Pradžia Naujienos Švietimas EHU rektorius: norime labiau integruotis į Lietuvos švietimo bendruomenę

EHU rektorius: norime labiau integruotis į Lietuvos švietimo bendruomenę

6 minutė(s) skaitymo
0
Europos humanitarinis universitetas

Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universiteto (EHU), kur daugiausia studijuoja baltarusiai, rektorius Sergejus Ignatovas sako, kad šios aukštosios mokyklos problemas tikimasi išspręsti per glaudesnius ryšius su Lietuvos akademine bendruomene.

„Svarbiausias dalykas universiteto ateičiai yra mūsų siekis labiau integruotis į Lietuvos akademinę bendruomenę ir taip pat Lietuvos visuomenę“, – pirmadienį apsilankęs Vyriausybėje BNS sakė S. Ignatovas.

Buvęs Bulgarijos švietimo, jaunimo ir mokslo ministras S. Ignatovas EHU vadovauja nuo kovo. Jis sako sutinkantis, kad pastaruoju metu nepalankių ekspertų vertinimų sulaukusiam EHU reikalingi pokyčiai.

EHU 2017 metų pabaigoje sulaukė neigiamų Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) išvadų, dėl to šios aukštosios mokyklos dabartinis leidimas vykdyti studijas nustos galioti 2019 metų liepą. Numatoma, kad sustiprinęs akademinį ir mokslinį potencialą EHU galėtų teikti paraišką naujam leidimui.

„Tai nėra SKVC išradimai, tai yra dalis Europos švietimo reformos. Kas vyksta čia, pirmiausia buvo diskutuota Briuselyje ir po to visose Europos sostinėse, daug kur galima rasti tokių pat problemų. Rytų Europoje švietimo sistemų problema yra didelė fragmentacija, mus reikia labiau susitelkti“, – teigė S. Ignatovas.

Jis pasakojo, kad persitvarkydamas EHU, be kita ko, tikisi pritraukti kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkų.

„Pristatysime naujas programas, taip pat pradėjome personalo vertinimo procedūrą, galbūt pradedant nuo rugsėjo ar spalio turėsime pirmuosius Lietuvos kolegas profesorius“, – sakė S. Ignatovas.

Anot jo, taip pat svarbi pokyčių krytis bus tarptautiškumo didinimas – pritraukiant tiek kitų šalių studentus, tiek dėstytojus.

„Universitetui labai svarbus didesnis tarptautiškumas, keitimasis idėjomis ir žiniomis labai padeda“, – teigė rektorius.

S. Ignatovas pabrėžė, kad EHU labai svarbus politinis palaikymas, tačiau svarbu ir atitikti SKVC keliamus reikalavimus.

„Kaip buvęs savo šalies švietimo ministras, aš žinau, kaip svarbu yra dabar reformuotis, nes ši reforma yra dalis Europos švietimo ir mokslo reformos – todėl mes norime atitikti reikalavimus“, – dėstė rektorius.

Egiptologas S. Ignatovas Bulgarijos švietimo, jaunimo ir mokslo ministro pareigas jis ėjo 2009–2013 metais.

EHU – privatus 1992 metais Minske įsteigtas ir vėliau Baltarusijos valdžios uždarytas universitetas. 2004 metais universitetas priėmė Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių. Šiuo metu EHU studijuoja beveik 800 studentų, iš jų 95 proc. sudaro baltarusiai.

Tarp universiteto donorų yra Europos Sąjunga, Lietuvos Vyriausybė, priemones ir paramą EHU telkia JAV įsikūrusi ne pelno organizacija „Friends of EHU“, speciali Vokietijoje įsteigta organizacija.

SKVC pernai neigiamai įvertino EHU strateginį valdymą bei mokslo ir (arba) meno veiklą.

„Ekspertų nuomone, reikia aiškaus apsisprendimo tarp EHU kaip politinio projekto ir universiteto. Trumpalaikis finansavimas tinkamesnis politiniam projektui; pagrindinė EHU išliekanti rizika – tai universiteto finansavimas. Tokio modelio universitetas susiduria su sunkumais, kai reikia veikti teisinėje aplinkoje, kur reikalaujama, kad universitete būtų tiek vykdomas mokymas ir mokymasis, tiek vystoma tarptautinio lygio mokslinė veikla ir užtikrinama šių veiklų kokybė. Universiteto tvarumas tokiomis aplinkybėmis kelia abejonių, nes jo neįmanoma numatyti ir žinoti“, – paskelbė vertintojai.

Anot jų, universitetas neturi aiškios mokslo veiklos strategijos, egzistuoja strategijos dalys, ambicijų sąrašas be aiškaus strategijos valdymo ir finansavimo plano, kuris palaikytų mokslo veiklos augimą.

2014 metais EHU veikla taip pat įvertinta neigiamai, tuomet universitetas akredituotas tik trejiems metams.

Autorius: Donata Majauskienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Švietimas

Karščiausios naujienos

Dėl T. Narbuto g. pėsčiųjų tilto statybos darbų keisis troleibusų eismas

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad 2018 m. gegužės 26–27 dienomis dėl T. Narbuto g. numatomų pėsčiųjų tilto statymo darbų laikinai keisis 1-ojo, 3-iojo, 7-ojo, 9-ojo, 19-ojo maršrutų troleibusų darbo organizavimas. Nuo gegužės 26 d. 20.00 val. iki gegužės 27 d. 6.00 val. 7-ojo Pašilaičiai–Justiniškės–Žvėrynas–Stotis, 9-ojoKaroliniškės–Šeimyniškių g.–Šiaurės miestelis bei 19-ojo Pašilaičiai–Konstitucijos pr.–Antakalnis–Saulėtekis maršrutų troleibusai važiuos pakeistomis trasomis, o 1-ojo Karoliniškės–Žvėrynas–Stotis ir 3-iojo Karoliniškės–Žvėrynas–Šeimyniškių g. maršrutų troleibusai nekursuos. Gegužės 27 d. nuo 6.00 iki 22.00 val. 1-ojo, 7-ojo, 9-ojo ir 19-ojo maršrutų troleibusai važiuos įprastomis trasomis. Po 22 …

Paneriuose – 11-asis Gyvųjų maršas

Paneriuose trečiadienį vienuoliktą kartą vyks Gyvųjų maršo procesija, skirta pagerbti Holokausto aukų atminimą. Eitynės tradiciškai vyks nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo. Tai kelio dalis, kuria ėjo Vilniaus geto kaliniai prieš žudynes Panerių miške. Renginyje taip pat dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai, dažnai talkinami lietuvių kolaborantų, išžudė apie 90 proc. iš daugiau kaip 200 …

Mini Maker Faire

Šią savaitę vyks smalsuolių, išradėjų ir technologijų entuziastų festivalis

Vilnius Mini Maker Faire 2018 – smalsuolių, išradėjų ir technologijų entuziastų festivalis, kuriame švenčiamas techninių kūrėjų ir pasidaryk pats judėjimas. Trečiąjame Vilnius Mini Maker Faire pamatysite keisčiausius vietos maker‘ių bendruomenėse (Technarium, Kaunas Makerspace, Padirbtuvės ir t.t.) sukurtus įrenginius ir instaliacijas. Iš B-Squad komiksų kūrėjo Ed Burgoon sužinosite, kas yra Tapigami. Popierinių lėktuvėlių lenktynėse pamėginsite aplenkti Gineso rekordininką John Collins (“The …

Vilniaus rajone startuoja seniūnijų sporto žaidynės

Gegužės 26-ą dieną Vilniaus rajone startuoja jau tradicija tapusios, kasmet vykstančios seniūnijų sporto žaidynės, kurios suburia kaimyninių seniūnijų gyventojus bendrai aktyviai veiklai ir sportiškam laisvalaikio praleidimui. Vilniaus rajono savivaldybė siekdama, kad gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų gyvenamose vietose bei skatindama Vilniaus rajono gyventojų fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir mėgėjų sportą, kiekvienais metais organizuoja Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynes. Sporto žaidynės …