Pradžia Pramogos Kalėdos 2017 Ar Kalėdų Senelis tikrai gyveno? Mokslininkai pateikia galimą įrodymą

Ar Kalėdų Senelis tikrai gyveno? Mokslininkai pateikia galimą įrodymą

3 minutė(s) skaitymo
0

Ar Kalėdų Senelis buvo tikras? Mokslininkai pateikė vieną iš galbūt šią prielaidą patvirtinančių įrodymų: jie nustatė, kad Šv. Mikalojui, dabartinio Kalėdų Senelio prototipui, priskiriamas kaulas mus tikrai pasiekė iš tų laikų ir tos vietos dabartinėje Turkijoje, kurioje šis šventasis mirė.

Oksfordo universiteto mokslininkai ištyrė mažytį dubens kaulo nuolaužos mėginį ir nustatė, kad jis priklauso žmogui, gyvenusiam IV mūsų eros amžiuje.

Kaip skelbiama, Šv. Mikalojus mirė 343 metais ir paveiksluose dažnai yra vaizduojamas su žila barzda. Pasak legendos, jis garsėjo savo dosnumu, ir šis jo bruožas davė pradžią Kalėdų Senelio legendai.

„Daugelis mūsų tyrinėjamų reliktų paprastai pasirodo esantys iš vėlesnio laikotarpio, nei tvirtina istorikai“, – savo pareiškime nurodo Tomas Highamas (Tomas Hajamas), vienas iš Oksfordo reliktų centro vadovų.

„Šis kaulo fragmentas, priešingai, leidžia manyti, kad galbūt tikrai žvelgiame į paties Šv. Mikalojaus palaikus“, – nurodoma jame.

Kaulo fragmentas, kurio dalelė buvo ištirta, priklauso Junginių Valstijų Ilinojaus valstijoje gyvenančiam kunigui Dennisui O’Neilui (Denisui Onilui).

Vis dėlto didžioji dalis Šv. Mikalojui priskiriamų relikvijų laikomos Italijos Bario ir Venecijos miestuose.

Pasak mokslininkų, jų tirtas mėginys buvo paimtas iš kairiojo gaktikaulio – apatinės dubenkaulio dalies. Bario kolekcijoje yra tik viršutinė dubenkaulio dalis, ir tai leidžia manyti, visi šie kaulai priklausė vienam žmogui.

Venecijoje yra saugoma net 500 Šv. Mikalojaus kaulų nuolaužų. Jų anatominis tyrimas parodė, kad šie kaulai taip pat papildo Bario kolekcijos kaulus.

„Rezultatai mus dabar skatina atsigręžti į Bario ir Venecijos relikvijas, bandant parodyti, kad šios kaulų liekanos priklausė vienam žmogui“, – sakė kitas Oksfordo reliktų centro vadovas George’as Kazanas (Džordžas Kazanas).

Manoma, kad Šv. Mykalojus gyveno Miroje, netoli dabartinio Turkijos pietinio Demrės miesto, ir kad jo kaulus iš ten išgabeno italų jūrininkai.

Kalėdų Senelio legenda siekia XVI amžių – tuo metu paplito pasakojimai apie Šv. Mikalojų. Keliose Europos šalyse gruodžio 6-ąją švenčiama Šv. Mikalojaus šventė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Kalėdos 2017

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …