MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Lietuvos edukologijos universitetas
Nuotr.: LEU
Švietimas

S. Skvernelis sako, kad pardavus LEU turtą gautos lėšos atitektų švietimui

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad dar diskutuojama, kaip geriausiai panaudoti po universitetų reformos turinčius atlaisvėti Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pastatus, tačiau žada, kad juos pardavus lėšos liktų švietimui.

„Visos lėšos iki paskutinio euro, jeigu bus pastatai parduoti, bus nukreipti tiktai aukštųjų mokyklų gerovei tenkinti“, – LRT radijui antradienį sakė S. Skvernelis.

Anot jo, lėšos už parduotą turtą turėtų būti investuojamos į studentų bendrabučius.

„Tikrai norisi tuos pinigus, gautus už nekilnojamąjį turtą, investuoti į studentų bendrabučius, kad jie tikrai galėtų civilizuotai, normaliai gyventi. Dauguma bendrabučių dar yra tokios būklės, kad neatitinka kainos ir kokybės santykio, tai neskatina mūsų studentų gyventi kokybiškomis sąlygomis“, – dėstė premjeras.

Portalas 15min.lt rašė, kad valdžia jau sulaukė siūlymų ne tik pirkti po LEU prijungimo prie Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) atlaisvėjusius pastatus su žeme, bet vietoje jų statyti vadinamąjį ministerijų miestelį. S. Skvernelio teigimu, Vyriausybė dar vertina galimybes sukelti ministerijas po vienu stogu, anot jo, gali būti, kad kartu dirbs ne visos ministerijos. Jo aiškinimu, šiuo metu bent šešios ministerijos veikia visiškai neefektyviuose pastatuose.

„Tikėtina, kad tikrai galbūt ne visų ministerijų miestelis, bet tam tikra valstybės turto konsolidacija, norint efektyviai valdyti, bus padaryta“, – antradienį sakė premjeras.

Seimas sausio viduryje pritarė, kad sostinėje įsikūręs LEU bei Kaune esantis Aleksandro Stulginskio universitetas būtų jungiami prie taip pat Kaune veikiančio VDU. Nutarta, kad LEU valstybės patikėtas nekilnojamas turtas baigus reorganizaciją bus perduodamas Vyriausybei.

Autorė: Donata Majauskienė

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Diskutuojama, ar skelbti LEU centrinius rūmus paveldu

BNS

UNESCO susirūpino LEU esančios habil. dr. M. Lukšienės vardo auditorija

Donatas Andrijauskas

Savivaldybė kviečia Vyriausybę aktyviai dalyvauti Daugiafunkcio komplekso projekte

Donatas Andrijauskas

Savivaldybė prašo perduoti LEU priklausančią sporto infrastruktūrą

BNS

Lietuvos edukologijos universiteto teritorijoje – ministerijų miestelis

BNS

NT rinka laukia sprendimų dėl 50 mln. eurų vertinamo LEU turto

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika