MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Švietimas

Studijas Vilniaus universitete pradės daugiau pirmakursių negu pernai

Vilniaus universitete (VU) šiemet studijas pradės 5,3 proc. daugiau pirmakursių negu praėjusiais metais. Į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas priimta 4000 studentų, į antrosios pakopos – 1424 (2017 m. atitinkamai 3714 ir 1435).

VU išlieka vienvaldžiu lyderiu ir pagal priimtų šimtukininkų skaičių. Šiemet tokių VU priėmė 818. Tai yra daugiau nei pusė – 51,3 proc. visų į universitetus priimtų šimtukininkų. Pernai į VU buvo priimti 723 abiturientai, bent vieną iš valstybinių brandos egzaminų išlaikę aukščiausiu įvertinimu.

Populiariausių studijų programų dešimtuke buvo penkios VU siūlomos programos – medicinos (538 stojantieji), teisės (288), programų sistemų (270), psichologijos (267) ir politikos mokslų (238).

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas sveikino įstojusius ir teigė, kad augantis stojančiųjų susidomėjimas universitetu įkvepia tęsti jo konkurencingumo stiprinimą Europoje.

„Augantis gerai pasirengusių, motyvuotų stojančiųjų, jų artimųjų ir visuomenės pasitikėjimas mus džiugina ir įkvepia. Pamatinis mūsų įsipareigojimas studentams visuomet bus aukščiausio lygio mokslu grįstos studijos, kurioms nuolat teikiame išskirtinį dėmesį įgyvendindami savo siekį būti vienoje gretoje su pirmaujančiais Europos universitetais. Mūsų studentai ne kartą įrodė, kad gali būti geriausi pasaulyje, tokiems tapti linkiu ir naujiesiems bendruomenės nariams“, – sakė VU rektorius prof. A. Žukauskas.

Šiemet tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas studijų vietas daugiau stojančiųjų buvo pakviesta jau po pirmojo stojimų etapo. Po jo kvietimus gavo 7 proc. daugiau stojančiųjų nei 2017 m. Iš viso pirmajame etape VU studijuoti pirmuoju prioritetu pageidavo 5336 asmenys (2017 m. – 5290).

Vilniaus universitetas – pirmaujantis ir didžiausias Lietuvos universitetas, vienintelis šalyje patenkantis tarp 500 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų „QS World University Rankings 2018“ reitinge. Kasmet VU studijuoja apie 20 tūkst. studentų.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

VU mokslininkai pagamino 50 kartų už aguonos grūdą mažesnę Vyčio skulptūros kopiją

Donatas Andrijauskas

Trijų buvusių universitetų bendra leidyba koncentruojama Vilniuje

ELTA

Užsienio ekspertai: VU istorijos, biologijos ir biochemijos mokslo kryptys – aukščiausio tarptautinio lygio

Donatas Andrijauskas

Amerikietis išsvajotas aviacijos studijas pasirinko VGTU

Donatas Andrijauskas

Vilniaus universiteto fondas sulaukė naujo rėmėjo

Made in Vilnius

LEU patalpose veiks Vilniaus kolegija ir VDU

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika