MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
kosmosas
Švietimas

Unikalus atvejis Lietuvoje: šiandien moksleiviai kalbėsis su astronautais esančiais kosmose

Šiandien (vasario 12 d.) projekto „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso” kulminacija – tiesioginis radijo ryšys su astronautais, tuo metu esančiais Tarptautinėje kosmoso stotyje. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ir Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleiviai radijo ryšio pagalba užduos klausimus astronautams.

Tarptautinei kosmoso agentūrai ARISS Europe 2016 m. gegužės mėn. buvo pateiktos 52 paraiškos iš Europos mokyklų. Iš jų atrinkta tik 10 projektų, o vienas jų – Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos ir J. Basanavičiaus gimnazijos  moksleivių edukacinis projektas. Iš 10 vietų 3 buvo išskirtinai rezervuotos Vokietijos mokykloms, nes tuo metu TKS bus būtent Vokietijos astronautas Alexander Gerst.

Šis Lietuvos moksleivių projektas yra skirtas valstybės atkūrimo šimtmečio progai. Dvi Lietuvos mokyklos, pavadintos iškilaus lietuvių visuomenės veikėjo, mokslininko, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro, Lietuvos Tarybos pirmininko dr. Jono Basanavičiaus vardu – Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazija ir Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazija – inicijuoja išskirtinį tarptautinį projektą „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“.

Lietuvos moksleiviai galės užduoti klausimus tiesiogiai Tarptautinės kosminės stoties astronautams, labai tiksliu organizacijos ARISS Europe (Amateur Radio on the International Space Station) paskirtu laiku. Ryšio seansas su orbitoje apsistojusiais astronautais numatomas 2018 metų pradžioje, na o unikalių klausimų astronautams atranką šios dvi mokyklos pradės jau šį rudenį.

Įprastai balso ryšiai su Tarptautine kosmine stotimi ir kitais orbitoje skriejančiais palydovais užmezgami ne internetu, o radijo bangomis, tad moksleivių komandai talkina ir ryšio technika bei techniniu pasirengimu rūpinasi dvi radijo mėgėjiškos organizacijos – Vilniaus universiteto radijo klubas ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija. Šios organizacijos nėra naujokės kosmoso srityje – jos abi prisidėjo ir prie vieno iš pirmųjų lietuviškų palydovų „LituanicaSAT-1“ misijos sėkmės.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Entuziastai sieks iškelti Lietuvos vėliavą į kosmosą

BNS

ŠMM: šiemet mokslo metų pradžia nukeliama į rugsėjo 3-iąją

ELTA

Iki šių metų rugsėjo 30 d. Valdovų rūmuose mokiniai lankysis nemokamai

Evaldas Činga

Pratęsiamas nemokamas mokinių lankymasis muziejuose

Made in Vilnius

„Tautišką giesmę“ išgirdo visas pasaulis

Evaldas Činga

Sprendimas dirbančioms šeimoms – sostinės pradinukai nemokamai bus užimti iki vakaro

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika