Pradžia Pramogos Kalėdos 2017 Ar Kalėdų Senelis tikrai gyveno? Mokslininkai pateikia galimą įrodymą

Ar Kalėdų Senelis tikrai gyveno? Mokslininkai pateikia galimą įrodymą

3 minutė(s) skaitymo
0

Ar Kalėdų Senelis buvo tikras? Mokslininkai pateikė vieną iš galbūt šią prielaidą patvirtinančių įrodymų: jie nustatė, kad Šv. Mikalojui, dabartinio Kalėdų Senelio prototipui, priskiriamas kaulas mus tikrai pasiekė iš tų laikų ir tos vietos dabartinėje Turkijoje, kurioje šis šventasis mirė.

Oksfordo universiteto mokslininkai ištyrė mažytį dubens kaulo nuolaužos mėginį ir nustatė, kad jis priklauso žmogui, gyvenusiam IV mūsų eros amžiuje.

Kaip skelbiama, Šv. Mikalojus mirė 343 metais ir paveiksluose dažnai yra vaizduojamas su žila barzda. Pasak legendos, jis garsėjo savo dosnumu, ir šis jo bruožas davė pradžią Kalėdų Senelio legendai.

„Daugelis mūsų tyrinėjamų reliktų paprastai pasirodo esantys iš vėlesnio laikotarpio, nei tvirtina istorikai“, – savo pareiškime nurodo Tomas Highamas (Tomas Hajamas), vienas iš Oksfordo reliktų centro vadovų.

„Šis kaulo fragmentas, priešingai, leidžia manyti, kad galbūt tikrai žvelgiame į paties Šv. Mikalojaus palaikus“, – nurodoma jame.

Kaulo fragmentas, kurio dalelė buvo ištirta, priklauso Junginių Valstijų Ilinojaus valstijoje gyvenančiam kunigui Dennisui O’Neilui (Denisui Onilui).

Vis dėlto didžioji dalis Šv. Mikalojui priskiriamų relikvijų laikomos Italijos Bario ir Venecijos miestuose.

Pasak mokslininkų, jų tirtas mėginys buvo paimtas iš kairiojo gaktikaulio – apatinės dubenkaulio dalies. Bario kolekcijoje yra tik viršutinė dubenkaulio dalis, ir tai leidžia manyti, visi šie kaulai priklausė vienam žmogui.

Venecijoje yra saugoma net 500 Šv. Mikalojaus kaulų nuolaužų. Jų anatominis tyrimas parodė, kad šie kaulai taip pat papildo Bario kolekcijos kaulus.

„Rezultatai mus dabar skatina atsigręžti į Bario ir Venecijos relikvijas, bandant parodyti, kad šios kaulų liekanos priklausė vienam žmogui“, – sakė kitas Oksfordo reliktų centro vadovas George’as Kazanas (Džordžas Kazanas).

Manoma, kad Šv. Mykalojus gyveno Miroje, netoli dabartinio Turkijos pietinio Demrės miesto, ir kad jo kaulus iš ten išgabeno italų jūrininkai.

Kalėdų Senelio legenda siekia XVI amžių – tuo metu paplito pasakojimai apie Šv. Mikalojų. Keliose Europos šalyse gruodžio 6-ąją švenčiama Šv. Mikalojaus šventė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Kalėdos 2017

Karščiausios naujienos

Savivaldybė nori 4 kartus sumažinti „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „Statyk ir važiuok“ („Park & Ride“) aikštelėmis Vilniuje kainą. Svarstoma nuo gegužės 1 d. keturis kartus mažinti šiuo metu galiojantį 2 eurų už dienos bilietą mokestį iki 50 euro centų. Į mokestį įeitų parkavimas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Įrengę pirmąsias „Statyk ir važiuok“ aikšteles iš karto skelbėme, jog tai …

Vilniečiai už atliekų tvarkymą mokės trečdaliu mažiau

Nuo gegužės mėnesio atliekų tvarkymas gyventojams vidutiniškai kainuos trečdaliu mažiau, o kai kurioms gyventojų grupėms ši paslauga atpigs kone perpus. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vilniaus miesto savivaldybės taryba. „Rinkliavos tarifai mažinami įvertinus faktinius praėjusių metų komunalinių atliekų kiekius, po savivaldybės organizuoto viešo atliekų vežėjų konkurso būdu nustačius naują mažesnę atliekų surinkimo ir vežimo  kainą, įvertinus pasikeitusius NT registro duomenis“, – …

R. Šimašius: Nacionalinio stadiono projektą gali sugadinti tik Vyriausybė

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė. „Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti …

Potvynis Vilniuje

Pristatytas Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektas

Pilaitės bendruomenei UAB „Grinda“ pristatė Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą. Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimas yra viena iš ES finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ dalių. Valykla yra prie Sudervės upelio, kuris įteka į Nerį ties Gariūnais. Ji aptarnauja didelį kritulių surinkimo baseiną, apimantį Karoliniškių, Pilaitės, Justiniškių ir Viršuliškių mikrorajonus bei dalį Vilniaus pietinio aplinkkelio. Valykla pastatyta …