MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vanduo. stiklinė
Miestas

„Vilniaus vandenys“ tiekiamas vanduo yra saugus

Bendrovė „Vilniaus vandenys“, reaguodama į faktą, kad keliose šalies savivaldybėse viešai tiekiamame vandenyje buvo užfiksuotas leistiną normą viršijantis arseno kiekis, informuoja apie atliktus tyrimus savo vandenvietėse ir patvirtina, kad vilniečiams ir aplinkinių rajonų gyventojams  viešai tiekiamas vanduo yra saugus.

Iš 48 patikrintų vandens ėmimo vietų skirstomajame tinkle ir vartojimo vietose arseno nerasta nė viename iš tirtų mėginių.

Paprastai tyrimus dėl arseno vandens tiekėjai privalo atlikti kas metus, šie tyrimai yra numatyti bendrovės metiniame viešai tiekiamo geriamojo vandens programinės priežiūros plane, kuris yra suderinamas su Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių valstybinėmis maisto ir veterinarijos tarnybomis.

Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad esant arseno koncentracijai geriamajame vandenyje 10–50 µ/l daromas neigiamas poveikis sveikatai. Arsenas – organizme linkęs kauptis sunkusis metalas. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ir kitas ligas.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Archeologė papasakojo apie tyrimus Gedimino kalno šlaituose: dirbome ekstremaliomis sąlygomis

Donatas Andrijauskas

Kultūros ministras norėtų Vilniuje įkurti literatūros klubą

BNS

Sausio mėnesį tęsiasi gatvių apšvietimo atnaujinimo darbai (Gatvių sąrašas)

Donatas Andrijauskas

Savivaldybė nutraukia sutartį su „Litcon“ dėl 4 modulinių darželių

BNS

APKLAUSA: Ar Vilniui reikalingas sostinės įstatymas?

Made in Vilnius

„Vilniaus vandenys“ ir šiais metais finansuos tinklų plėtrą

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika