Slidininkas Marijus Rindzevičius šiemet Vilniuje pradėjo organizuoti nemokamas riedslidžių treniruotes miesto gyventojams. Šios iniciatyvos jį paskatino imtis motyvacijos paieškos, kurios motyvuotų judėti ir pasidalinti patirtimi su atėjusiais bendraminčiais.

Prieš keletą metų pašnekovas apleido sportą dėl daugybės kitų darbų, kuriems jis atiduodavo visas jėgas ir sportui jų jau nebelikdavo. M. Rindzevičius pasakoja, kad taip pat jautė skausmą kirkšnyje, kuris nebeleido jam bėgioti, nors tai yra mėgstamiausias jo sportas, todėl teko ieškoti kitų būdų palaikyti fizinei formai bei motyvuoti save.

Idėjos pradžia – motyvacijos paieškos

„Norėjau kaip nors surasti motyvaciją sportuoti, o tada pamaniau, kad bėgti negaliu, tačiau riedslidėmis važiuoti traumos nekliudo – jos yra viena pagrindinių slidininko treniruočių šiltuoju sezonu“, – apie idėjos pradžią pasakoja pašnekovas.

Kadangi bendras fizinis išsekimas ir nuovargis vis dar trukdė M. Rindzevičiui rimčiau užsiimti šiuo sportu, jis sugalvojo, kad gali pradėti važinėtis dėl savęs ir tuo pačiu pakviesti visus norinčius pasivažinėti kartu.

„Tuo metu dėl išsekimo galėjau sportuoti vos 20 min, pamaniau, kad tarsi pradėsiu sportuoti nuo nulio ir norintiems mielai duosiu patarimų dėl technikos ir važiavimo būdų. Tada pabandžiau suorganizuoti tokią viešą treniruotę ir nustebau, kad yra daugybė žmonių, kuriuos tai sudomino ir mano patirtis jiems labai vertinga“, – įspūdžiais dalinosi M. Rindzevičius, minėdamas, kad po pirmos treniruotės jis pasijuto emociškai pailsėjęs ir pakylėtas.

Draugystė su sportu – nuo slidžių

Būdamas dešimtoje klasėje M. Rindzevičius Anykščiuose pradėjo lankyti lygumų slidinėjimo būrelį. Pašnekovas tikina, kad viusomet buvo sportiškas ir neblogai sekėsi bėgioti, todėl vietos treneris pakvietė lankyti slidinėjimo būrelį, o slidininkai vasarą važinėja riedslidėmis, kas yra itin artima slidžių sportui.

„Riedslidės – pasiruošimas slidinėjimo sezonui, jos kaip ir lygumų slidės, kurios visapusiškai lavina žmogaus kūną. Taip pat šis sportas draugiškas sanariams ir yra puikus pasirinkimas tiems, kurie kaip ir aš, turi traumų ir nori palaikyti formą.“, – pasakojo pašnekovas, prisimindamas, kad apribojus bėgimą, jis pradėjo daugiau važinėti riedslidėmis, kuriomis, užbaigęs profesionalų sportą, važinėdavo itin retai.

Riedslidžių sportas kiekvienam smalsuoliui

Rindzevičius tikina, kad riedslidžių sportui didelių reikalavimų nėra – jis tinkamas kiekvienam žmogui, ieškančiam naujos fizinės veiklos būdų. Jis neslepia, kad išmokti šio sporto subtilybių lengviau yra jaunesniems žmonėms, nes tai ypatingai susiję su koordinacija, kadangi turintiems prastesnę koordinaciją slidžių ar riedslidžių sportas būna ne itin lengvai įveikiamas.

„Taisyklingos technikos išmokti yra sudėtinga, ypač, jei jau yra susiformavę neteisingi įgūdžiai praeityje. Tačiau, jeigu kalbėtume apie sveikatinimą, bet kokiu atveju slidės ar riedslidės yra itin naudinga sportinė veikla, lavinanti koordinaciją ir daugumą mūsų turimų raumenų“, – apie veiklos naudą pasakojo M. Rindzevičius.

Riedslidės, anot pašnekovo, taip pat stiprina širdį, stimuliuoja, gerina kraujotaką, lavina daugelį raumenų grupių, daug dirba vidiniai raumenys. Sportuojantys slidėmis ar riedslidėmis gali nesunkiai dalyvauti kitų ištvermės šakų varžybose – kroso, kalnų dviračių ar multisporto varžybose. Taip pat slides arba riedslides pasiruošimui aktyviai naudoja irkluotojai.

Riedslidžių sporto subtilybės reikalauja motyvacijos

Rindzevičius tikina, kad žmogui, norinčiam išbandyti šią sporto alternatyvą, pirmiausia reikia noro ir motyvacijos. „Žinoma, lengviau išmokti, jei žmogus neturi lygsvaros sutrikimų, turi gerą koordinaciją ir visapusiškai išvystytus raumenis“, – svarsto pašnekovas, spėdamas, kad tam, kuris nieko daugiau nėra sportavęs, tačiau ilgą laiką vaikšto į sunkumų kilnojimo salę, išmokti važiuoti būtų pakankamai sudėtinga, tačiau yra įsitikinęs, kad visus raumenis treniruojančiam žmogui problemų kilti neturėtų.

Profesionalas pamini keletą paprastų patarimų visiems, kurie susidomėjo riedslidžių sportu ir nori šią naują sporto alternatyvą išbandyti patys. „Žiemos pas mus pastaruoju metu nekokios, tad riedslidės yra puiki alternatyva. Tai parodo Olandų pavyzdys, kur jos yra pakankamai populiarios, nors slidininkų ten beveik nėra“, – pasakojo pašnekovas.

Rindzevičius pataria nepamiršti, kad norint taisyklingai važinėti reikės daug kantrybės ir neužteks dviejų ar trijų pabandymų tam, kad išmoktumėte, todėl apie šį sportą išmanančio žmogaus patarimai mokymosi procesą gali sutrumpinti daugybę kartų. Sportininkas visus, kurie nori išmokti taisyklingai važinėti ir pajausti riedslidžių sporto teikiamą malonumą, rekomenduoja nuo pat pradžių naudotis nemokamomis treniruotėmis arba individualiu treniruočių kursu, kadangi kai susiformuoja neteisingi įgūdžiai, klaidas ištaisyti tampa itin sunku.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist