Pradžia Naujienos Švietimas Dalykiniame šalies universitetų reitinge vėl pirmauja Vilniaus universitetas

Dalykiniame šalies universitetų reitinge vėl pirmauja Vilniaus universitetas

4 minutė(s) skaitymo
0

Vakar ketvirtą kartą paskelbti dalykiniai šalies švietimo įstaigų reitingai. Tarp universitetų geriausiai šiame reitinge, kaip ir kasmet, pasirodė Vilniaus universitetas (VU) – jis paskelbtas lyderiu 26 bakalaurų ir 31 magistrų rengimo studijų kryptyje. VU yra vienintelis universitetas, rengiantis mikrobiologijos, archeologijos ir geologijos studijų krypties bakalaurus ir magistrus.

VU stipriausias yra tokiose bakalauro studijų kryptyse kaip politikos mokslai, visuomenės sveikata, genetika, biologija, mikrobiologija, reabilitacija, fizika, chemija, informatika, programų sistemos, matematika, statistika, gamtinė geografija, ekonomika, filosofija, istorija, vertimas, lingvistika, žurnalistika, regiono kultūros studijos.

Šiais metais pirmą kartą reitinguojant šalies universitetus buvo pasinaudota Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) absolventų karjeros stebėsenos duomenimis. Šis vertinimo įrankis įtrauktas į reitingą suteikiant jam taškų (anksčiau MOSTA duomenys būdavo pateikiami šalia reitingų, bet nevertinami taškais). Pirmąkart buvo vertinta, kaip įsidarbino kiekvienos aukštosios mokyklos, kiekvienos studijų krypties 2012–2016 m. laidų absolventai ir kokius atlyginimus jie gauna.

Anot VU studijų prorektoriaus doc. Valdo Jaskūno, darbdaviai itin palankiai vertina VU studentus. Jų įsidarbinimo rodikliai yra didžiausi, o atlyginimų vidurkis – aukščiausias.

„MOSTA duomenimis, mūsų universiteto absolventai gauna didžiausius atlyginimus 17 bakalauro ir 21 magistro studijų krypčių. O didžiausius iš visų Lietuvos universitetų studentų skaičius surenka į 26 bakalauro programas. Vertiname darbdavių atstovų pasitikėjimą universiteto studijų ir parengiamų absolventų kokybe“, – apibendrino doc. V. Jaskūnas.

Nacionaliniame dalykiniame aukštųjų mokyklų reitinge jo sudarytojai įvertino daugiau kaip 70 studijų krypčių ir konkrečias specialybes reitingavo atsižvelgdami į 2200 darbdavių nuomonę apie studijas baigusiuosius, priimtų studijuoti pirmakursių balus, absolventų įsidarbinimą bei gaunamą atlyginimą ir kitus rodiklius.

Reitinguojant magistrantūros studijas buvo atsižvelgiama į darbdavių nuomonę ir moksliškumo rodiklius. Vertinant magistrų parengimą, buvo skaičiuojama, kiek kiekviena aukštoji mokykla kiekvienoje kryptyje turi valstybės finansuojamų doktorantūros vietų, kaip įsidarbino kiekvienos aukštosios mokyklos, kiekvienos magistrantūros studijų krypties absolventai ir kokius atlyginimus jie gauna. Šalia pateikiami Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) atlikti kiekvienos konkrečios krypties studijų programų vertinimai.

Nacionalinis aukštųjų mokyklų reitingas skelbiamas kiekvienais metais, o nuo 2013 m. du kartus per metus – nuo tada atskiru reitingu buvo pradėtos vertinti ir šalies aukštųjų mokyklų studijų kryptys.

2018 m. gegužę bus pristatytas bendrasis Lietuvos universitetų reitingas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Švietimas

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …