Lietuvos sostinėje dviratininkų daugėja. Vadinasi, vis dažniau Vilniuje atsiranda žmonių, kurie dairosi klausdami: kur galėčiau greitai pasikeisti ar pripūsti padangą, sutvirtinti vairą ar pasitvarkyti stabdžius. Prekybos centras VCUP į šį dviratininkų klausimą rado atsakymą – įrengė dviračių remonto stotelę, kitaip – dviračių savitarnos remonto vietą, kuri yra naujiena sostinės gyventojams.

Sprendimą padiktavo augantis dviratininkų skaičius

„Jau kelinti metai stebime augantį dviratininkų skaičių. Vis daugiau jų atvažiuoja ir į mūsų prekybos centrą. Tai matydami rūpinamės, kad miestiečiai saugiai galėtų palikti savo dvirates transporto priemones ir šiais metais padidinome dviračiams laikyti skirtų stovų skaičių. Jau kuris laikas vis girdėdavome klausimų, kur būtų galima netoliese atlikti smulkų dviračio remontą. Tai mums ir padiktavo sprendimą įrengti dviračių remonto stotelę“, – sako prekybos centro VCUP direktorė Ona Nevinskienė.

Dviračių remonto stotelė įrengta automobilių stovėjimo aikštelėje greta centrinio įėjimo pirmame aukšte nuo Upės.g. Pasak O. Nevinskienės, naujoje paslaugų stotelėje esantys įrankiai pagelbės dviratininkams skubiais atvejais, kuomet reikės pripūsti padangą, pakeisti stabdžius, grandinę ir kt. Remonto stotelės komplekte – kelių tipų atsuktuvai, veržliarakčiai, padangų svirtis, pompa su adapteriu visiems vožtuvų tipams, montavimo rinkinys.

dviračių savitarnos remonto vieta
Nuotr.: VCUP

„Stengiamės, kad bet kuris mūsų prekybos centro lankytojas gautų kuo daugiau jam reikalingų paslaugų. Dviratininkai – ypač gerbiami mūsų klientai, nes juk jų dėka turime švaresnę aplinką, sveikesnį miestą. Dėl to mūsų siūloma paslauga šiai miesto gyventojų grupei nėra atsitiktinis veiksmas“, – aiškina O. Nevinskienė.

Dovana dviratininkams

„Dviračių remonto stotelė šalia VCUP yra dovana dviratininkams. Vietą, kurioje įsikūrusi ši parduotuvė, kerta nemažos dalies dviratininkų kelionių maršrutai – palei Neries upę einantis dviračių ir pėsčiųjų takas yra viena pagrindinių trasų. Išvažiavus į miestą gali nutikti visokių bėdų – išsireguliuoti stabdžiai, prakiurti padanga. Panašios iniciatyvos tikrai sveikintinos, ir norėtųsi, kad jų šalia prekybos centrų atsirastų daugiau“, – sako VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Jį džiugina, kad Vilniuje dviratininkų kasmet daugėja, prie to nemažai prisideda ir verslas, kuris skatina savo darbuotojus vietoje automobilio rinktis dviratę transporto priemonę. Darbuotojų patogumui, kompanijos įrenginėja dviračių parkavimo vietas ir dušines, kuriose dviračiais atvykę darbuotojai prieš darbą galėtų nusiprausti.

Pasak M. Paulausko, Vilniuje daugėja dviračių takų, o ten, kur jų nėra, automobilių vairuotojai jau įprato juos matyti. „Vairuotojų kultūra palaipsniui keičiasi – dviratininkai jiems nebėra nemaloni staigmena ar netikėtai pasirodęs blogis. Akivaizdu, kad žmonės sostinėje iš naujo atranda dviračius“, – teigia M. Paulauskas.

Pataria, kaip prižiūrėti dviratį

Dviračių remonto stotelę vilniečiams pasiūlęs prekybos centras VCUP atkreipia dėmesį, kad tinkama dviračio priežiūra gali padėti sutapyti jūsų biudžetą, nes prižiūrėtas dviratis mažiau genda, o jo gedimai nepareikalaus tiek daug išlaidų.

7 patarimai, kaip prižiūrėti dažnai naudojamą dviratį:

  • Įvertinkite oro slėgį padangose – važiuojant skirtingomis kelio dangomis padangos oro slėgis turi būti pritaikytas konkrečiam paviršiui. Padangos slėgio ribos dažniausiai nurodomos ant padangos šono.
  • Patikrinkite vairo ir sėdynės aukščius. Jie turi būti jums tinkamame aukštyje bei gerai pritvirtinti visuose sujungimuose. Vairą ir sėdynę rekomenduojama tikrinti prieš kiekvieną važiavimą.
  • Nepamirškite stabdžių. Jų patikimumą galėsite paprastu būdu: stumdami dviratį pirmyn nuspauskite stabdžių rankenėlę iki dviejų centimetrų nuo vairo atstumu ir stebėkite, kaip efektyviai kiekvienas stabdis užblokuoja ratą. Antras žingsnis – visiškai nuspausti stabdžių svirtį. Stabdžių trinkelė visu paviršiumi turi atsiremti į ratlankio kraštą. Jeigu ne, teks sureguliuoti stabdžius.
  • Įvertinkite pavaras. Tai nesunku padaryti tiesiog kilstelėjus užpakalinį dviračio ratą ir pasukus ranka pedalus. Darykite tai perjungdami greitį – tokiu būdu patikrinsite visas kombinacijas.
  • Kartą per savaitę išvalykite dviratį, specialiu tepalu sutepkite detales. Tepti reikia dviračio grandinę, stabdžių ir pavarų perjungimo troselius. Tepalo perteklių nuvalykite minkšta servetėle.
  • Įvertinkite ratus. Pakėlę virš žemės kiekvieną ratą ir lėtai pasukę jį patikrinkite, ar nevibruoja, ar nė vienas rato stipinas nėra sulūžęs. Jei ratas vibruoja į šalis, vadinasi, jį reikia remontuoti.
  • Įvertinkite bendrą dviračio būklę. Kartą per savaitę atkreipkite dėmesį, ar visos judančios dalys juda kaip įprasta, ar suremontuotos sugedusios dalys, ar viskas priveržta. Ką reikia, pakeiskite ar pasirūpinkite suremontuoti. Atkreipkite dėmesį, ar švarūs žibintai ir atšvaitai, ar veikia signalinės lemputės.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist