Unikaliame bėgime basomis pasiektas dalyvių limitas (Nuotraukos)

Trečią kartą Europos centro golfo klube organizuojamas unikalus bėgimas basomis sulaukė didelio susidomėjimo. Išbandyti minkštos žolės kilimu nuklotą trasą sekmadienį panoro 400 aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

„Siekiant apsaugoti golfo aikštyno žolę, šiame bėgime turime riboti dalyvių skaičių. Registracija į renginį buvo sustabdyta, pasiekus 400 užsiregistravusiųjų skaičių. Džiaugiamės, jog bėgimas basomis sulaukia didelio susidomėjimo, skatina prasmingą laisvalaikį ir paįvairina Lietuvoje rengiamų bėgimo renginių pasiūlą“, – sakė renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.

Šiais metais bėgimo basomis organizatoriai dalyviams pristatė naują trasą. Žolės kilimu nuklotą trasą bėgikai išmėginti galėjo 4 km ir 8 km nuotoliuose, o mažiesiems renginio svečiams buvo siūloma 500 m distancija. Visiems jiems galiojo viena sąlyga – dalyviai šiose nuotaikingose varžybose privalo bėgti basomis.

Virš 100 ištvermingiausių bėgikų rinkosi ilgiausią varžybų rungtį – 8 km. Šioje rungtyje nugalėtojais tapo Darius Petkevičius ir Gitana Akmanavičiūtė.

Vyrų kategorijoje pirmąją vietą užėmęs marijampolietis D. Petkevičius bėgimo basomis trasą įveikė per 28:59 min. Antrasis finišavo Augustas Jakubynas (29:48 min) iš Klaipėdos. Trečią vietą, atbėgęs per 31:03 min, užėmė Irmantas Masiulis.

8 km distanciją moterų kategorijoje per 35:20 min įveikė ir pirmąja vieta džiaugėsi G. Akmanavičiūtė. Prieš metus bėgime basomis ji tapo šios rungties antros vietos laimėtoja. Antroji finišavo Inga Mastianica (37:24 min) iš Pabradės, o trečią vietą užėmė Rasa Bačanskienė (38:47).

Beveik 200 bėgimo entuziastų stojo prie 4 km rungties starto. Greičiausias buvo Justinas Laurinaitis, įveikęs distanciją per 14:04 min. Antrąją vietą užėmė Mindaugas Narbutas (15:16 min), o trečiasis finišavo Simonas Birmantas (15:29 min).

Moterų įskaitoje greičiausiai 4 km minkšta žole nubėgo Vaida Priedininkaitė (17:36 min). Per 17:45 min trasą įveikė Daivutė Bielevičiūtė ir pelnė antrosios vietos apdovanojimą, o trečioji finišą pasiekė Lilija Kurnosova (18:23 min).

Bėgimą basomis išmėgino ir gausus būrys mažųjų dalyvių – jie varžybose įveikė beveik 1000 m distanciją.