Pradžia Naujienos Transportas Viešasis transportas Po beveik pusantrų metų valdžia grįžta prie metro Vilniuje idėjos

Po beveik pusantrų metų valdžia grįžta prie metro Vilniuje idėjos

2 minutė(s) skaitymo
6
Metro

Po beveik pusantrų metų valdžia grįžta prie metro įstatymo projekto.

Susisiekimo ministerija Vyriausybei iš esmės siūlo pritarti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektui, tačiau norima jį tikslinti.

Ministerija siūlo įstatyme aiškiai apibrėžti, kokia transporto rūšimi laikytinas metropoliteno transportas arba pakeisti Transporto veiklos pagrindų įstatymą, jame apibrėžiant bėginio transporto (metropoliteno) sąvoką.

Be to, anot ministerijos, kadangi Koncesijų įstatymas nenumato maksimalaus sutarties laikotarpio, iš Metro įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kad metro koncesijos sutartis gali būti sudaryta ne ilgiau kaip 25 metams.

Seimas 2016 metų pabaigoje nusprendė nebalsuoti dėl metro įstatymo projekto. Tuomet parlamentaras Bronius Matelis teigė, kad įstatymas yra sulaukęs prieštaringų vertinimų visuomenėje, buvo vetuotas prezidentės, todėl, pasak jo, įstatymo projektui būtų reikalinga naujos Vyriausybės išvada.

Metro projekto autoriai sako, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro, būtų atvertas kelias šimtų milijonų eurų vertės užsienio investicijoms.

Metro sąjūdžio valdybos pirmininkas Juozas Zykus yra sakęs, kad 7 kilometrų ilgio metro statyba kainuotų apie 300 mln. eurų. Pasak jo, metro galėtų būti pastatytas per 30 metų.

Ar Vilniaus miestui reikia metro?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

6
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RimaasAudriusHa hahqTomasMaster Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Rimaas
Skaitytojas
Rimaas

O balsuojantys yra visa Lietuva, ar pastovūs Vilniečiai? Nes pasižiūrėjus į balsavimo eilutes matosi kažkas baisaus. Faktas yra tai, kad metro numatoma statyti 30 metų. Ar įsivaizduojate 30 metų perkasinėtą Vilnių su dar didesniais kamščiais. Ir ar po 30 metų nebus ta pati problema?

Audrius
Skaitytojas
Audrius

Gedimino kalnas jau sutvarkytas?

Master
Skaitytojas
Master

O gal vietoj metro paleiskit keltus Nerimi? Tikrai neužtruks 30 metų ir nekainuis 300 mil.

Tomas
Skaitytojas
Tomas

Ir ką tai pakeis? Ar laiko atžvilgiu nebus kad greičiau nueičiau?

Metro darbuotojas
Skaitytojas
Metro darbuotojas

Tai pagaliau pradekit statyti….

Ha hahq
Skaitytojas
Ha hahq

Tu jau busi pensijoj, gi 30 metų jei viskas gerai… 😀 Tegu toliau piešia linijas ir naujus autobusus perka ir brangina parkavimaa

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Viešasis transportas

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …