Pradžia Naujienos Transportas R. Šimašius: pastačius naują autobusų stotį Pilaitėje, liktų ir senoji

R. Šimašius: pastačius naują autobusų stotį Pilaitėje, liktų ir senoji

5 minutė(s) skaitymo
1

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad savivaldybės planai įrengti naują stotį Pilaitėje nereikš senosios stoties uždarymo. Ji, anot mero, ir toliau aptarnautų dalį maršrutų.

„Šiandien privačiose rankose esanti, nuo „Lukoilo“ priklausanti autobusų stotis, mano akimis, tvarkoma nepatenkinamai, ji turėtų būti visiškai kitokio lygio. Deja, privatus savininkas nesugeba priimti reikalingų sprendimų. Kita priežastis – tokio dydžio miestui, kaip Vilnius, logiška turėti antrą stotį. Noriu pabrėžti – antrą stotį, tai nėra prievartinis uždarymas, nes stotis – privati. Bet antros stoties poreikis yra“, – BNS sakė sostinės vadovas.

Miesto centre esančią autobusų stotį valdo verslininkas Andriejus Paleičikas, buvusio degalinių tinklo „Lukoil Baltija“ vadovo Ivano Paleičiko sūnus. Su juo BNS pirmadienį nepavyko susisiekti.

Pasak R. Šimašiaus, dabartinės stoties privalumas yra tai, kad ji yra greta geležinkelio stoties, į ją patogu atvykti iš pietinės ir pietrytinės Lietuvos dalies, tačiau didieji keleivių srautai, mero teigimu, yra ne iš Minsko ir pietinės Lietuvos dalies, bet iš vakarų ir šiaurės krypčių. Daugiausia tarpmiestiniais autobusais vykstančių vilniečių, jo duomenimis, taip pat gyvena šiaurinėje miesto dalyje.

Pasak jo, ieškant vietos naujajai stočiai atsižvelgta į du kriterijus: kad ji būtų netoli aplinkkelio ir autobusai galėtų atvažiuoti iki stoties neįstrigdami grūstyse, taip pat svarbu, kad netoli būtų sostinės viešojo transporto mazgas. Tokios vietos, anot mero, yra palei Ukmergės ir Narbuto gatves.

„Vieta tinkama rasta, kur stotis nebūtų spraudžiama tarp gyvenamųjų namų, kur būtų pakankamai erdvės, ji būtų atokiau – tai Pilaitės kryptimi, šalia V. Pociūno gatvės ir Pilaitės prospekto susikirtimo. Belieka išspręsti tik paties transporto mazgo klausimą, kad nesusidarytų kamščiai, netrikdytų darnaus eismo judėjimo“, – tikino jis.

R. Šimašius sakė, kad gretimame sklype prekybos centrą planuoja statyti „Ogmios“ grupė. Jos būtų prašoma investuoti į atskirus privažiavimus, kurie nebūtų sujungti su smarkiai apkrauta Laisvės–Pilaitės prospektų ir Narbuto gatvės sankryža.

„Manau, kad pamatę konkurencinį spaudimą privatūs savininkai irgi truputėlį susigriebs ir pradės tvarkytis normaliau. Matome tam tikrą apsileidimą. Manau, kad stotis yra irgi tam tikra verslo rūšis, ir natūralu, kad keleiviai nori ateiti į kultūringą stotį, kur yra kultūringas aptarnavimas, maloni aplinka. Manau, kad naujoji stotis bus ne tik sinergijos, bet ir konkuravimo aspektas“, – aiškino miesto vadovas.

Jis pažymi, kad dabartinės stoties savininkams susigriebus ir ėmusis rekonstrukcijos, naujoji stotis vis dėlto būtų statoma, jos realizavimo tempas „būtų šiek tiek nuosaikesnis“.

Anot R. Šimašiaus, šiuo metu dar atliekama transporto srautų studija, tad dar nėra nuspręsta, kada naujasis pastatas būtų pradėtas statyti.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Transportas

Karščiausios naujienos

fechtavimas

Sostinėje atidaromas naujas klubas „Fechtavimo akademija“

Nuo rugsėjo 4 dienos Vilniuje, Geležinio vilko g. 23, duris atvers naujas fechtavimo klubas „Fechtavimo akademija“. Norinčius susipažinti su fechtavimo sportu, klubo įkūrėjai kviečia išbandyti špagą nemokamose fechtavimo treniruotėse „Vasara su špaga“ ketvirtadienį Vingio parke prie estrados. „Fechtavimo akademija“ žada kitokią veiklą, nei iki šiol Lietuvoje veikiantys klubai. Naujojo klubo treneriai rengia treniruočių programas vaikams ir suaugusiems paremtas akademiniais principais. …

abiturientai

Sostinės abiturientai vėl lyderiauja Lietuvoje – 629 šimtukininkai

Greičiausiai augantis miestas regione ir antras jauniausias miestas tarp šiaurės šalių Europoje – Vilnius – gali didžiuotis vėl išleidžiantis daugiausiai šimtukininkų abiturientų Lietuvoje – vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti net 629 mokiniams, o 125 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų! „Šimtas yra Jūsų pergalės skaičius. Jūsų tikėjimo savimi, o kartu ir pasitikėjimo savo ateitimi išsipildymas. …

prekybos centras PUPA

Vilniečius kviečia atsinaujinęs prekybos centras PUPA, Pilaitėje

2008 m. Pilaitės rajone duris atvėręs 6300 kv. m. prekybos centras PUPA šiemet mini savo veiklos jubiliejų. Per dešimtmetį jau spėjęs tapti Pilaitės ir aplinkinių rajonų gyventojų traukos centru, šiemet prekybos centras atsinaujina. Čia duris atvėrė 3 nauji nuomininkai: picerija „Express Pizza“, azijietiško maisto restoranas „Asia Express“ ir parduotuvė augintiniams „Pet24“. Pokyčius diktuoja rajono plėtra ir lankytojų poreikiai Pilaitė jau …

Pirmąjį pusmetį Lietuvos oro uostuose augo ir keleivių, ir skrydžių skaičius

Pirmąjį šių metų pusmetį keliones per Lietuvos oro uostus rinkosi beveik 3 mln. keleivių – tai yra 15 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Sparčiai augo ir skrydžių bei perskraidintų krovinių rodikliai, tad tikimasi, kad metų pabaigoje bus galima pranešti net kelis šalies oro uostų rekordus. Lietuvos oro uostų vykdomosios direktorės Lauros Joffė teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį …

TransferGo

„TransferGo“ startuolis gavo Lietuvos banko elektroninių pinigų licenciją

Lietuvių įkurtai tarptautinių finansinių perlaidų kompanijai „TranferGo“ Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų licenciją. Naujoji licencija įmonei suteiks naujas plėtros galimybes ir leis dar labiau supaprastinti bei pagreitinti tarptautinius pinigų pervedimus – pasiūlyti elektroninių pinigų saugojimo, pervedimo realiu laiku ir kitas finansines paslaugas visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. „Mūsų komanda yra įsitikinusi, kad šiandien žmonės turi turėti visas galimybes paprastai ir …