Pradžia Naujienos Transportas Viešasis transportas Miestas perka 150 modernių „Solaris“ autobusų

Miestas perka 150 modernių „Solaris“ autobusų

6 minutė(s) skaitymo
0

Sostinės savivaldybės valdomas „Vilniaus viešasis transportas“ atnaujina beveik pusę savo autobusų parko ir įsigyja 150 modernių žemagrindžių „Solaris“ autobusų. Šiandien „Vilniaus viešojo transporto“ ir „Solaris Bus&Coach S.A.“ vadovai Vilniuje pasirašė tai numatančią sutartį. Sandorio vertė – 40,5 mln. eurų.
Pirmuosius naujus „Solaris“ autobusus Vilniaus gatvėse išvysime 2018 metų gegužės pradžioje, o visi 150 autobusų į sostinės gatves išriedės tų pačių metų rugpjūčio mėnesį.

„Tai yra didžiausia po Nepriklausomybės atgavimo sutartis dėl miesto viešojo transporto parko atnaujinimo. Naujieji „Solaris“ autobusai atitinka aukščiausius kokybės standartus ir, neabejojame, patenkins vilniečių ir miesto svečių lūkesčius. Komfortas ir kokybė paskatins daugiau gyventojų naudotis viešuoju transportu, o mes pajusime sumažėjusias eksploatacijos sąnaudas“, – teigia VVT generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Rimantas Markauskas.

VVT perka 100 dviašių ir 50 triašių – žemagrindžių autobusų, už kuriuos atsiskaitys per 8 metus. Sandorį finansuoja bankas „Luminor“.

„Sutartis su didžiausia Lietuvoje viešojo transporto įmone žymi naują mūsų bendradarbiavimo etapą. Pirmieji „Solaris“ autobusai Vilnių pasiekė dar 2004 metais, po dešimties metų – ir ekologiški dujomis varomi autobusai. O jau netrukus vilniečiams pristatysime net 150 pačių moderniausių naujausios kartos „Urbino“ autobusų“, – sako „Bus & Coach S.A.“ už pardavimus atsakingas viceprezidentas Zbignev Palenica.


„Solaris“ atstovai pripažįsta, kad Vilniaus miesto užsakymas gamyklai yra išskirtinis.

„Šiandien pasirašyta sutartis dėl 150 autobusų yra viena didžiausių įmonės istorijoje: toks skaičius autobusų vienam klientui ir tik per vienerius metus. Tai unikalus įvykis mums ir didelė garbė, kad kartu su finansiniu partneriu banku Luminor galime dalyvauti Vilniaus viešojo transporto atsinaujinime. Parodytas didelis „Vilniaus viešojo transporto“ pasitikėjimas mus motyvuoja augti“, – tvirtina „Solaris Bus & Coach Latvia“ valdybos narys Krzysztof Kowalski.

Naujuose „Solaris“ autobusuose bus įrengti kondicionieriai ir keleiviams skirtame salone, ir vairuotojo darbo vietoje. Keleivių saugumui užtikrinti vaizdo kameros įrašinės tiek autobusų viduje, tiek išorėje. Taip pat vairuotojų darbo vietoje bus įrengti alkoblokai, kurie užtikrins vairuotojų kontrolę ir nulinę toleranciją.


„Naujieji „Solaris“ autobusai išsiskirs ir tuo, kad juose bus įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės. Atsižvelgta ir į dažną bei intensyvų išmaniųjų įrenginių naudojimą – keleiviai turės galimybę kelionės metu įkrauti tokius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis“, – teigia R. Markauskas.

„Solaris“ autobusai turės naujausios technologijos EURO 6 emisijos standarto variklius, kurie atitinka griežtus aplinkosaugos reikalavimus, todėl kur kas mažiau terš aplinką, palyginti su dabar eksploatuojamais.

VVT kasdien eksploatuoja 345 autobusus. Per dieną VVT autobusais perveža daugiau kaip 200 tūkst. keleivių. Per metus VVT autobusai nuvažiuoja apie 27 mln. kilometrų.

Didžiausias Vilniaus istorijoje viešojo transporto atnaujinimas prasidėjo dar šį  rugsėjį, kai  į gatves išridėjo pirmieji iš 100 naujojo vežėjo UAB „Transrevis“ autobusų. Iš esmės atnaujinus sostinės viešojo transporto parką – įskaičiuojant tiek naujo vežėjo autobusus, tiek ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ įsigytus autobusus, Vilniaus gatvėse kasdien važiuos jau 250 naujų viešojo transporto priemonių (53 proc.) – tokiu viešojo transporto atnaujinimu tikriausiai negali pasigirti jokia kita Europos sostinė.

„Solaris Bus&Coach S.A.“ autobusų ir troleibusų gamykla įsikūrusi Lenkijoje, netoli Poznanės. Nuo įmonės įkūrimo 1996 metais, „Solaris Bus&Coach S.A.“ 32-iems šalims pagamino apie 15 tūkst. transporto priemonių. Solaris autobusai daugiausiai eksploatuojami Europoje, taip pat – Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Viešasis transportas

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …