiškintų nesėkmių priežastis o tam, kad laiku rastų sprendimus ir tinkamai atliktų savo darbą“, – sakė S.Skvernelis.

Teismas kovo pradžioje sustabdė Nacionalinio stadiono konkurso procedūras. Bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ teismui skundžia konkurso komisijos sprendimą nenagrinėti jos pasiūlymo.

Konkurso komisija sausio pabaigoje nusprendė derybas toliau tęsti su vieninteliu likusiu jo dalyviu – koncerno „Icor“ valdoma inžinerinių produktų ir sprendimų bendrove „Axis Industries“ bei jos partneriais. Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymas buvo atmestas, nes įmonė jį pateikė ne per informacinę viešųjų pirkimų sistemą, kaip to reikalavo konkurso sąlygos, o užklijuotame voke.

Stadiono projekto vertė be papildomos infrastruktūros siekia 79 mln. eurų. Sutartį su koncesininku planuojama sudaryti tik 2019 metų trečiąjį ketvirtį. Iš ES fondų lėšų finansuojamos projektų sutartys turi būti pasirašytos iki 2020 metų pabaigos.

„Axis Industries“ nacionalinio stadiono kompleksą Vilniuje, šalia prekybos centro „Akropolis“ siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Įmonė projektą ketina įgyvendinti su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų bendrovėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“.

Pagal konkurso procedūras „Axis Industries“ toliau turi pateikti detalizuotą stadiono urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. 25 metų trukmės koncesijos sutarties pasirašymas numatytas 2019 metų vasarą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist