Pradžia Naujienos Transportas R. Šimašius: pastačius naują autobusų stotį Pilaitėje, liktų ir senoji

R. Šimašius: pastačius naują autobusų stotį Pilaitėje, liktų ir senoji

5 minutė(s) skaitymo
1

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad savivaldybės planai įrengti naują stotį Pilaitėje nereikš senosios stoties uždarymo. Ji, anot mero, ir toliau aptarnautų dalį maršrutų.

„Šiandien privačiose rankose esanti, nuo „Lukoilo“ priklausanti autobusų stotis, mano akimis, tvarkoma nepatenkinamai, ji turėtų būti visiškai kitokio lygio. Deja, privatus savininkas nesugeba priimti reikalingų sprendimų. Kita priežastis – tokio dydžio miestui, kaip Vilnius, logiška turėti antrą stotį. Noriu pabrėžti – antrą stotį, tai nėra prievartinis uždarymas, nes stotis – privati. Bet antros stoties poreikis yra“, – BNS sakė sostinės vadovas.

Miesto centre esančią autobusų stotį valdo verslininkas Andriejus Paleičikas, buvusio degalinių tinklo „Lukoil Baltija“ vadovo Ivano Paleičiko sūnus. Su juo BNS pirmadienį nepavyko susisiekti.

Pasak R. Šimašiaus, dabartinės stoties privalumas yra tai, kad ji yra greta geležinkelio stoties, į ją patogu atvykti iš pietinės ir pietrytinės Lietuvos dalies, tačiau didieji keleivių srautai, mero teigimu, yra ne iš Minsko ir pietinės Lietuvos dalies, bet iš vakarų ir šiaurės krypčių. Daugiausia tarpmiestiniais autobusais vykstančių vilniečių, jo duomenimis, taip pat gyvena šiaurinėje miesto dalyje.

Pasak jo, ieškant vietos naujajai stočiai atsižvelgta į du kriterijus: kad ji būtų netoli aplinkkelio ir autobusai galėtų atvažiuoti iki stoties neįstrigdami grūstyse, taip pat svarbu, kad netoli būtų sostinės viešojo transporto mazgas. Tokios vietos, anot mero, yra palei Ukmergės ir Narbuto gatves.

„Vieta tinkama rasta, kur stotis nebūtų spraudžiama tarp gyvenamųjų namų, kur būtų pakankamai erdvės, ji būtų atokiau – tai Pilaitės kryptimi, šalia V. Pociūno gatvės ir Pilaitės prospekto susikirtimo. Belieka išspręsti tik paties transporto mazgo klausimą, kad nesusidarytų kamščiai, netrikdytų darnaus eismo judėjimo“, – tikino jis.

R. Šimašius sakė, kad gretimame sklype prekybos centrą planuoja statyti „Ogmios“ grupė. Jos būtų prašoma investuoti į atskirus privažiavimus, kurie nebūtų sujungti su smarkiai apkrauta Laisvės–Pilaitės prospektų ir Narbuto gatvės sankryža.

„Manau, kad pamatę konkurencinį spaudimą privatūs savininkai irgi truputėlį susigriebs ir pradės tvarkytis normaliau. Matome tam tikrą apsileidimą. Manau, kad stotis yra irgi tam tikra verslo rūšis, ir natūralu, kad keleiviai nori ateiti į kultūringą stotį, kur yra kultūringas aptarnavimas, maloni aplinka. Manau, kad naujoji stotis bus ne tik sinergijos, bet ir konkuravimo aspektas“, – aiškino miesto vadovas.

Jis pažymi, kad dabartinės stoties savininkams susigriebus ir ėmusis rekonstrukcijos, naujoji stotis vis dėlto būtų statoma, jos realizavimo tempas „būtų šiek tiek nuosaikesnis“.

Anot R. Šimašiaus, šiuo metu dar atliekama transporto srautų studija, tad dar nėra nuspręsta, kada naujasis pastatas būtų pradėtas statyti.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Transportas

Karščiausios naujienos

Barclays

„Barclays“ svarsto Lietuvoje atsisakyti trečdalio darbuotojų

Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centras Vilniuje svarsto atsisakyti trečdalio darbuotojų. Šeštadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad gali būti panaikinta apie 350 darbuotojų funkcijos arba jos gali būti perkeltos į kitą šalį. Dabar „Barclays“ Vilniuje dirba daugiau nei 1,1 tūkst. darbuotojų. Pasak „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomojo direktoriaus Mariano Andrade Gonzalezo (Mariano Andradės Gonsaleso), šis sprendimas susijęs su ilgalaike globalia …

Vilniaus meras populiarina ploggingą – šiukšlių rinkimą bėgant

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai – Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką. „Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada …

Lietuva susidomėjo pasauliniai žiniasklaidos gigantai

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų. Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame “NTV” kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net …

Neris

Organzuojamas žygis Vilniaus rajono apylinkėse

Gal norėtum labiau pažinti apylinkes, esančias netoli Vilniaus, ir pažygiuoti sau smagiai draugų būry? Jei taip, kviečiam tave pasigrožėti Neries upės šlaitais ir aplinkiniais miškais, pasiklausyti parskridusių paukščių giesmių ir užlipus į piliakalnį, pažvelgti į vis žaliuojančią gamtą. Be visa to, aplankysime dar ir keturis ežerus. Prie vieno iš jų pietausime. Bus ir laužo, ir dainų 🙂 Tik tavęs reikia, …