Dažnai lietuviško futbolo gerbėjams, norintiems pamatyti aukšto lygio futbolo varžybas, patekimas į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadioną tampa tikru galvos skausmu. Nors pagal UEFA nustatytus standartus įėjimai į stadioną turi būti suprojektuoti taip, kad būtų užtikrintas sklandus patekimas į rungtynes, tačiau prieš didesnio dėmesio sulaukiančias varžybas žmonėms tenka ilgai laukti eilėse. Šį penktadienį LFF stadione Lietuvos futbolo rinktinė pradės savo pasirodymą Tautų lygos turnyre rungtynėmis su Serbija, tad, panašu tokia situacija gali pasikartoti.

Stadionas galėtų prisipildyti per 15 min.

Komikas, futbolo viktorinos įkūrėjas Paulius Ambrazevičius LFF stadione reguliariai lankosi nuo 2010 metų, tačiau, jo tikinimu, nuo to laiko šio statinio infrastruktūra nepatobulėjo. Jis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ išskyrė pagrindines stadiono problemas, kurios, jo nuomone, liks tokios pat ir Lietuvos – Serbijos rungtynių metu.

Viena iš jų – patekimas į stadioną. Kai varžybos sulaukia didelio susidomėjimo, prie įėjimo į stadioną susidaro gana didelės eilės, kuriose neretai tenka užtrukti ir daugiau nei 20 minučių, mat vieno žmogaus bilieto nuskaitymas kartais trunka iki 30 s.

UEFA numatytas įėjimų ir žiūrovų skaičius – 1 sukamieji varteliai 660-čiai vietų. LFF stadione įrengus papildomą įėjimą žiūrovams, dabar stadione yra 13 sukamųjų vartelių kiek daugiau nei 5000 vietų – vieni varteliai 390-iai žiūrovų. Tad šis skaičius atitinka ir netgi viršija keliamus reikalavimus.

Tačiau ne visi turniketai yra apkraunami vienodai, o tai gali prisidėti prie spūsčių į LFF stadioną susidarymo. Į stadioną veda 3 įėjimai: vienas yra skirtas VIP ir kitas vietas Vakarų tribūnoje vietas turintiems žiūrovams, žiniasklaidos atstovams, kiti du – Pietų ir Rytų tribūnose varžybas stebintiems žmonėms, kurie ir sudaro didžiąją dalį žiūrovų.

Pasimokyti galima ir iš kaimynų. Pavyzdžiui, Estijos nacionalinis futbolo stadionas, kuriame rugpjūtį vyko UEFA Supertaurės rungtynės tarp Madrido „Real“ ir „Atletico“ komandų, talpina 15 000, tačiau didesnių kliūčių patenkant į rungtynes nekyla: yra 4 į tribūnas orientuoti įėjimai ir po vieną įėjimą skirtą VIP žiūrovams bei žiniasklaidos atstovams.

LFF stadiono direktorius Justas Vilavičius teigia, kad per minutę vienas turniketas į stadioną praleisti gali iki 30-ies žmonių, tad teoriškai stadionas gali prisipildyti per 13–15 minučių. Tačiau prie prastesnio pralaidumo prisideda ir žiūrovų patikra, srauto padidėjimas prieš pat rungtynes ir kiti faktoriai.

Kad būtų išvengta eilių problemos, prieš Lietuvos – Serbijos rungtynes visiems žiūrovams rekomenduojama atvykti gerokai anksčiau. Nors rungtynės prasidės 21.30 val., stadiono vartai bus atverti jau nuo 19 val.

Be to, nors stadiono prieigose yra įrengta daugiau nei 100 automobilių statymo vietą, organizatoriai pataria atvykstantiems į rungtynes naudotis visuomeniniu transportu arba taksi.

Aikštės danga sulaukia varžovų kritikos

Daug aistrų kelia ir LFF stadione esanti Rytų tribūna. Nors tribūnoje telpa daugiau nei 2400 žiūrovų, į ją patekti ir iš jos išeiti galima per du pagrindinius įėjimus, kuriuose dėl didesnio futbolo sirgalių skaičiaus susidaro spūstys. P. Ambrazevičius iškelia klausimą: kaip atrodytų evakuacija iš šios tribūnos?

J. Vilavičius teigia, kad Rytų tribūnoje yra įrengti 6 evakuaciniai išėjimai, iš kurių 4 orientuoti į aikštę. Juose įrengti evakuaciniai laipteliai, kuriais žiūrovai galėtų patekti ant vejos. LFF stadiono direktorius užtikrina, kad tokia evakuacija būtų saugi dėl aikštėje įrengtos karščiui atsparios dirbtinės dangos.

LFF stadionas dėl savo būklės ne kartą yra sulaukęs ir užsienio žiniasklaidos dėmesio. Po UEFA Europos lygos atrankos rungtynių, kuriose susitiko Vilniaus „Žalgirio“ ir Sevilijos „Sevilla“ komandos, Ispanijos spaudoje buvo kritikuojama aikštės kokybė. Buvo stebimasi, kad dirbtinė stadiono danga, kuria išklota LFF aikštė, labai retai sutinkama stadionuose, kuriuose vyksta aukštesnio lygio varžybos. Žaidžiant ant tokios dangos atsiranda didesnė tikimybė patirti traumą.

Po pernai vykusio Lietuvos ir Anglijos rinktinių susitikimo atrankoje dėl vietos pasaulio čempionate, Anglijos spaudoje pasirodė pranešimų, kuriuose buvo stebimasi tribūnomis po atviru dangumi bei už vartų įsikūrusia apšilimo aikšte. „The Guardian“ apžvalgininkas pridūrė, kad aikštės danga priminė žalią kilimą.

Tačiau J. Vilavičius pabrėžia, kad nepaisant visų trūkumų, jeigu nebūtų šio stadiono, Lietuvos rinktinė turėtų žaisti kitoje šalyje, nes nei vienas šalyje esantis stadionas neatitinka UEFA keliamų reikalavimų nacionalinių rinktinių rungtynėms.

Jų pilnai neatitinka ir LFF stadionas, todėl prieš kiekvieną pasaulio ir Europos čempionato atrankos turnyrą reikia gauti specialų UEFA leidimą rengti rungtynes.

Laura BilinskaitėLRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist