MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus oro uostas
Oro uostas

Vilniaus oro uoste – inovatyvi bagažo valdymo sistema

Nors Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas galutinai rekonstruotas bus tik 2021 m., modernia jo įranga ir inovacijomis rūpinamasi jau šiandien. Sostinės oro uostas paskelbė viešojo pirkimo konkursą naujai išvykstančiojo bagažo registravimo ir transportavimo sistemai įsigyti. Ją įdiegus pagreitės registracijos į skrydžius procesas, nes keleiviai galės savarankiškai užregistruoti savo bagažą savitarnos kioskuose ir atiduoti jį į bagažo skyrių.

„Naujoji sistema keleiviams reikš ne tik didesnį jų bagažo saugumą, bet ir sutaupytą laiką registruojantis į skrydžius. Visų pirma, išvykimo salėje atsiras 10 savitarnos kioskų, kuriuose keleivis galės užsiregistruoti į skrydį pats ir užregistruoti savo bagažą – t. y. atsispausdinti ant lagamino klijuojamą etiketę ir padėjus bagažą ant surinkimo takelio ramiai eiti patikros link.

Be to, sistema bus visiškai automatizuota, todėl visus keliautojų lagaminus kruopščiai tikrins specialūs rentgeno spindulių įrenginiai. Įranga sparčiai išrūšiuos bagažą pagal skrydžių kryptis, taip keleiviams sumažės rizika prarasti savo lagaminą dėl žmogiškųjų klaidų“, – laukiančius pokyčius pristatė Vilniaus oro uosto vadovas Justinas Stepšys, pabrėžęs, kad visas registruotas bagažas taip pat bus tikrinamas naujausius saugumo reikalavimus atitinkančia ir visiškai automatizuota sprogmenų aptikimo įranga.

Pasak sostinės oro vartų vadovo, naujoji sistema taip pat leis daugiau nei dvigubai padidinti bagažo pralaidumą – nuo dabartinių 700 bagažo vienetų per valandą šis rodiklis ūgtels iki 1 500. Anot J. Stepšio, didieji pasaulio oro uostai panašias bagažo registravimo ir transportavimo sistemas jau yra įdiegę, tačiau mažesniems, regioniniams oro uostams tai – moderni naujovė, leisianti gerokai efektyviau išnaudoti turimą infrastruktūrą.

J. Stepšys taip pat priminė, kad atlikus Vilniaus oro uosto terminalo rekonstrukciją keleivių ir lankytojų laukia ir daugiau naujovių. Naujoje salėje be didelės ir patogios aviacijos saugumo patikros zonos su automatizuota įlaipinimo kortelių patikros sistema bus suformuota moderni laukimo erdvė, o pas save užsukti prieš skrydį kvies kelioninių prekių parduotuvė, vaistinė, kavinė, informacijos centras ir valiutos keitykla, bus teikiamos bagažo saugojimo paslaugos.

Viešojo pirkimo konkursas skelbiamas naujai sistemai įdiegti ir jai prižiūrėti penkerių metų garantiniu laikotarpiu. Sistemos, kuri atitiks naujausias Tarptautinės oro transporto asociacijos (angl. International Air Transport Association – IATA) rekomendacijas, rangovą tikimasi išsirinkti iki 2018 m. pabaigos, o naujovė turėtų būti visiškai įdiegta 2021 m., baigus išvykimo terminalo rekonstrukcijos darbus.  

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jonas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Jonas
Skaitytojas
Jonas

Ziauriai VNO reikejo tokio daikto 😀

Panašūs pranešimai

Oro uostuose ketinama įdiegti bendrą informacinę valdymo sistemą ir atnaujinti skrydžių informacijos ekranus

BNS

Popiežius Pranciškus po Baltijos šalis keliaus su „airBaltic“ lėktuvais

Donatas Andrijauskas

Popiežiaus vizitas: Vilniaus oro uostas ragina atidžiai planuoti keliones, o maldininkų nevykti pasitikti popiežiaus

Evaldas Činga

Ūkio ministras V. Sinkevičius: „Tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir Kinijos yra realūs“

Evaldas Činga

Lietuvos oro uostai vasarą palydi rekordiškai: keleivių skaičius augo beveik 50 proc.

Donatas Andrijauskas

„Wizz Air“ pradeda 2019 metų vasaros sezono bilietų pardavimą

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function listFiles() on null in /home/henius/domains/madeinvilnius.lt/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/CdnEngine_GoogleDrive.php:595 Stack trace: #0 /home/henius/domains/madeinvilnius.lt/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/CdnEngine_GoogleDrive.php(615): W3TC\CdnEngine_GoogleDrive->path_get_id('wp-content/uplo...') #1 /home/henius/domains/madeinvilnius.lt/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/Cdn_Core.php(713): W3TC\CdnEngine_GoogleDrive->format_url('wp-content/uplo...') #2 /home/henius/domains/madeinvilnius.lt/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/Cdn_Plugin.php(1157): W3TC\Cdn_Core->url_to_cdn_url('https://www.mad...', 'wp-content/uplo...') #3 /home/henius/domains/madeinvilnius.lt/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/Cdn_Plugin.php(842): W3TC\_Cdn_Plugin_ContentFilter->_link_replace_callback_ask_cdn('"https://www.ma...', '"', 'https://www.mad...', 'wp-content/uplo...') #4 [internal function]: W3TC\_Cdn_Plugin_ContentFilter->_li in /home/henius/domains/madeinvilnius.lt/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/CdnEngine_GoogleDrive.php on line 595