MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Švietimas

Nuo šių metų – papildomi stojimai į profesines mokyklas

Šiemet visi besidomintys profesinės kvalifikacijos studijomis turės galimybę šiuos mokslus rinktis net du kartus per metus: vasarą arba žiemą. Tokie pokyčiai buvo priimti po šią vasarą įvykusio priėmimo likus valstybės finansuojamų vietų.

Žiemos priėmimas šiemet skelbiamas pirmą kartą ir įvyks nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 14 d.  Priėmimas į profesines mokyklas bus rengiamas įprasta tvarka – centralizuotai internetu per LAMA BPO sistemą. Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų, priimtieji žiemą mokslus pradės vasario mėnesį.

Visi norintieji mokytis profesinės kvalifikacijos studijose, stojimuose galės dalyvauti turėdami ir vidurinį išsilavinimą – tokiu atveju profesinę kvalifikaciją galima įgyti per 6 – 18 mėnesių. Anot švietimo ir mokslo ministro patarėjo Mariaus Ablačinsko, tai bus dar vienas žingsnis siekiant profesinį mokymą padaryti kuo lankstesniu.

Tokie pokyčiai ypatingai svarbūs kalbant apie tęstinį mokymą, kuris yra skirtas jau turintiems kvalifikaciją asmenims, siekiantiems pasitobulinti arba įgyti papildomų kompetencijų. M. Ablačinskas tikino, kad šis priėmimas ypatingai naudingas moksleiviams, baigusiems mokyklą, tačiau dar neapsisprendusiems dėl tolimesnių studijų pasirinkimų ir tiems, kurie nusprendė, kad jau studijuojama sritis nepateisino pirminių lūkesčių.

Svarstantieji apie šiuos stojimus žiemos metu ypatingai kviečiami rinktis darbo rinkoje patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo bei statybos ir informacinių technologijų – anot analizės, šių specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje.

Svarbu paminėti, kad 2018 m. profesinio mokymo įstaigoms buvo numatyta skirti 20,1 tūkst. valstybės finansuojamų vietų, iš kurių 3 tūkst. vasaros priėmimo metu liko neužimta. Žiemos priėmime dalyvausiančių profesinio mokymo įstaigų ir jų siūlomų mokymo programų sąrašas bus pakelbtas lapkričio 12 d. bendrojo priėmimo LAMA BPO interneto svetainėje: www.lamabpo.lt.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilniuje bus ruošiami “Sitecore” specialistai – Lietuvoje jų vos 20

Made in Vilnius

Apie ateities mokyklą kviečia diskutuoti šį savaitgalį prasidedanti paroda „Mokykla“

Donatas Andrijauskas

Vilniaus vaikų darželiai perpildyti, beveik trečdalis neturi higienos pasų

BNS

Jaunasis astronomas – Vilniaus licėjaus abiturientas – Kinijoje laimėjo bronzos medalį

Donatas Andrijauskas

Darželis „Malūnėlis“ jau laukia dar dviejų naujų grupių

Evaldas Činga

Vilniaus universitetas pristatė beaidį kambarį

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika