Pradžia Naujienos Transportas Viešasis transportas Miestas perka 150 modernių „Solaris“ autobusų

Miestas perka 150 modernių „Solaris“ autobusų

6 minutė(s) skaitymo
0

Sostinės savivaldybės valdomas „Vilniaus viešasis transportas“ atnaujina beveik pusę savo autobusų parko ir įsigyja 150 modernių žemagrindžių „Solaris“ autobusų. Šiandien „Vilniaus viešojo transporto“ ir „Solaris Bus&Coach S.A.“ vadovai Vilniuje pasirašė tai numatančią sutartį. Sandorio vertė – 40,5 mln. eurų.
Pirmuosius naujus „Solaris“ autobusus Vilniaus gatvėse išvysime 2018 metų gegužės pradžioje, o visi 150 autobusų į sostinės gatves išriedės tų pačių metų rugpjūčio mėnesį.

„Tai yra didžiausia po Nepriklausomybės atgavimo sutartis dėl miesto viešojo transporto parko atnaujinimo. Naujieji „Solaris“ autobusai atitinka aukščiausius kokybės standartus ir, neabejojame, patenkins vilniečių ir miesto svečių lūkesčius. Komfortas ir kokybė paskatins daugiau gyventojų naudotis viešuoju transportu, o mes pajusime sumažėjusias eksploatacijos sąnaudas“, – teigia VVT generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Rimantas Markauskas.

VVT perka 100 dviašių ir 50 triašių – žemagrindžių autobusų, už kuriuos atsiskaitys per 8 metus. Sandorį finansuoja bankas „Luminor“.

„Sutartis su didžiausia Lietuvoje viešojo transporto įmone žymi naują mūsų bendradarbiavimo etapą. Pirmieji „Solaris“ autobusai Vilnių pasiekė dar 2004 metais, po dešimties metų – ir ekologiški dujomis varomi autobusai. O jau netrukus vilniečiams pristatysime net 150 pačių moderniausių naujausios kartos „Urbino“ autobusų“, – sako „Bus & Coach S.A.“ už pardavimus atsakingas viceprezidentas Zbignev Palenica.


„Solaris“ atstovai pripažįsta, kad Vilniaus miesto užsakymas gamyklai yra išskirtinis.

„Šiandien pasirašyta sutartis dėl 150 autobusų yra viena didžiausių įmonės istorijoje: toks skaičius autobusų vienam klientui ir tik per vienerius metus. Tai unikalus įvykis mums ir didelė garbė, kad kartu su finansiniu partneriu banku Luminor galime dalyvauti Vilniaus viešojo transporto atsinaujinime. Parodytas didelis „Vilniaus viešojo transporto“ pasitikėjimas mus motyvuoja augti“, – tvirtina „Solaris Bus & Coach Latvia“ valdybos narys Krzysztof Kowalski.

Naujuose „Solaris“ autobusuose bus įrengti kondicionieriai ir keleiviams skirtame salone, ir vairuotojo darbo vietoje. Keleivių saugumui užtikrinti vaizdo kameros įrašinės tiek autobusų viduje, tiek išorėje. Taip pat vairuotojų darbo vietoje bus įrengti alkoblokai, kurie užtikrins vairuotojų kontrolę ir nulinę toleranciją.


„Naujieji „Solaris“ autobusai išsiskirs ir tuo, kad juose bus įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės. Atsižvelgta ir į dažną bei intensyvų išmaniųjų įrenginių naudojimą – keleiviai turės galimybę kelionės metu įkrauti tokius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis“, – teigia R. Markauskas.

„Solaris“ autobusai turės naujausios technologijos EURO 6 emisijos standarto variklius, kurie atitinka griežtus aplinkosaugos reikalavimus, todėl kur kas mažiau terš aplinką, palyginti su dabar eksploatuojamais.

VVT kasdien eksploatuoja 345 autobusus. Per dieną VVT autobusais perveža daugiau kaip 200 tūkst. keleivių. Per metus VVT autobusai nuvažiuoja apie 27 mln. kilometrų.

Didžiausias Vilniaus istorijoje viešojo transporto atnaujinimas prasidėjo dar šį  rugsėjį, kai  į gatves išridėjo pirmieji iš 100 naujojo vežėjo UAB „Transrevis“ autobusų. Iš esmės atnaujinus sostinės viešojo transporto parką – įskaičiuojant tiek naujo vežėjo autobusus, tiek ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ įsigytus autobusus, Vilniaus gatvėse kasdien važiuos jau 250 naujų viešojo transporto priemonių (53 proc.) – tokiu viešojo transporto atnaujinimu tikriausiai negali pasigirti jokia kita Europos sostinė.

„Solaris Bus&Coach S.A.“ autobusų ir troleibusų gamykla įsikūrusi Lenkijoje, netoli Poznanės. Nuo įmonės įkūrimo 1996 metais, „Solaris Bus&Coach S.A.“ 32-iems šalims pagamino apie 15 tūkst. transporto priemonių. Solaris autobusai daugiausiai eksploatuojami Europoje, taip pat – Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Viešasis transportas

Karščiausios naujienos

Savivaldybė nori 4 kartus sumažinti „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „Statyk ir važiuok“ („Park & Ride“) aikštelėmis Vilniuje kainą. Svarstoma nuo gegužės 1 d. keturis kartus mažinti šiuo metu galiojantį 2 eurų už dienos bilietą mokestį iki 50 euro centų. Į mokestį įeitų parkavimas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Įrengę pirmąsias „Statyk ir važiuok“ aikšteles iš karto skelbėme, jog tai …

Vilniečiai už atliekų tvarkymą mokės trečdaliu mažiau

Nuo gegužės mėnesio atliekų tvarkymas gyventojams vidutiniškai kainuos trečdaliu mažiau, o kai kurioms gyventojų grupėms ši paslauga atpigs kone perpus. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vilniaus miesto savivaldybės taryba. „Rinkliavos tarifai mažinami įvertinus faktinius praėjusių metų komunalinių atliekų kiekius, po savivaldybės organizuoto viešo atliekų vežėjų konkurso būdu nustačius naują mažesnę atliekų surinkimo ir vežimo  kainą, įvertinus pasikeitusius NT registro duomenis“, – …

R. Šimašius: Nacionalinio stadiono projektą gali sugadinti tik Vyriausybė

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė. „Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti …

Potvynis Vilniuje

Pristatytas Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektas

Pilaitės bendruomenei UAB „Grinda“ pristatė Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą. Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimas yra viena iš ES finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ dalių. Valykla yra prie Sudervės upelio, kuris įteka į Nerį ties Gariūnais. Ji aptarnauja didelį kritulių surinkimo baseiną, apimantį Karoliniškių, Pilaitės, Justiniškių ir Viršuliškių mikrorajonus bei dalį Vilniaus pietinio aplinkkelio. Valykla pastatyta …