Pradžia Naujienos Sportas Šiandien Vingio parke vyks iššūkio bėgimas „Į sveikatą!“

Šiandien Vingio parke vyks iššūkio bėgimas „Į sveikatą!“

3 minutė(s) skaitymo
0
713

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke vyks bėgimas „Į sveikatą!“, jis rengiamas po muzikos grupės „ŽAS“ atlikėjo Lino Zarecko iššūkio sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

L.Zareckas kviesdamas ministrą susirungti bėgant išsakė abejonių dėl alkoholio ir cukraus ribojimų įtakos sveikatai.

L.Zareckas ir A.Veryga numatę bėgti 5 kilometrų distanciją, prisijungti prie bėgimo kviečiami visi norintys.

„Tai draugiškas bėgimas, kuriame – visi nugalėtojai. Tai ne lenktynės, ne bėgimas dėl medalių ar greičio – tik dėl savęs. Tad bėgti bus galima kiek nori, kaip nori ir kokiu nori tempu. Svarbiausia įvertinti savo fizinį pasirengimą ir nereikalauti per daug. Juk sveikesnis – ne tas, kuris greičiau bėga ar didesnius raumenis turi, o tas, kuris nuolat juda, sportuoja!“, – sakoma ministro išplatintame kvietime.

Seimo sprendimu nuo kitų metų alkoholio įsigyti galės tik sulaukusieji 20-ies metų, bus draudžiama bet kokia alkoholio reklama, išskyrus alkoholio įmonių pavadinimus ir prekės ženklus. Taip pat trumpės prekybos alkoholiu  laikas. Nuo 2020-ųjų visuose masiniuose renginiuose bus galima prekiauti tik silpnu – iki 7,5 laipsnio – alkoholiu, bet bus draudžiama prekiauti alkoholiu paplūdimiuose. Taip pat svarstomas specializuotų alkoholio parduotuvių steigimas.

Be to, Vyriausybės programos priemonių plane numatyta įvertinti, kiek naudos duotų mokestinės priemonės, kurios sumažintų cukraus vartojimą. A.Veryga taip pat yra raginęs gamintojus susitarti dėl mažesnio cukraus, druskos, sočiųjų riebalų kiekio produkcijoje.

Autorė: Donata Majauskienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Sportas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz