Pradžia Naujienos Turizmas Vilnius pirmauja tarp ES sostinių: lankytojams siūlo bene geriausias kainas

Vilnius pirmauja tarp ES sostinių: lankytojams siūlo bene geriausias kainas

4 minutė(s) skaitymo

Vilniui kuriant savo kaip dinamiško ir turinčio kiekvienam ką pasiūlyti miesto reputaciją, vienas dalykas, kuris beveik nepasikeitė per ilgus metus, yra kainos, kurias čia randa miesto svečiai. Pradedant keleto dienų pažintimi su į UNESCO Pasaulio paveldą įtrauktu Vilniaus senamiesčiu ir baigiant vietinių meno galerijų bei restoranų lankymu, Lietuvos sostinė savo svečiams suteikia galimybę už mažesnę kainą pamatyti ir nuveikti daugiau.

UK Post Office devintasis „Metinis miesto išlaidų barometras“ pritaria šiam teiginiui savo naujausiame sąraše pripažinęs Vilnių antruoju labiausiai prieinamu miestu Europoje. 2017 metų „Miesto išlaidų barometras“ atliko apklausą 36 Europos miestuose ir pagal lyginamąją išlaidų analizę nustatė jų eiliškumą. Vilnius, sąraše einantis po pirmąją vietą užimančio Pafoso (Kipras), lyginant su Baltijos jūros regiono kolegomis ir Vakarų Europos miestais, vertės atžvilgiu lankytojams siūlo gerokai daugiau.

Barometras atspindi išlaidas, susijusias su savaitgalio išvykomis (angl., city break) – trumpomis atostogomis į miestus, kurie yra lengvai pasiekiami iš Didžiosios Britanijos. Maždaug už 160 € (139,48 £), skaičiuojant 12 tipinių miesto aplankymo išlaidų – įskaitant vakarienę dviems su vynu ir gėrimais, dvi nakvynes savaitgalį, ekskursijas, miesto transportą – Vilnius, net ir augant jo ekonomikai, o užsienio įmonėms vis atrandant jį kaip miestą, idealų parduotuvių atidarymui, yra stebėtinai prieinamas turistams.

Pranešime spaudai, kuriame skelbiami „Miesto išlaidų barometro“ reitingai, Andrew Brown iš UK Post Office teigė: „Svarbu, kad atostogaujantys žmonės planuodami apsilankymą mieste atidžiai išnagrinėtų patiekalų, gėrimų ir ekskursijų išlaidas, nes jų dauguma turistų išvengti negali“. Beje, Lietuvos sostinėje svečiai gali rinktis iš daugelio nebrangių variantų ir, pasinaudodami lankytojams palankiomis iniciatyvomis, tokiomis kaip Vilniaus miesto kortelė, sutaupyti užsisakydami pagrindines ekskursijas.

Be išties nedidelių apsilankymo išlaidų, Vilniuje svečiai randa daug kitų vertingų ir unikalių miesto savybių, jį išskiriančių iš kitų Barometre apžvelgiamų miestų. Be europinės įvairių laikotarpių architektūros dermės, žaliųjų miesto erdvių gausos bei ilgo laisvalaikio užsiėmimų sąrašo, Vilniuje yra daugybė maloniai stebinančių dalykų.

Tačiau kalbama ne vien apie staigmenas. Skrydžiai karšto oro balionu virš miesto centro, nuostabus šiuolaikiškas klasikinės regioninės virtuvės pateikimas ir nepaprastai gyvybingas naktinis gyvenimas jau kurį laiką yra svarbūs Vilniaus akcentai. Pridėkite gausius kasmetinius meno bei kultūros festivalius ir gausite miestą, kurio geros kainos yra tik viena iš daugelio priežasčių tam, kad pagaliau surastumėte laiko jį aplankyti.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Turizmas

Karščiausios naujienos

Sinoptikas: pavasaris dar labai nedrąsus

Pavasaris dar labai nedrąsus, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas, tačiau jau kitos savaitės pradžioje dienomis temperatūra bus teigiama. Šeštadienį Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Kai kur truputį pasnigs. Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 7–12 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–5 laipsniai šalčio. Sekmadienį – mažai debesuota. Sniego nenumatoma. Vėjas  nurims. Naktis bus pakankamai šalta: 9–14 laipsnių, kai kur iki 15–16 laipsnių …

Sostinės transporto istorija: pirmasis autobusų maršrutas ir pirmoji avarija

Po Pirmojo pasaulinio karo arklinis tramvajus Vilniuje veikė iki 1925 metų, ir nors arklinis transportas sėkmingai nukonkuravo omnibusus ir diližanus (išstūmė šiuos į miesto pakraščius), nuo pat amžiaus pradžios juos ėmė keisti kita, gerokai patogesnė ir greitesnė transporto priemonė – autobusai. 1905 m. Vilniuje atidarytas pirmasis autobusų maršrutas Gedimino aikštė – Verkiai. Dauguma autobusų tais laikais buvo nedideli ir vienu metu galėjo vežti 14-16 žmonių. …

Mokytojų lenkiškoms mokykloms rengimas koncentruosis Vilniuje

Su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos Senato pirmininku Stanislawu Karczewskiu (Stanislavu Karčevskiu) penktadienį susitikęs premjeras Saulius Skvernelis išsakė lūkesčių plėtoti šalių verslo ryšius, pristatė planus dėl mokytojų lenkiškoms mokyklos rengimo. Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, susitikime Lietuvos atstovai patikino Lenkijos delegaciją, kad Lietuvoje išliks ir polonistikos studijos, ir lenkų kalba dėstančių mokytojų rengimo studijos. Pastarosios iš Edukologijos universiteto nuo naujųjų mokslo metų pradžios bus …