Pradžia Naujienos Švietimas Nerijus Numavičius tapo VU fondo dalininku

Nerijus Numavičius tapo VU fondo dalininku

3 minutė(s) skaitymo
0
280
Nerijus Numavičius

Prieš daugiau nei metus įkurto Vilniaus universiteto (VU) fondo dalininku ir ketvirtuoju valdybos nariu tapo verslininkas ir investuotojas Nerijus Numavičius. Kiti VU fondo valdybos nariai yra Alvydas Žabolis, Rimantas Kraujalis ir Algis Petras Piskarskas.

N. Numavičius 2001 m. baigė VU Medicinos fakultetą. Studijų metais buvo aktyvus studentų organizacijų dalyvis, vienas iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) steigėjų. Pasak N. Numavičiaus, universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas geriausiai atitinka jo paramos filosofiją, pagal kurią fondo lėšos turi būti valdomos, o ne „pravalgomos“.

„Prie VU fondo išsikeltų tikslų ugdyti Lietuvos talentus ir nuosekliai stiprinti ilgalaikį universiteto ir valstybės tarptautinį konkurencingumą prisidėti nutariau ne vien tik piniginėmis lėšomis. Manau, kad mano sukaupta patirtis versle ir ankstesnis pirmininkavimas VU Verslo mokyklos taryboje gali būti naudingi stiprinant VU paramos fondo veiklą. Nutariau būti ne tik šio fondo dalininkas, bet ir dalyvauti fondo valdybos veikloje“, – teigia N. Numavičius.

Jo  manymu, parama įgauna didesnę prasmę, kai fondo valdytojai turi dirbti taip, kad fondo investuotos lėšos generuotų kuo didesnę grąžą. Tai yra įvairiapusė nauda – universitetas ir jo studentai gauna finansinę paramą, o fondo valdytojai ir jų žinios taip pat auga kartu su fondu.

VU fondo steigimo sutartį praėjusių metų balandį pasirašė trys pirmieji investuotojai: UAB „Ekspla“, UAB „Šviesos konversija“ ir verslininkas A. Žabolis. Pernai birželį fondo rėmėju tapo Europos Parlamento narys, filantropas Antanas Guoga.

Tai pirmasis Lietuvoje įkurtas universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas, į kurį įneštos lėšos bus investuojamos, o investicinė grąža bus naudojama universiteto reikmėms: pažangiems moksliniams tyrimams, gabiausių studentų ir dėstytojų stažuotėms, garsiems vizituojantiems dėstytojams pritraukti. Į šį fondą investuoti gali visi norintys. Šiuo metu fonde sukaupta 1,3 mln. eurų.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Švietimas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz