Pradžia Naujienos Sportas Senamiestyje savaitgalio ramybę sudrums orientacininkai

Senamiestyje savaitgalio ramybę sudrums orientacininkai

5 minutė(s) skaitymo
0
orientavimosi sportas

Ar pasiklystum savo mieste? Manai, kad Vilniaus senamiestį pažįsti užsimerkęs? O jei reikėtų bėgti dideliu greičiu, kartu sekti žemėlapį ir atsirinkti į kurį Pilies gatvės skverą reikia įbėgti, kad rastum reikiamą kontrolinį punktą? Tokių orientavimosi sporto entuziastų pernai ne varžybų sezono metu buvo beveik pusšimtis. Šiemet organizatoriai nori renginiu sudominti ne tik orientacininkus, bet ir supažindinti gyventojus savo miestu kitu kampu ir rasti dar nematytų vietų.

Sekmadienį prasidės jau antrasis Vilniaus orientavimosi sporto sprintų taurės sezonas, pirmosios trasos drieksis pačioje miesto širdyje – Vilniaus senamiestyje. Iš viso Vilniaus miesto sprintų taurėje kas mėnesį vyks penki etapai lapkričio-kovo mėnesiais, skirtingose miesto vietose: Vilniaus Senamiestyje, Antakalnyje, Jeruzalėje, Tuskulėnuose ir prie Baltojo tilto.

Kviečia pažinti savo miestą kitaip

Sprintas – tai pati dinamiškiausia orientavimosi sporto disciplina, kurioje trasos driekiasi dažniausiai urbanizuotoje vietovėje. Būtent sekmadienį ir bus galima išbandyti ką reiškia greitai orientuotis ir bėgti siauromis senamiesčio gatvelėmis. Tokio formato varžybos yra skirtos ne tik orientavimosi profesionalams, bet ir tiems, kuriems niekada neteko išbandyti šios sporto šakos.

„Kadangi tai šeimos sportas, atvykite su šeima, draugais, kolegomis. Išsirinkite sau tinkamą trasą ir atraskite orientavimosi sporto džiaugsmą bei nematytas Vilniaus Senamiesčio vietas. Nebijokite pasiklysti. Senamiestis, nors ir klaidus, bet kelią iki finišo rasite nesunkiai“, – į renginį organizatorius Viktoras Staišiūnas miestiečius kviečia ne tik išbandyti naują sporto šaką, bet ir gerai praleisti laiką.

Orientavimosi sporto klubo „Ąžuolas“ atstovas V. Staišiūnas pastebi, kad Vilniaus mieste ir jo

mikrorajonuose yra daugybė sprintams skirtų žemėlapių: „Žinodami šį potencialą ir sprinto rungties varžybų trūkumą, norime padėti tiek profesionalams, kurie rengiasi pasaulio ir Europos čempionatams turėti daugiau praktikos su žemėlapiu, tiek pradedantiesiems padėti perprasti šio sporto subtilybes lengviau“.

Varžytuvės moksleiviams

Antrasis Vilniaus sprintų sezonas startuos kartu su „Mokyklų lyga“, o dalyviams startas – nemokamas. Tokiu būdu organizatoriai siekia sudominti ir jaunuosius sportininkus, kurie potencialiai gali pradėti lankyti orientavimosi sporto treniruotes ir reguliariai. Be to, komandinė įskaita moksleiviams kels azartą kovoti dėl geriausios mokyklos vardo.

„Moksleiviai iš tų pačių bendrojo ugdymo mokyklų (gimnazijos, pagrindinės, pradinės ir vidurinės mokyklų – aut. past.) dalyvaus lygoje. Joje sumuojami 10 geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš vienos mokyklos. Šiemet norime, kad kuo daugiau moksleivių prisijungtų prie šio renginio ir sužinotų apie šį sportą“, – apie įsteigtos lygos motyvus pasakojo vienas varžybų iš organizatorių V. Staišiūnas.

Visi dalyviai startuos pagal iš anksto sudarytą starto protokolą. Pradedantiesiems organizatoriai galės padėti susipažinti kaip naudotis kompasu ir tiksliai rasti kontrolinius punktus. Daugiausiai taškų per penkis turus surinkusios mokyklų komandos bus apdovanotos specialiais prizais.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Made in Vilnius
Rodyti daugiau Sportas

Karščiausios naujienos

Iki Vilniaus pietinio aplinkkelio tiesimo II etapo darbų pradžios – vienas žingsnis

Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) ir įmonė „Kelprojektas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią bus parengtas projektas privačiai žemei visuomenės reikmėms Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išpirkti. Beveik 30 ha žemės plotas yra reikalingas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A19 – Vilniaus pietinio aplinkkelio – 9,5 km (nuo 7,9 iki 17,4 km) ilgio ruožui nutiesti. „Visuomenės poreikiams …

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais” vadinami apdovanojimai

Kovo 22 d. vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė mano, kad nominuoti žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas. „Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę padaro demokratiškesnę. Ir taip, ši demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės …

Verkių parko skulptūros

Verkių parkas turi naują skulptūrą – Šikšniuką

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija (Verkių parkas) turi naują „augintinį“ šikšnosparnį, švelniai pramintą Šikšniuku. Gamtinė skulptūra pakabinta greta direkcijos pastato, ant senos liepos šakos. Šikšnosparnis yra gamtinių skulptūrų parodos dalis. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Tik žmonių sąmoningumas …

Žemės valnada

Šeštadienį sostinėje bus minima „Žemės valanda“

„Žemės valanda“ – tai viso pasaulio akcija, skatinanti valandai išjungti elektros prietaisus, kad visi žmonės prisimintų, kiek tai kainuoja žaliajai planetai. Tūkstančiai miestų ir vietovių visoje planetoje išjungia šviesas, televizorius, fenus su simboline žinute: antros Žemės neturime. Viena valanda apšviesti pasaulio visuomenei – tai daug ar mažai? Elektros energijos gamyba – tai vienas iš svarbiausių klimato kaitos veiksnių. Jį reikėtų …

Sekmadienį vyks nemokamos Velykinės dirbtuvės

„AmatAUK“ – tai įvairios edukacinės programos, skirtos šiuolaikiniam žmogui susipažinti su tradicijomis ir amatais bei atrasti ryšį su savo šaknimis. Metas pasimokyti vieno iš senųjų kiaušinių marginimo būdų – jau kovo 25 d. 12 val. kiaušinius puošime tradiciniais raštais, naudodami natūralų bičių vašką, ir kiekvienas dalyvis išsineš savąjį margutį. Visomis dirbtuvėms reikalingomis priemonėmis pasirūpins organizatoriai – tereikia Jūsų smalsumo bei …